Autor Wątek: prepatat przeciw obgryzaniu  (Przeczytany 4158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dariak

  • Gość
prepatat przeciw obgryzaniu
« dnia: Grudzień 17, 2009, 09:30:26 am »
Witam wszystkich forumowiczów. Lucek jest królikiem bezklatkowym. Jest wykastrowany, dobrze żywiony, kochany i w ogóle naj, naj. Znoszę mu gałązki, kartony, starą książkę tel. i tego typu przedmioty. Na ogół jest grzeczny i potrafi zająć się tym czym powinien. Ostatnio miewa jednak „ataki upartego osła”. Upatrzy sobie np. róg kanapy i niszczy go z determinacją. Jest ok. jeśli jest ktoś w domu, gorzej jak zostaje sam. Wymyślam różne sposoby na ratowanie przedmiotów w domu ale nie mam już siły… Nie chcę go zamykać ani wydzielać kojca. Wiem, że taka jest natura uszatków. Czytałam na forum o środkach przeciw obgryzaniu i wiem, że niektórzy stosują. Jak jest naprawdę? Są skuteczne? No i najważniejsze czy bezpieczne? Na opakowaniu jest napisane, że „nieszkodliwe dla zwierząt i ludzi”. Nie wiem już co robić.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:41:13 pm »
Ten co mam jest na bazie wyciągu z grapefruita,ale niestety u mnie okres działania to ok 6h,potem zapach znika i król spokojnie bierze się do rzeczy.

lenka_44

  • Gość
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2009, 17:20:46 pm »
Oooo! Nawet nie wiedziałam,  że jest coś takiego :D Może nabyję :P A gdzie można kupić tak preparat? I w jakiej cenie?

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2009, 18:34:30 pm »
Ja nabyłam preparat Biter jest to płyn przeciwko obgryzaniu przedmiotów przez zwierzęta, może na początku niezbyt ładnie pachnie, (zapach po kilku minutach zanika), ale królisie po spryskaniu jakiegoś przedmiotu nie zbliżają się do niego:P. Zawiera substancje o gorzkim smaku, nie przyjemnym dla zwierząt. Zabezpiecza przed gryzieniem mebli, przewodów. Nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt :) Także polecam.
Koszt takiego preparatu to ok 15 z w Kakadu

laki

  • Gość
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:42:52 pm »
o to i ja moze nabyje bo moje uszolki ostatnio tyle szkód narobily ze hoho.

A jest cos na tapety?
Czy musze sie pogodzic z tym ze trace duze kawalki tapety ?
( gdyby to jeszcze lezalo na podlodze bylabym szczesliwa niestety moja laki jak odkurzacz wszystko wciaga do pysia )

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:52:14 pm »
Co do tapet to chyba musisz się pogodzić z ich stratą :P. Moje Puszaki też obgryzały mi tapetę i paskudnie to wyglądało wiec musiałam pozbyć się tapet tylko pomalować ściany i problem zniknął :D

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:03:28 pm »
Ja tak samo mam problem z tapetami
Przedmioty az tak nie ucierpialy ale sciany strasznie
a czy nie szlo by z daleka popsikac tez na tapety nie za blisko tylko tak  z dala zeby choc troche doszlo i do nich ?



dariak

  • Gość
prepatat przeciw obgryzaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:06:41 pm »
Lenka, taki środek jest na allegro

http://www.allegro.pl/item841452870_preparat_przeciw_obgryzaniu_w_sprayu175_ml_trixie.html

Dziękuję za odpowiedzi. Kupię ten preparat. Zobaczymy, może zapędy niszczycielskie choć trochę osłabną  :P