Autor Wątek: Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach  (Przeczytany 21610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« dnia: Październik 28, 2009, 00:24:33 am »
www.kroliki.net/pl/testy     to nasz dział o doświadczeniach na zwierzętach.



http://www.kroliki.net/pl/testy/firmy/nie-testujace        tu zobaczycie nasze bazy danych o kosmetykach, które nie sa testowane na zwierzetach.

nuka

  • Gość
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2009, 18:17:14 pm »
Bardzo przydatne linki, dzięki. Już wiem, które kosmetyki muszę zmienić.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2009, 16:51:32 pm »
A czy w tym temacie mozna podawac linki do ciekawych naszym zdaniem produktow non-cruelty, ktore udalo nam sie znalezc?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2009, 19:09:31 pm »
Przeleciałam okiem i zadnej firmy nie znam i nie widziałam w zwykłej drogerii np Rossman .. Więc gdzie to kupić, ja kremu uzywam zwykłego na dzien i na noc Nivea, szkoda,że nie znalazła się tam ta firma, bo mam z niej bardzo dużo kosmetyków, które mi odpowiadają ..
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2009, 19:24:56 pm »
Sylwia - niedokładnie przejrzałaś :P

http://www.estilopress.com/lista_etycznych_firm/

co mnie akurat dziwi, bo Nivea i kilka innych znałam wcześniej jako testujące :oh:
już nie wiem komu wierzyć :nie_wiem

i jeszcze okazuje się, że kosmetyki z króliczkiem i napisem "nie testowane na zwierzętach" mogły być testowane :oh: bez sensu :/
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2009, 20:56:09 pm »
ja patrzałam na jakas inną listę. Hmm na tej jest dużo znanych firm - nie wierzę , że nikt nie robi testów na zwierzętach, chociaż mogę się mylić ..
SylwiaG

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2009, 21:36:33 pm »
Nivea testuje. TZN nie ona sama, tylko zleca to komuś innemu i dzieki temu ma czyste ręce.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2009, 22:03:40 pm »
no właśnie jakaś dziwna ta lista, ale wzięta z linka podanego przez Ais.
firmy na wiarygodnych zestawieniach są raczej trudno dostępne w Polsce.
A kosmetyki polskich firm które kupowałam, bo miały znaczek króliczka, to okazuje się, że każda firma może sobie taki znaczek umieścić :oh:
chętnie przeczytam opinię Pani Prezes, może takim producentom można wytoczyć proces za świadome wprowadzanie w błąd konsumentów?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2009, 10:30:19 am »
Yves rocher ponoć nie testuje, tak mieli napisane na ulotce, którą niedawno dostałam, a na tej liście od Ais nie ma tej firmy. Może nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale składniki które otrzymują raczej na zwierzętach testowane były. Teraz to nie wiadomo komu ufać.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2009, 10:42:56 am »
Z tego wynika,że zostaje wejść do takiego sklepu z produktami za 5,5 zł,kupić tam i mieć "czyste sumienie".(albo zdrowiej odkurzyć przepisy naszych prababć i przestestować je na sobie).

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2009, 12:36:35 pm »
MAS, ja zrobiłam sobie taki krem u Mamy w aptece (Mamuś pomogła i doradziła) - bardzo chciałam krem z masłem kakaowym... to co nam wyszło było jednak dalekie od moich oczekiwań. I dziwnie pachniało :diabelek  jako krem było takie sobie, za to jako odżywka do włosów całkiem ok :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2009, 12:48:11 pm »
hej,

listy nie do konca ze soba sie pokrywają, gdyz nie kazda z nich bierze pod uwagę te same parametry:

np lista Klubu OK jest bardziej restrykcyjna i zawiera firmy, które spelnily łącznie 3 warunki:

1. Nie sprzedają żadnych substancji, które były testowane na zwierzętach w ciągu ostatnich 5 lat.
2. Składniki wyrobów nie pochodzą z uboju zwierząt
3. Powyższe wymagania zyskały prawną gwarancję.

(byc moze z takich tez powodow nie ma na tej liscie Yves Rochera - co nie oznacza jednak, ze ta firma testuje :) estilo ma w czasopismach reklamy Yves Rochera, więc byc moze to jakies niedopatrzenie.

Dzwoniłam do czasopisma e!stilo i na razie posiadam wstępną informację, że NIVEA nie ma na liscie Klubu OK, ponieważ ich warunków nie spełnila i nadal nie spełnia (z racji na termin 5 lat i pochodzenie składników, - co do terminu zaprzestania testów - od kiedy to nastąpiło i czy w odniesieniu do calosci produktu, a np nie do poszczegolnych skladnikow - dowiem sie za 3 godziny od wydawcy, bo jest teraz na spotkaniu). Przyznam szczerze, ze tez odkad zobaczylam NIVEA na liscie estilo, to jestem zdziwiona, bo zawsze uwazalam te firmę za testującą.

Czasami tez dana firma nie posiada certyfikatu, bo sie po niego  nie zglosila, gdyz jej nei zalezalo - z prostego powodu: malo który konsument przywiazuje do tego wagę, a więc i firma nie przywiazuje.

Sprawe Yves Rochera jednak wyjasnię.

Z cala pewnoscia mozna powiedziec, ze te firmy, ktore sa umieszczone na listach - w jakims stopniu kosmetykow nie testują - bardziej lub mniej rygorystycznie (w zaleznosci od tego, na ktorej liscie je znajdziecie).

Ja np kupuję kosmetyki takich firm (dostępne w Polsce):

The Body Shop
Freeman
Oriflame
Avon
Bielenda
Eris
Farmona
Kolastyna
Miraculum
Ziaja
Dax Cosmetics


Podawajcie jak najbardziej linki do roznych przyjaznych zwierzętom  firm (tzw cruelty - free).

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2009, 13:24:25 pm »
ja mam wątpliwości co do produktów firmy Tołpa (na niektórych jest króliczek i napis "netestowane na zwierzętach", a na niektórych nie) i A-Z Medica (jest króliczek i napis, a w wykazie jej nie ma - może dlatego, że jest to mało znana firma?)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2009, 15:37:42 pm »
A mi bardzo odpowiada moja niedroga i fajna Nivea ale skoro tak to juz ją zmienię  :zdenerwowany  tylko na co ..  A linia AA która jest w aptekach ..
SylwiaG

sonia

  • Gość
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2009, 17:02:33 pm »
Ja kupuje kosmetyki " Ziaja" w polskim sklepie :lol

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2009, 17:34:35 pm »
ok, juz mam mniej więcej jasność, jesli chodzi o Yves Rocher i Nivea.

Yves Rocher na bank nie testuje kosmetyków na zwierzetach, brak tej firmy na liscie estilo to niedopatrzenie i dzisiaj ma to zostac uzupelnione.


Natomiast Nivea dzieli się na kilka spółek i nie testuje spółka Nivea -Beiersdorf.

z kolei Nivea - Lechia kosmetyki testuje na zwierzętach.

Inne spółki wchodzące w skład Nivea trzeba jeszcze sprawdzić, bo wydawca estilo mówiła mi to z głowy i nie pamietała reszty, jednak tych dwóch spółek była pewna.


Jest to wszystko dość zawikłane, bo według:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nivea_Polska

"Nivea Polska – nazwa dawniejszej Polleny-Lechii, producenta kosmetyków marki Nivea w Polsce. Przedsiębiorstwo należy do niemieckiego koncernu Beiersdorf AG. Posiada zakład produkcyjny w Poznaniu.

W Poznaniu przy ul. Chlebowej 6 (Zawady) od 1931 funkcjonowała nowoczesna fabryka kremów i plastrów leczniczych firmy Pebeco Polskie Wytwory Beiersdorfa. Po II wojnie światowej na mocy konwencji poczdamskiej w ramach odszkodowań wojennych poznańska fabryka Beiersdorfa przeszła na własność państwa polskiego. Polska uzyskała prawo do produkcji pasty do zębów, plastrów opatrunkowych i kremu Nivea.

Nazwę firmy Pebeko w PRL przemianowano na Lechia, a w 1972 na Pollena-Lechia. W 1997 niemiecka centrala Beiersdorf AG odkupiła w ramach prywatyzacji fabrykę Pollena-Lechia i zmienia jej nazwę na Beiersdorf-Lechia S.A. 1 lipca 2005 spółka zmieniła nazwę na Nivea Polska S.A. Obecnie (2009) firma występuje jako Nivea Polska Sp. z o.o."



Nie wiem więc sama jak rozdzielić formalnie kosmetyki  z Nivea w nazwie.

Czy jest na opakowaniu napisane coś poza nazwą NIVEA?  faktycznie w grę wchodzą jakieś inne spółki? bo jak widać w wikipedii, ciagle się cos tam zmienia w tym nazewnictwie.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2009, 17:46:57 pm »
Ja kupowalam kiedys kosmetyki Pollena Ewa (Eva). Na jednym z kremow bylo napisane, ze nie testuja. Tez mozna by ich zapytac, ciekawe co odpowiedza. Mnie sie wydaje, ze takie ,biedniejsze, male firmy nie testuja. Testuja raczej koncerny. Poza tym czytalam kiedys, ze sa firmy, ktore testowaly na potege w latach 80, teraz maja juz 'sprawdzone' skladniki i moga sie okreslac mianem nietestujacych... No ale dobre i to, ze nie ciagna tego procederu.
Jak sprawdzalam w zeszlym roku, to nie pokrywaly sie listy europejska i ze stanow. Wlasnie tak jak napisala ais, dlatego, ze moze byc inny wyznacznik.

http://www.fitomed.pl/ Ta firma odpisala mi, ze jest nietestujaca. To jest dla tych, ktorzy lubia tzw. kosmetyki babuni ;) Mialam zel do mycia twarzy, szampon i odzyke. Moja kolezanka majaca problemy z cera byla b. zadowolona z produktow typu hydrolaty.
Z drozszych firm fajny jest Clinique. Ale w Polsce ceny sa zaporowe moim zdaniem.
http://www.everydayminerals.com/ Tutaj mozna bylo zamawiac darmowe zestawy probek, placac tylko za przesylke (kupela placila ok 25zl). Sklep w USA, wiec najlepiej czekac na niski kurs $. Milosniczki makijazu sa zachwycone tymi produktami. I faktycznie sa to pudry mineralne, a nie maja mineraly w nazwie, a w zawartosci 2% i sam talk.
Jak mi sie cos jeszcze przypomni to podam ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2009, 18:52:57 pm »
dzięki  Tocha  :*
na pewno wypróbuję :jupi
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2009, 18:53:01 pm »
NIVEA odpowiada tak, na pytanie, czy testują, czy zlecają to innym firmom, czy w ich kosmetykach są testowane składniki:


Cytuj
Witam Panią serdecznie,

Dziękuję za kontakt. Chciałabym Panią poinformować, że nasza firma, zgodnie z wymaganiami określonymi w Europejskiej Dyrektywie Kosmetycznej oraz polskiej Ustawie Kosmetycznej z dnia 30 marca 2001 nie przeprowadza testów na zwierzętach, żeby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność swoich kosmetyków.
Informuję również, że ustawodawstwo UE nie wymaga stosowania specjalnego znaku informującego, że produkt nie był testowany na zwierzętach, gdyż jest to ogólnie przyjętym standardem i od 2002 roku wymogiem niezbędnym do zarejestrowania produktu kosmetycznego.

Kosmetyki NIVEA mogą zawierać składniki, które były testowane na zwierzętach przez dostawców tych surowców, aby spełnić wymagania ustawodawcze w Europie i innych krajach na świecie, tzn., aby ocenić bezpieczeństwo surowców chemicznych. Badanie bezpieczeństwa surowców przeprowadza się głównie w oparciu o dane toksykologiczne.

Należy podkreślić, że testowanie surowców na zwierzętach dla celów spełnienia wymagań ustawodawstwa chemicznego jest na dzień dzisiejszy zgodne z prawem. Ustawodawstwo kosmetyczne wymaga zebrania danych toksykologicznych w celu oceny bezpieczeństwa surowców. Nie wszystkie jednak z wymaganych informacji można uzyskać wykorzystując zatwierdzone alternatywne metody badawcze. Przykładem są badania mające dać odpowiedź na bardzo ważne pytanie, np. czy substancja wywołuje alergię.


Większość ze składników kosmetyków Beiersdorf jest pochodzenia syntetycznego lub roślinnego. Tylko kilka składników jest pochodzenia czysto zwierzęcego np.: lanolin, lanolin alcohol, chitin, sodium tallowate.


Najciekawsze fragmenty pogrubione. Jak dla mnie to jednoznaczne  - owijają w bawełnę i tyle. Np Ziaja potrafi odpowiedzieć zwięźle i na temat, że nie testują ani kosmetyków, ani składników, ani nie zlecają tego innym firmom. I to jest odpowiedź, a nie takie lanie wody...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2009, 19:04:16 pm »
Cytat: "Ciapusia"
odpowiedź na bardzo ważne pytanie, np. czy substancja wywołuje alergię.


no, zwłaszcza że alergia ma to do siebie, że albo występuje albo nie - cecha indywidualna, której nie ma co testować na zwierzętach :oh:
i o ile istnieją na rynku kosmetyki hypoalergiczne (najczęściej do kupienia w aptece), to akurat produkty Nivea do nich nie należą :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey