Autor Wątek: Łysawe uszka  (Przeczytany 2271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Łysawe uszka
« dnia: Styczeń 16, 2010, 17:12:14 pm »
Od jakiegoś czasu Parówek ma łyse uszka w miejscu, gdzie one się tak jak "zginają". Przeglądałam forum i znalazłam odpowiedzi, że może to być grzybica, albo po prostu taka uroda królika :) ale ja mam jeszcze jedno pytanie: czy może to być efekt zbytniego głaskania? Parówa uwielbia smyranie po uszach i często podłazi, wpycha łepek pod rękę i chce miziania. Zwykle tarmoszę go pomiędzy uszami, ale ostatnio hamuję się, żeby mu te uszka nie wyłysiały jeszcze bardziej. Wizyta u weta zaplanowana w przyszłym tygodniu, więc poproszę o badanie także uszu w celu wykrycia ew. choroby, jednak do tego czasu chciałabym wiedzieć czy jest się czym martwić?

Pozdrawiam :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Nuna

  • Gość
Łysawe uszka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:27:33 pm »
Nie chce bagatelizowac choroby bo faktycznie moze byc to jakas powazniejsza zmiana, ale moje krole jak linieja to wlasnie lysieja na uszkach i na karku ( tam to wogole lyse jak zolwie). Pozniej siersc oczywiscie odrasta :)

Griffe

  • Gość
Łysawe uszka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2010, 09:40:08 am »
Wow, a ja sie wielorkotnie zastanawiałam o co chodzi z łysieniem na karku i potem zarastaniem, mojemu poprzedniemu królikowi się zdarzało. Dobrze się czegoś nowego dowiedziec :)
Ale na uszach to nie zauważyłam nigdy.