Autor Wątek: Strupy na nosie !  (Przeczytany 15961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« dnia: Listopad 26, 2009, 23:32:15 pm »
Mój królik ma od kilku tygodni strupy na nosie. Najpierw myślałam, że obciera go sobie o kolbę, która wisiała w klatce. Jednak tydzień temu ją wyjęłam, a strupki nadal nie zniknęły. Ucholek bardzo często myje nosek. Widzę, że te strupy mu przeszkadzają  ;(  . Co robić  ??  Jechać z tym do weterynarza ? Czy może są jakieś domowe sposoby na zlikwidowanie ich ? Bardzo proszę o pomoc !

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2009, 23:34:36 pm »
Najprawdopodobniej to grzybica. Koniecznie trzeba to pokazac lekarzowi.

PS. Poczytaj o diecie krolika i pozbadz sie kolby na zawsze ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2009, 00:06:49 am »
Do weterynarza i to jak najszybciej. Sprawdz dokladniej jeszcze futerko na calym ciele, szczegolnie w miejscach gdzie siersc jest ciemna. Okolice uszu i lapki na zgieciach.  Grzybica im szybiej zidentyfikowana tym szybsze i skuteczniejsze jest jej leczenie.
Mam nadzieje, ze z nosa nie ma wydzieliny kataro-podobnej.

Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze to nie to, bo ja obecnie tez walcze z ta choroba :(

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2009, 20:09:53 pm »
Do weterynarza jadę jutro. Na szczęście z nosa nie ma wydzieliny kataro-podbnej.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2009, 00:58:45 am »
Bella,  to cale szczescie :) 3mam kciuki :) i mam nadzieje, ze wszystko wyjasni sie z pozytywnej strony  :przytul

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2009, 15:07:54 pm »
Byłam u weterynarza. Powiedział on, że czegoś takiego to jeszcze nie widział  :wow . Kazał przyjechać w czwartek, gdy będzie szef lecznicy.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2009, 19:27:26 pm »
Bella, to byl pewnie jakis niedoswiadczony lekarz. Jesli moge doradzic to powinnas naciskac, zeby lekarz zbadal zeskrobine z tego noska. Bo w ten sposob bedzie mozna dowiedziec sie co to za paskudztwo sie przyplatalo.
A gdzie bylas u lekarza?
Do czwartku to troche sporo czasu jest. Moze idz do innej lecznicy.

Tak swoja droga, ciekawa jestem czy lodzianie doczekaja sie kiedys na kroliczego weta z prawdziwego zdarzenia...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2009, 22:34:48 pm »
Bella a u jakiego weterynarza byłaś? No i moglabyś zrobić zdjęcie tych strupków? Tak jak powiedziała mysza obejrzyj dokładnie uszatą - uszy, łapki, okolice oczu.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2009, 22:04:48 pm »
Byłam w lecznicy Animal w Łodzi (ul. Franciszkańska 91). Do innego weterynarza nie mogę iść, ponieważ dostałam lek, który mam podawać królikowi doustnie (codziennie).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2009, 23:14:39 pm »
Bella, a jaki to lek? Czy przepisal go lekarz, ktory pierwszy raz widzial takie schorzenie na oczy i kazal czekac na innego lekarza do czwartku?
Jesli mieszkasz na Balutach to moze nie masz daleko do lecznicy Lancet na Starym Rynku. Nie bylam tam nigdy, ale czytalam dosyc dobre opinie internautow. Moze tam maja wieksze doswiadczenie.
Czy te strupki sie powiekszaja? Czy krolikowi przeszkadzaja np. swedza go? Jesli to pasozyt to krolik pdczas mycia moze to sobie rozprzestrzenic na cale cialo. Sprawdzaj codziennie siersc.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:43:22 am »
Niedaleko jest też Sowa... Ja wiem, że są różne opinie na temat tej lecznicy, ale naszego Pusia wyleczyli z grzybicy w półtora miesiąca, gdzie trwa to ponoć zazwyczaj conajmniej 2 miesiące. Sowa na Pietrusińskiego.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:53:05 am »
Tak, my w Sowie tez wyleczylismy grzybice.

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:22:04 pm »
No więc sprawa miewa się tak. Ten lek przepisała mi ta lekarka, która nigdy wcześniej nie widziała tego schorzenia na oczy. Kazała mi go podawać doustnie do czwartku. Niestety nie podała nazwy tego leku (dziwne  :wow  ). Po dwóch dniach podawania lekarstwa nie zauważyłam poprawy na nosie, wręcz przeciwnie, strup powiększał się. Postanowiłam przestać dawać to lekarstwo królikowi.
Dzisiaj pojechałam do Sowy. Tam otrzymałam fachową pomoc. Pani weterynarz zdjęła strup z nosa. Potem dokładnie oczyściła i zdezynfekowała (wodą utlenioną rozcięczoną  zwykłą wodą) nosek ucholka. Mała się nawet nie wyrywała. Weterynarz musiała robić to bardzo delikatnie. Potem dała jej zastrzyk. Kazała robić go jej codziennie (do soboty, wtedy jesteśmy umówione na kolejną wizytę). Kazała również przemywać nosek dwa razy dziennie rozcienczoną wodą utlenioną, oraz smarować go maścią o nazwie Solcoseryl. Sądzę, że Sowe można polecić jako lecznice dla królików  !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:28:09 pm »
Bella, w takim razie trzymamy kciuki o to, zeby leczenie przynioslo szybkie efekty.

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:52:10 pm »
Dzięki za wsparcie Tocha  :bukiet  .

kessi

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2009, 23:43:23 pm »
No i jak tam nosek sie leczy? A te zastrzyki to na co dostalas? antybiotyk czy co?
Calus w uszko dla uszaka!

Bella

  • Gość
Strupy na nosie !
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:22:14 pm »
Nosek już prawie wyleczony. Te zastrzyki były antybiotykiem. Miałam mu je podawać do wczoraj.