Autor Wątek: Królicze spotkania ;)  (Przeczytany 5600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królicze spotkania ;)
« dnia: Luty 23, 2010, 13:23:50 pm »
Może osoby co mają tylko jednego królika, spotykałyby się i kicały je razem (oczywiście jak się polubią) ;P ?
Bo np. nie każdy może mieć dwa króliki. ^^

Oczywiście dozwolone spotkanie tylko dwóch samiczek.
Inne kombinacje musiałyby być pozbawione narządów rozrodczych, czyli wysterylizowane i wykastrowane ;3.


nat149

  • Gość
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2010, 13:49:01 pm »
Dobry pomysł. Ale kto z kim miałby się  spotykać ?

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2010, 16:14:00 pm »
hm, chętni xd


Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2010, 17:14:08 pm »
Sorry, ale pomysł jest tragiczny, przecież wszyscy wiemy, że często zaprzyjaźnianie królików to droga przez mękę zarówno dla nich, jak i dla właścicieli, proces trwający często nie dni a tygodnie, ba! nawet miesiące.

To nie jest tak, że wypuści się je jak dzieci na placu zabaw i będą sobie razem kicały albo bawiły się w berka.

Polubią się i co dalej? Będą co chwila rozdzielane, później znowu łączone? To jest robienie ze zwierząt zabawek, naprawdę. Lepiej wziąć lalki i pobawić się w szkołę...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2010, 21:34:18 pm »
Cytat: "Kasiula86"
Sorry, ale pomysł jest tragiczny
A nie można było zacząć "To nie jest dobry pomysł, ponieważ..."? Przekaz byłby na pewno mniej agresywny i przyjaźniejszy dla autora pomysłu. Poza tym te ironiczne zakończenie też nie zachęca do uczestnictwa w dyskusjach na forum oraz wysuwania nowych propozycji (może kiedyś pojawi się jakaś naprawdę ciekawa?) oraz w niczym nie pomaga w zrozumieniu problemu, a jedynie nadaje Twojemu przekazowi wrogi charakter i tym samym dystansuje naszych sympatyków od nas, a tego robić nie wolno.

Podejrzewam, że nie to było Twoją intencją, ale po prostu zwracam uwagę, aby nie doszło do nie porozumień, ponieważ Internet, jako ułomny środek komunikacji, wymaga starannego dobierania słów. :)

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2010, 21:44:59 pm »
Cytat: "tajniak"
A nie można było zacząć "To nie jest dobry pomysł, ponieważ..."?


Nie, nie można było.

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 5:13 pm ]
Ppx, ja oczywiście do Ciebie nic nie mam.
Nie wiem czy zareagowałam zbyt ostro, jak twierdzą niektórzy, wydaje mi się, że nie, aczkolwiek wiedząc ile robi np Herbata, ile poświęca (to jest niewiarygodne co ta kobieta robi!), żeby te zwierzaki się dogadały, albo ile czasu to trwało u Maro, Bośniaka czy nawet u mnie, wiedząc jak króliki potrafią ze sobą walczyć albo wyrywać sobie futro z kawałkami skóry (!!!) to jak widzę, że ktoś, kto uczestniczy aktywnie w życiu forum proponuje, żeby króliczki się spotykały i razem kicały to jakoś dziwnie na to reaguję, tylko tyle.

Ashoa

  • Gość
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 20:53:27 pm »
A ja bardzo chętnie bym się spotkała, nie żeby z królikami ale z zakróliczonymi, ale widze tylko kraków coś organizuje, a mi nie po drodze tam :(

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2010, 21:15:03 pm »
Ashoa, możesz się zająć i zorganizować coś takiego dla ludzi z Wrocławia i okolicy ;) Jest ich trochę na forum, tylko nie ma osoby która by coś takiego zaproponowała

Ashoa

  • Gość
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2010, 22:25:27 pm »
A wiesz, chyba tak zrobię :lol
ale najpierw rozeznam teren, jestem tu nowa :) i jeśli dalej nikt nie poruszy wątku to a to zrobie :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 00:14:35 am »
Nie wszystkie króliki są wrogo nastawione do siebie. ;)


nuka

  • Gość
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2010, 06:59:12 am »
Prawda to, nie wszystkie są wrogo nastawione do siebie, ale dlaczego chcesz uszy ciągać nie wiadomo dokąd? Stres podróży, stres nowego miejsca, stres nowych króliczków, skąd pewność, że te które zostały przytargane na spotkanie - się zaprzyjaźnią i nie będzie bójek? A co jeśli to będą niekastrowane parki i bardzo szybko się polubią? Gdzie to spotkanie miałoby sie odbyć? Jak zaciągniesz w to miejsce uszaka? Jak go upilnujesz na nowym miejscu żeby nie uciekał?

Popieram Miso, spotkajcie się Wy - opiekunki a uszy w tym czasie nich spokojnie wcinają warzywka w znanym sobie, bezpiecznym domku

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2010, 15:00:58 pm »
Chodzi mi np. jak ktoś ma wykastrowanego samca, a nie może mieć drugiego królika, to ten może spotkać się z innym z tego samego miasta. ;3
Ale i tak większość zakróliczonych ma wiedzę z zoologika, niż z SPK, niestety. o:


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2010, 16:19:25 pm »
Ppx, ale to bez sensu... Króliki to nie są psy, które spotkają się na spacerkach, pobawią, wrócą d domu i na następny dzień znowu się będa bawić... One potrzebuja czasu na zaprzyjaźnienie, tydzień, miesiąc, pół roku... A jak się już zaprzyjaźnią, to źle się czują, kiedy są rozłączane.
Ty to masz czasami pomysły...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Bella

  • Gość
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2010, 19:13:45 pm »
Ppx, ostatnio trochę dziwne posty piszesz ...
Króliki to zwierzęta płochliwe. Nie lubią one nieznanego terenu, ludzi i królików. Stosunkwa często są skore do bójek między sobą. Po za tym jak wcześniej pisałaś Twój królik żyje samotnie (chodzi mi o to, że nie ma koleżanki swojego gatunku). Wyobrażasz sobie, co by było gdybyś nie znała żadnego człowieka, a nagle na obcym terenie spotykasz go. Pewnie nieźle byś się wystraszyła. Tak samo najprawdopodobniej zrobi Twój królik.
Ja osobiście uważam, że to BARDZO zły pomysł. Uzasadniłam Ci wyżej dlaczego. Ty zrobisz jak uważasz. To Twój wybór.

Offline Tynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2010, 22:17:36 pm »
zawsze można poprostu spotkac się bez króliczków:) poprostu towarzyskie spotkanie:) inne miasta mogą organizować takie spotkania to czemu i Wrocław nie może :)

Pozdrawiam!

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2010, 22:21:20 pm »
Ta na łódeczce na Kozanowie. :P

Offline Tynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2010, 22:27:44 pm »
hehe nie mówię, że teraz :P jak woda już nas opuści i będzie ładna pogoda :P

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królicze spotkania ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2010, 19:38:33 pm »
PPX - Wpadnij do jednej z dziewczyn na herbatę, zobaczysz jej królasa i odwrotnie :)
Albo faktycznie mozna zorganizować coś razem, grilla np :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3