Autor Wątek: PIERWSZY KRÓLIK  (Przeczytany 16565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« dnia: Styczeń 30, 2010, 11:09:45 am »
Witam... Gdzie najlepiej kupic królika w Trójmieście? Chodzi mi o sprawdzony sklep gdzie są zdrowe zwierzęta...

nuka

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:14:47 am »
Zerknij na tą stronę http://adopcje.kroliki.net/ - nie musisz kupować. Skorzystaj z możliwości zaadoptowania uszaka, który czeka na swój kochający dom, swoją pancię, swoją szansę...

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:39:08 am »
znam tą stronę...ale z tego co wiem taka adopcja długo trwa..  nie chcem czekac dla krolika mam już wszystko gotowe.Pozatym chciałabym młodego...żebym była jego pierwsza właścicielka...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:43:10 am »

Pszczolkowa

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:37:03 pm »
Nie nakręcaj tego biznesu, bo świadomie zrobisz krzywdę zwierzakom.
Zupełnie nie rozumiem Twojego podejścia.

marcia18

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:46:52 pm »
ciekawska jest prześliczna!! czemu to jest tak że króliczki z zoologów prędzej znajdą dom :( ja wciąż żałuje że kupiłam...ale też byłam w gorącej wodzie kompana :/
no ale mam swojego maluszka i jestem szczęśliwa że to właśnie jego wybrałam :)
nie ma co się śpieszyć... zaadoptuj...



w ciekawskiej to ja się zakochałam....  :DD

Pszczolkowa

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:02:09 pm »
Cytat: "marcia18"
ja wciąż żałuje że kupiłam...

Ja kupiłam Śnieżka trzy lata temu w zoologu. Miałam wtedy 13 lat i chciałam jakoś zapełnić pustkę po Soni, szczeniaku, który był u nas na dom tymczasowy.
Szkoda tylko, że tą śliczną białą kuleczkę kupiłam pod wpływem impulsu i nic o królikach nie wiedziałam. Z początku go źle żywiłam. Moja mama nie miała czasu, żeby mnie przypilnować, bo miała wówczas na głowie małe dziecko.
Ogólnie mój początek z królikami to jedna wielka porażka, ale nie kryje się z tym, myślę, że to właśnie m.in. Śnieżek nauczył mnie odpowiedzialności. Dlatego ja po prostu nie jestem w stanie tego zrozumieć, żeby być wszystkiego świadomym a i tak kupować zamiast adoptować.

marcia18

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:05:39 pm »
Pszczolkowa, no ja miałam tak samo... kupiłam bo strasznie chciałam i nic mnie nie obchodziło...
ale gdybym miala teraz wybierać to bym pewnie zaadoptowała... bo taki ze sklepu szybciutko znajdzie dom...
ale czuje że na jednym króliku się nie skończy... jak Bayoo skończy roczek , będę bardziej doświadczona itp to zaadoptuję maluszka... a oba króliczki będą miały na pewno jeszcze lepiej :)

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:41:33 pm »
no dobrze...adopcja a jak nie przejde tych wszystkich etapów sprawdzania czy bede dobra opiekunka?

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 1:43 pm ]
i jeszcze pytanko co z transportem ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2010, 14:23:51 pm »
Asiu, jeśli nie jesteś zdeterminowana do kupowania w sklepie, możesz się postarać o adopcję, albo przespacerować do sopockiego schroniska - być może w nim czeka na swoją szansę jakiś porzucony biedak, o którym świat zapomniał?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2010, 15:11:08 pm »
W gdyńskim są na pewno np. Pompon,który nawet latem był wyprowadzany na szelkach przez wolontariuszy,jest chyba jeszcze nieco większy hodowlaniec.

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:10:56 pm »
ludzie ja niechcem adoptowac eh... chcem młodego krolika z ze sklepu wiec czy ktos moze mi polecic dobry sklep na terenie trojmiasta?

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:13:37 pm »
Dlaczego nie chcesz adoptować? Przecież można adoptować też malucha (i wiesz, że był dobrze karmiony i ktoś o niego dbał, nie to co w zoologach, bo tam różnie bywa)

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:16:32 pm »
A dlaczego nie chcesz adoptować? Jeśli dlatego, że chcesz mieć króliczka od małego to nie jest to dobry argument. Króliczek jest słodziutki i malutki krótko bo szybko rośnie natomiast problemów stwarza duuużo więcej niż dorosły. Króliki do adopcji z zasady korzystają już z kuwety, są oswojone z człowiekiem, czasem kastrowane, można też dostać królika razem z klatką. A dorosły królik też jest słodki i pocieszny.
Jeśli chodzi o sklep to króliki mają dobre warunki w Realu przy ul. Kołobrzeskiej 32 (Przymorze.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

nuka

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:24:54 pm »
asia*, nikt na tym forum nie poleci Ci zoologa, w którym możesz śmiało kupić uszaka. Take maluchy, puszyste kulki w zoologach często sa zbyt szybko zabrane od matki, nieprzygotowane do samodzielnego życia. Często chorują i niestety - szybko umierają.
Do tego dochodzi fakt, że w różnych sklepach jest różna "świeża dostawa" pod względem wieku zwierzaków.

Nie chcesz adoptować?, nasze argumenty dla Ciebie nie są ważne? - Twoja sprawa.
Nakręcaj ten biznes, dawaj kasę pseudohodowcom, rozmnażaczom, powiększaj ich zyski kosztem zwierząt - ale nie oczekuj, że ktoś od nas z forum da Ci wskazówki w którym sklepie kupić, któremu rozmnażaczowi dac zarobić

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:28:58 pm »
dziekuje kasia za odpowiedz.chcem sama przez to przejsc wszystko z krolikiem od malego...i jak juz mowilam klatka z pelnym wyposazeniem czeka

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:30:34 pm »
No ale kto Ci broni adoptować malucha? Nie rozumiem :(

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:31:45 pm »
nuka ciekawe czy bys byla taka madra jakby nie bylo tego forum... wiele z was kupiło kroliki w sklepach i jakos zyja...szkoda wam tych do adopcji a ze sklepu nie? ludzie zawsze beda kupowac i nic na to nie poradzisz

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:32:09 pm »
Wydaje mi się, że asia nie ma pojęcia, co tak naprawdę się dzieje w tym świecie i co ludzie wyrabiają ze zwierzakami.

A szkoda, że nasze rady nie wzięłaś do serca.

Powodzenia!

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2010, 16:32:50 pm »
za duzo zachodu z ta adopcja...