Autor Wątek: wapienna kostka?  (Przeczytany 6977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aga803

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
wapienna kostka?
« dnia: Styczeń 20, 2010, 21:01:05 pm »
co o tym myślicie?czy to w wogole dobry pomysł z taka kostka?polecacie?moja mała krolisia ma nmiecąłe 2 miechy, słyszłąm ze taka kostka jest dobra by krolik spiłował sobei ząbki. wiec jak-to dobry pomys?jest za wczesnie?czy w wogole dac sobei z tym spokoj?

aa.. a jak z pazurkami?nie sa długie jeszcze [ 2mies niecąłe ] ale ostre. isc do veta obciąć czy przypiłowac?poradzcie...
początki...:)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
wapienna kostka?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:04:47 pm »
co do wapiennych kostek to to BOMBY KALORYCZNE  fakt ściera sobie na nich zęby ale też tyje . lepiej dać mu kawałek gałązki
a pazurki najlepiej obciąć idź do weterynarza zrobi to za kilka złoty
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
wapienna kostka?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:08:57 pm »
Szkodliwa i zbędna.Do ścierania ząbków sianko i gałązki.Nadmiar wapna może powodować problemy z nerkami.
PS.Ale bombą kaloryczną też nie jest (nie zawiera przecież tłuszczu),co najwyżej bombą wapniową.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
wapienna kostka?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:37:34 pm »
Aga803,  poczytaj o żywieniu na nasyzm forum - na głównej stronie spk, na www.uszata.com , na www.miniaturkabeztajemnic.com dowiesz wie wszystkieco,co potrzebne
SylwiaG

lenka_44

  • Gość
wapienna kostka?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2010, 21:39:56 pm »
Cytat: "aneczka2939"
co do wapiennych kostek to to BOMBY KALORYCZNE fakt ściera sobie na nich zęby ale też tyje . lepiej dać mu kawałek gałązki


Są zbędne, ale nie kaloryczne. Królik od nich nie utyje, ale może mieć inne problemy. Nie wprowadzajmy innych w błąd, bo może sobie ktoś pomyśleć, jak wapno może być bombą kaloryczną :P troche dzziwnie to brzmi :D

Mówisz, że Twoja królinka ma niecałe dwa miesiące. Powinna być jesszcze z mamą ! Uważaj na nią. U takiego malucha nie trdno oo ...  :nie_powiem  Poczytaj o diecie dla takich malców. Mam nadzieję, że nie dostaje kolb, dropsów itd. ? To są właśnie królicze fast foody. Może wstaw jakieś zdjęcia małej ;>

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
wapienna kostka?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:42:52 pm »
Wydaje mi się, że na wapienku to raczej nie bardzo da się  zetrzeć zęby.

O szkodliwości kostek już wyżej napisano, więć nie powtarzam.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

nati

  • Gość
wapienna kostka?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:35:52 pm »
Tak jak napisała MAS, kostka wapienna może prowadzić do poważnej niewydolności nerek, spowodowanej kamicą.
Kostka, to nic innego jak gips, czasem czysty, a czasem barwiony, niczym innym jak sztucznie, niezdrowe barwniki.
Królik ściera sobie ząbki żując sianko i gryząc gałązki. Możesz być tego pewna. Z góry odradzam też suszony chleb.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
wapienna kostka?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:22:28 pm »
generalnie zasada żywienia jest taka, żeby królikowi dawać to, co je w naturze - czyli cisteczka, wapienka, kolby, chleb, paluszki i inne dziadostwo nie jest dobrym pomysłem i niekiedy strasznie szkodzi. Do ścierania zębów dobre jest siano, liście i gałęzie. Grubość gałęzi nie ma znaczenia, jak królik sie zaprze to i 100-letni dąb położy  :rotfl2

Lista nietrujących roślin jest na uszatej stronie. Mieszanki typu: zioła podstawowe raczej odradzam. Mój królik tego nawet nie tknie. Lepiej kupić osobno suszone zioła, albo najlepiej dać świeże :D

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
wapienna kostka?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:24:12 pm »
Cytat: "vocativus"
żeby królikowi dawać to, co je w naturze - czyli cisteczka, wapienka, kolby,
chyba raczej nie dawać  ....
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
wapienna kostka?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:25:28 pm »
złotko przeczytaj całe zdanie - wyraźnie napisane że nie jest to dobrym pomysłem

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
wapienna kostka?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:42:43 pm »
Cytat: "vocativus"
eneralnie zasada żywienia jest taka, żeby królikowi dawać to, co je w naturze - czyli cisteczka, wapienka, kolby, chleb, paluszki i inne dziadostwo nie jest dobrym pomysłem i niekiedy strasznie szkodzi.
zgodnie powinno być dodane jeszcze nie  bo piszesz że generalnie jest taka zasada żeby mu to dawać a potem na końcu zdania piszesz że nie jest dobrym pomysłem  :/    :hmmm  więc nie wiadomo czy jest dobrym pomysłem czy nie  :/
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
wapienna kostka?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:45:15 pm »
Ostatnio sporo jest na forum kłótni na temat ortografii i stylu wypowiedzi użytkowników...

Czasem trzeba się wczytać w wypowiedź, żeby dobrze ją odebrać ;)

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

puszek_kusiek

  • Gość
wapienna kostka?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:59:52 pm »
Cytuj
Ostatnio sporo jest na forum kłótni na temat ortografii i stylu wypowiedzi użytkowników...
 100% racja
choć zgadzam się też z aneczka2939,

Pszczolkowa

  • Gość
wapienna kostka?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:14:12 pm »
aneczka2939, czasem warto zwrócić uwagę na znaki interpunkcyjne, bo to one często nadają sens wypowiedzi. Zdanie, które Ty poprawiasz jest napisane poprawnie językowo.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
wapienna kostka?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:26:00 pm »
Ale nie rozumiem o co chodzi, wszystko jest poprawnie napisane, trzeba tylko przeczytać ze zrozumieniem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
wapienna kostka?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2010, 00:31:44 am »
Cytat: "aneczka2939"
zgodnie powinno być dodane jeszcze nie bo piszesz że generalnie jest taka zasada żeby mu to dawać a potem na końcu zdania piszesz że nie jest dobrym pomysłem   więc nie wiadomo czy jest dobrym pomysłem czy nie


Hmm piszę że trza dawać naturalne, potem jest myślnik, wyliczenie i skwitowanie, że to (w domyśle: wyliczone) są złe pomysły na żywienie królika. W moich wypowiedziach kluczową rolę odgrywają znaki interpunkcyjne, które też mogłabyś stosować, bo ciężko się czyta Twoje posty. :&gt;