Autor Wątek: Strona o adopcjach - propozycja  (Przeczytany 9631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Strona o adopcjach - propozycja
« dnia: Luty 24, 2010, 23:07:44 pm »
Przeglądałam ostatnio adopcyjną dość intensywnie i porównywałam z analogicznymi stronami z caviarni i kocimi.
To, co rzuca się w oczy, to że praktycznie wszędzie jest wyraźny podział na panie i panów -- może warto rozważyć to i przy króliczych adopcjach? Z imienia nie zawsze można dojść, czy króliczek jest facetem czy dziewczyną, a często-gęsto jest to jedno z kryteriów wyboru nowego królika - zwłaszcza, jeśli jest to drugi królik w domu.
Podobnie można (chociaż tu mam mieszane uczucia) podzielić króle na maluchy (do 7 miesiąca), młodzież (do 1.5 roku??) i dorosłych (starsze). Motywacja jest analogiczna - niektórym zależy na maluchu, inni wolą mieć okres dojrzewania takiego stworzonka za sobą i wybiorą dorosłego.
O podziale na sterczącouche i zwisłouche nie wspominam, bo to wg mnie nie powinno być kryterium, ale nie wiem, jak to jest w rzeczywistości...

Co sądzicie?

/Jeśli ktoś nie widział, jak to jest zrealizowane na caviarni, to http://www.swinkimorskie.eu/adopcje_male_female.php /

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 23:50:42 pm »
Ayer wkrótce będzie tworzona zupełnie nowa strona adopcyjna i będzie w niej wyszukiwarka po województwie (mieście), płci itp. Myślę, że w tym momencie nie ma sensu nic zmieniać, bo to by musiała powstać zupełnie inna strona, która wkrótce będzie.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 23:08:47 pm »
Ayertienna, dobry pomysł i myślę, że GA go już uwzględniła. :) A jak nie to uważam, że powinna.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 09:01:06 am »
Dziewczyny, a  takie króciutkie filmiki z życia królików?? Gdyby umieszczać tylko link do filmu na youtobie, na którym byłby króliczek pokazany jak biega sobie czy zajada się ziółkami?? Myślę że to by pokazało króliczka w "trójwymiarze" a  nie tylko na zdjęciu.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 10:10:28 am »
Właśnie jestem za tym, żeby króciutkie filmiki do 1 minuty były na adopcyjnym. Dzięki temu zainteresowani mogliby zobaczyć króliczka "na żywo". Myślę, że to by nawet przyśpieszyło adopcję zwłaszcza tych weteranów.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 11:27:25 am »
Zgadzam się co do filmików- albo więcej zdjęć w różnych sytuacjach, bo czasami zdjęcia są niewyraźne albo nie pokazują uszu w pełnej krasie..

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 11:29:35 am »
Zdjęcia otrzymujemy od właścicieli króliczków, nie mamy wpływu na ich jakość i układ. Czasami jest problem, żeby dostać jakiekolwiek zdjęcie.

Co do filmików, przegadamy to w GA, to musi być decyzja dziewczyn, bo one się będą bawiły we wstawianie ogłoszeń.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2010, 11:43:53 am »
A co z królami, które nie są "przechowywane" u właścicieli?. Ja np. nie wiem, które są w DT, niektóre mają ładne zdjęcia, ale chodzi o to, żeby wszystkie miały równe szanse:).. Ludzie zwracają uwagę na wygląd zwierzęcia.. Rozumiem, że nie zawsze jest możliwość wrzucenia wielu ładnych zdjęć, to była tylko propozycja:)..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2010, 11:48:22 am »
Jovitte i dobrze mówisz, Azi chciała powiedzieć, że czasem nie mamy wpływu na ilośc i jakość zdjęć. Bo np król jest cały czas u poprzedniego właściciela i czeka na nowy domek a ta osoba nie ma aparatu i robi zdjęcia komórką. W takich sytuacjach trzeba by było chyba jechać do tych osób i zrobić porządne zdjęcia a takiej możliwości nie ma.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2010, 12:06:55 pm »
Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy nie warto byłoby przy królikach umieszczać informacji, że niektóre szukają domu w inny sposób, nie tylko przez SPK.. Podejrzewam, że są osoby, które napalą się na tego konkretnego królika, nastawią się, że będą o niego "walczyć", a okazuje się, że np. właściciele oddali już uszy, a nie poinformowali o tym ich inspektora.. Ja sama byłam ostatnio w takiej sytuacji- mnie to nie zniechęca, ale niektórych może.. A tak to będzie wiadomo, że może się okazać, że króliczek nie jest dostępny i nikt nie będzie miał pretensji do SPK:)..

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2010, 12:32:39 pm »
Ja myślę, że wystarczyłoby dopisać, gdzie królik aktualnie przebywa :
- u właściciela (to już można domyśleć, że oprócz adopcji SPK właściciel też będzie szukał ds na własną rękę)
- w dt (mamy pewność, że uszak jest bezpieczny, że adopcja tylko i wyłącznie przez SPK)
- w schronisku

itepe.

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2010, 13:20:31 pm »
Kitty27, właśnie coś takiego miałam na myśli, tylko jakoś nie umiałam tego w ten sposób uprościć:).. To by było bardzo pomocne, bo ludzie wiedzieliby na czym stoją:)..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2010, 14:06:14 pm »
Wkrótce będzie zupełnie nowa strona adopcyjna, dlatego na starej nie ma sensu tego wszystkiego zmieniać :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jovitte

  • Gość
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2010, 14:17:54 pm »
Już się nie mogę doczekać, jak się będzie prezentować:).. Znając mnie nie będę mogła się w niej połapać przez pierwsze pół roku;).. Ale domyślam się, że będzie zrobiona porządnie i przemyślanie, innej opcji nie biorę nawet pod uwagę;)..

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2010, 16:28:22 pm »
jpuasz, czy w takim razie adopcyjna przez jakiś czas nie będzie wogóle działać, czy po prostu np. w poniedziałek jesteśmy na starym serwerze a już we wtorek jest 'wklepana' nowa strona.
Przepraszam za to dziwne umiejscowienie w czasie, ale chciałam, żeby było to chociaż trochę zrozumiałe  :oh:

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2010, 17:48:37 pm »
Hehe Miso rozumiem, ale nie odpowiem na pytanie, bo odpowiedzi nie znam :) Poza tym mogłam zostać trochę źle zrozumiana (a raczej mogłam trochę źle napisać ) - to "wkrótce" to nie będzie najbliższy tydzień 2 czy nawet miesiąc :P Przypuszczam, ze raczej parę miesięcy, na stworzenie strony jest potrzebny czas. Więcej szczegółów sama nie znam, więc i podać ich nie mam jak :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2010, 18:08:30 pm »
jpuasz, dzięki, tak się tylko pytałam ^^

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2010, 18:22:22 pm »
Ee... ale jak to, nie rozumiem -- to znaczy, ktoś teraz nie ma czasu i za 3 miesiące będzie miał? Czy to w ogóle zmiana wszystkiego, pisanie strony od nowa i z palca, bez użycia jakiegokolwiek cmsa tylko z własnym? Bo jak nie to ja nie rozumiem tych miesięcy ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2010, 20:32:42 pm »
Jak pisałam w szczegóły wchodzić nie będę. Strona będzie pisana od nowa i jeszcze nie został wyłoniony jej wykonawca. Ode mnie chyba raczej tyle w temacie :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Strona o adopcjach - propozycja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2010, 15:13:02 pm »
Nie chcę Was martwić, ale wedle harmonogramu to będzie trwało do końca 2010 roku.