Autor Wątek: Strona o adopcjach - propozycja  (Przeczytany 9315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Strona o adopcjach - propozycja
« dnia: Luty 24, 2010, 23:07:44 pm »
Przeglądałam ostatnio adopcyjną dość intensywnie i porównywałam z analogicznymi stronami z caviarni i kocimi.
To, co rzuca się w oczy, to że praktycznie wszędzie jest wyraźny podział na panie i panów -- może warto rozważyć to i przy króliczych adopcjach? Z imienia nie zawsze można dojść, czy króliczek jest facetem czy dziewczyną, a często-gęsto jest to jedno z kryteriów wyboru nowego królika - zwłaszcza, jeśli jest to drugi królik w domu.
Podobnie można (chociaż tu mam mieszane uczucia) podzielić króle na maluchy (do 7 miesiąca), młodzież (do 1.5 roku??) i dorosłych (starsze). Motywacja jest analogiczna - niektórym zależy na maluchu, inni wolą mieć okres dojrzewania takiego stworzonka za sobą i wybiorą dorosłego.
O podziale na sterczącouche i zwisłouche nie wspominam, bo to wg mnie nie powinno być kryterium, ale nie wiem, jak to jest w rzeczywistości...

Co sądzicie?

/Jeśli ktoś nie widział, jak to jest zrealizowane na caviarni, to http://www.swinkimorskie.eu/adopcje_male_female.php /

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 23:50:42 pm »
Ayer wkrótce będzie tworzona zupełnie nowa strona adopcyjna i będzie w niej wyszukiwarka po województwie (mieście), płci itp. Myślę, że w tym momencie nie ma sensu nic zmieniać, bo to by musiała powstać zupełnie inna strona, która wkrótce będzie.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 23:08:47 pm »
Ayertienna, dobry pomysł i myślę, że GA go już uwzględniła. :) A jak nie to uważam, że powinna.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 09:01:06 am »
Dziewczyny, a  takie króciutkie filmiki z życia królików?? Gdyby umieszczać tylko link do filmu na youtobie, na którym byłby króliczek pokazany jak biega sobie czy zajada się ziółkami?? Myślę że to by pokazało króliczka w "trójwymiarze" a  nie tylko na zdjęciu.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 10:10:28 am »
Właśnie jestem za tym, żeby króciutkie filmiki do 1 minuty były na adopcyjnym. Dzięki temu zainteresowani mogliby zobaczyć króliczka "na żywo". Myślę, że to by nawet przyśpieszyło adopcję zwłaszcza tych weteranów.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 11:27:25 am »
Zgadzam się co do filmików- albo więcej zdjęć w różnych sytuacjach, bo czasami zdjęcia są niewyraźne albo nie pokazują uszu w pełnej krasie..

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 11:29:35 am »
Zdjęcia otrzymujemy od właścicieli króliczków, nie mamy wpływu na ich jakość i układ. Czasami jest problem, żeby dostać jakiekolwiek zdjęcie.

Co do filmików, przegadamy to w GA, to musi być decyzja dziewczyn, bo one się będą bawiły we wstawianie ogłoszeń.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2010, 11:43:53 am »
A co z królami, które nie są "przechowywane" u właścicieli?. Ja np. nie wiem, które są w DT, niektóre mają ładne zdjęcia, ale chodzi o to, żeby wszystkie miały równe szanse:).. Ludzie zwracają uwagę na wygląd zwierzęcia.. Rozumiem, że nie zawsze jest możliwość wrzucenia wielu ładnych zdjęć, to była tylko propozycja:)..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2010, 11:48:22 am »
Jovitte i dobrze mówisz, Azi chciała powiedzieć, że czasem nie mamy wpływu na ilośc i jakość zdjęć. Bo np król jest cały czas u poprzedniego właściciela i czeka na nowy domek a ta osoba nie ma aparatu i robi zdjęcia komórką. W takich sytuacjach trzeba by było chyba jechać do tych osób i zrobić porządne zdjęcia a takiej możliwości nie ma.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2010, 12:06:55 pm »
Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy nie warto byłoby przy królikach umieszczać informacji, że niektóre szukają domu w inny sposób, nie tylko przez SPK.. Podejrzewam, że są osoby, które napalą się na tego konkretnego królika, nastawią się, że będą o niego "walczyć", a okazuje się, że np. właściciele oddali już uszy, a nie poinformowali o tym ich inspektora.. Ja sama byłam ostatnio w takiej sytuacji- mnie to nie zniechęca, ale niektórych może.. A tak to będzie wiadomo, że może się okazać, że króliczek nie jest dostępny i nikt nie będzie miał pretensji do SPK:)..

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2010, 12:32:39 pm »
Ja myślę, że wystarczyłoby dopisać, gdzie królik aktualnie przebywa :
- u właściciela (to już można domyśleć, że oprócz adopcji SPK właściciel też będzie szukał ds na własną rękę)
- w dt (mamy pewność, że uszak jest bezpieczny, że adopcja tylko i wyłącznie przez SPK)
- w schronisku

itepe.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2010, 13:20:31 pm »
Kitty27, właśnie coś takiego miałam na myśli, tylko jakoś nie umiałam tego w ten sposób uprościć:).. To by było bardzo pomocne, bo ludzie wiedzieliby na czym stoją:)..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2010, 14:06:14 pm »
Wkrótce będzie zupełnie nowa strona adopcyjna, dlatego na starej nie ma sensu tego wszystkiego zmieniać :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2010, 14:17:54 pm »
Już się nie mogę doczekać, jak się będzie prezentować:).. Znając mnie nie będę mogła się w niej połapać przez pierwsze pół roku;).. Ale domyślam się, że będzie zrobiona porządnie i przemyślanie, innej opcji nie biorę nawet pod uwagę;)..

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2010, 16:28:22 pm »
jpuasz, czy w takim razie adopcyjna przez jakiś czas nie będzie wogóle działać, czy po prostu np. w poniedziałek jesteśmy na starym serwerze a już we wtorek jest 'wklepana' nowa strona.
Przepraszam za to dziwne umiejscowienie w czasie, ale chciałam, żeby było to chociaż trochę zrozumiałe  :oh:

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2010, 17:48:37 pm »
Hehe Miso rozumiem, ale nie odpowiem na pytanie, bo odpowiedzi nie znam :) Poza tym mogłam zostać trochę źle zrozumiana (a raczej mogłam trochę źle napisać ) - to "wkrótce" to nie będzie najbliższy tydzień 2 czy nawet miesiąc :P Przypuszczam, ze raczej parę miesięcy, na stworzenie strony jest potrzebny czas. Więcej szczegółów sama nie znam, więc i podać ich nie mam jak :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2010, 18:08:30 pm »
jpuasz, dzięki, tak się tylko pytałam ^^

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2010, 18:22:22 pm »
Ee... ale jak to, nie rozumiem -- to znaczy, ktoś teraz nie ma czasu i za 3 miesiące będzie miał? Czy to w ogóle zmiana wszystkiego, pisanie strony od nowa i z palca, bez użycia jakiegokolwiek cmsa tylko z własnym? Bo jak nie to ja nie rozumiem tych miesięcy ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2010, 20:32:42 pm »
Jak pisałam w szczegóły wchodzić nie będę. Strona będzie pisana od nowa i jeszcze nie został wyłoniony jej wykonawca. Ode mnie chyba raczej tyle w temacie :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2010, 15:13:02 pm »
Nie chcę Was martwić, ale wedle harmonogramu to będzie trwało do końca 2010 roku.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2010, 09:30:19 am »
GA jest na etapie dyskusji nt Waszych propozycji. Mam nadzieję, że pod koniec marca zostaną rozesłane zapytania ofertowe do firm. A pod koniec kwietnia zostaną zaprezentowane projekty przyszłej strony.
Ponieważ strona będzie inna i oparta na cms, to chwile potrwa jej stworzenie oraz przeniesienie danych ze starej strony.
Stara strona będzie działała do momentu aktywowani nowej, także nie ma się co martwić strona adopcji będzie cały czas dostępna.

Tak jak napisał Tajniak w harmonogramie mamy założenia , że strona będzie "powstawać" do końca 2010 roku. Ale myślę, że będzie działała o wiele wcześniej.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2010, 17:43:40 pm »
Można jeszcze zrobić wersję dla niepełnosprawnych, taką jaką ma UKE http://www.wai.uke.gov.pl

nuka

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2010, 21:39:30 pm »
Ja mam prośbę o umieszczanie informacji przy króliczkach, które maja finalizowaną adopcję, tzn, na wysłany formularz jest pozytywna odpowiedź pośrednika i poszukiwany jest np. transport albo uszak jest po zabiegu i dochodzi do siebie, ale nowy dom ma już "zaklepany".

Inna osoba chcąca adoptować danego uszaka będzie z góry wiedziała, że tak naprawdę nie ma już sensu wysyłać formularza, nie nastawi się myślami na tego króliczka, nie będzie rozczarowana jak przeczyta odpowiedź, że adopcja jest w toku...

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:19:10 pm »
Na nowej stronie będą oznaczenia typu: szukany transport, adopcja w toku czy inne.

We wtorek ,środę będę rozsyłać zapytania odnośnie nowej strony i w czerwcu powinien być już komplet projektów nowej strony do wyboru.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:56:00 pm »
dziś zauważyłam na adopcyjnej przy Lusi "ADOPCJA W TOKU"  :jupi  Generalnie rewelacyjna sprawa, ale dlaczego przy innych nie ma skoro np. Ducati też już jedzie do domku ??

nuka

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:03:07 pm »
Początki nowego systemu?

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:00:13 pm »
No dokonujemy zmian i nawet czasami bierzemy pod uwagę wasze uwagi :p