Autor Wątek: Przechowywanie sianka  (Przeczytany 4227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olufka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Przechowywanie sianka
« dnia: Marzec 09, 2010, 13:45:26 pm »
Ciekawa jestem jak przechowujecie sianko,suszki,granulat dla uszatków....przesypujecie do pojemników? :hmmm czasem zdarza mi sie zapomniec zabezpieczyc sianko przed wywietrzeniem.nie oszukujmy sie ale sianko ktore lezy otwarte powoli traci swój aromat i zapach... ? :nie_wiem  :icon_rolleyes
"Deszcz szczęśliwych pocalunków na Twojej twarzy, ręce znowu tulą ukochana glowę, znów spoglądasz w ufne oczy Twojego Przyjaciela, które tak dawno odeszły z Twojego życia, ale nigdy nie znikneły z Twojego serca."

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2010, 14:13:30 pm »
olufka, suszki itd. trzymam w opakowaniach oryginalnych czyli zuzalowych/HP. Nie suszczyłam jeszcze sama więc się nad tym nie zastanawiałam.
Sianka wiejskiego mam zazwyczaj jeden duuuży wór, który u mnie schodzi w przeciągu 2tygodni więc nie mam też problemu z przechowywaniem.
Też jestem ciekawa jak trzymacie, bo latem mam zamiar ususzyć dla moich pociech :)

efyra

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 14:29:38 pm »
ja mam manie przesypywania prawie wszystkiego z oryginalnych opakowań do takich plastikowych pojemników na żywność:P wyjątek to suszki, które tak jak Miso trzymam w oryginalnych woreczkach, bo nie pomieściłabym tyle pojemników:P

kawy, herbaty, płatki do mleka itd - takie rzeczy też maniakalnie przesypuję do ozdobnych puszek, plastikowych pojemników etc  :lol

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2010, 16:36:43 pm »
Granulat mam w hermetycznym pudełku, sianko w oryginalnym opakowaniu a suszki (sama suszyłam) w torebkach papierowych, ewentualnie jak miałam czegoś dużo to wkładałam do pudełka lub siatki papierowej.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2010, 18:39:44 pm »
Tekturowe torby do sianka i suszk, a granulat w specjalnym pojemniku :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


kasiagio

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2010, 18:44:18 pm »
Ja sianko wyciągam z opakowania i przekładam to dużej papierowej torby z Ikei :D  i na to zwykła reklamówka i to przykryte ścierką bawełnianą , i granulat to samo z tym że jego już nie przykrywam .

jason

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2010, 19:11:44 pm »
Ja suszki przesypuje do słoiczków, a sianko zawsze trzymam w tym co kupiłam (w worku)
i po otwarciu zamykam szczelnie klamerką. :DD

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2010, 12:02:09 pm »
Suszki w papierowych torbach, otwarte, bo muszą mieć dostęp powietrza,aby nie spleśniały.
SylwiaG

jason

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2010, 13:00:27 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Suszki w papierowych torbach, otwarte, bo muszą mieć dostęp powietrza,aby nie spleśniały.

Czyli nie mogą być w słoiczkach?

Viss

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2010, 14:47:56 pm »
Ja siano trzymam w dużym pojemniku na psia karmę. Jest szczelnie zamykany. Suszki pozostaja w torebkach i lądują w plastikowym pudle, bo mi sie dziewczyny do nich dobieraja inaczej. ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2010, 19:57:45 pm »
jason, suszki nie moga być bez dopływu do powietrza. Mogą powstać zarodiki pleśni,a  od tego króle mogą zachorować. Nie od parady w opakowaniach suszków i sianek są dziury. Może porób dziury w nakrętkach,jesli chcesz trzymać w słoiku.
SylwiaG

stokrotka.af

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2010, 12:23:20 pm »
sianko trzymam w woreczkach takich jak przynoszę ze sklepu, z dziurkami, pokarm natomiast przechowuje w takim plastikowym pojemniku-niby specjalistyczny z rysunkiem królika  :&gt;

jason

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2010, 21:58:26 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Może porób dziury w nakrętkach,jesli chcesz trzymać w słoiku.

Ok  ;-)

Jovitte

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2010, 08:48:38 am »
Suszki w swoich opakowaniach, wszystkie w dużym plastikowym pojemniku, z tego samego powodu, o którym pisała Viss:).. Siano przekładam do torby:)..

Ashoa

  • Gość
Przechowywanie sianka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2010, 19:44:10 pm »
Ja siano ja rozpoczynam to wsypuję od razu do worka na smieci, nie boję sie, że zepleśnieje bo w ciągu max 2 tygodni znika.
Suszków mam natomiast tyle, że też muszą wylądować w worach na śmieci, bo inaczej nie dałabym rady tego rozlokowac nigdzie. Worki mają wywietrzniki ;)