Autor Wątek: Problem z nauka czystosci:/  (Przeczytany 8729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2009, 20:57:42 pm »
Cytat: "milosz"
w międzyczasie załatwiła kolejny narożnik:)
dzielna dziewczynka, musi poznać i zaznaczyć cały teren :)
Jak już wybierze swój róg ustaw tam kuwetę a nad nią powieś paśnik. Bedzie dobrze

milosz

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:14:20 pm »
uff, to dobrze (, że jeszcze nie wybrała rogu i dlatego to zamieszanie:). Ok, wielkie dzięki.

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 9:13 am ]
No cóż, przez noc klatka pozostała czysta, ale może dlatego, że spała i/lub mało wypiła. Się okaże.
Mam jeszcze pytanie, jeśli mogę zadać w tym samym wątku, odnośnie żywienia. Nie wiem czym była karmiona u hodowcy, ja mam pełnowartościowy granulat, ale na razie nie tknęła. Może to przez stres związany z nowym otoczeniem, ale co można poradzić, jeśli nic się nie zmieni. Wiem, że na sianie i wodzie sobie poradzi, ale chyba to za mało to prawidłowego rozwoju?

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 6:50 pm ]
Ok. Chyba się udało. Siusiu tylko do kuwetki. Bardzo dziękuję za pomoc.

Mała jutro będzie u mnie 4 dzień i zamierzam ją wieczorem wypuścić na trochę z klatki. W związku z tym mam pytanie, co zrobić, żeby ją nie zostawiania bobków na podłodze? Pewnie i tak się nie uda, ale chce spróbować. Poprzedni królik praktycznie nie zostawiał bobków poza klatką, dosłownie 3, 4 na tydzień:)
Zatem co robić z małą, jak postępować?

Ponownie i z góry dziękuję.

TUSIA555555

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:06:38 am »
wczoraj Tuśka pierwszy raz zsikała mi się na łóżko :bejzbol   po czym nic sobie z tego nie zrobiła, zaczęła dalej radośnie kicać po dywanie...ja oczywiscie szybciutko za proszek z wodą i czyścić plamę, mam nadzieję ze nie wyczuje tego miejsca jak znowu wskoczy na łóżko- bo przykryłam całe łóżko kocem teraz :>  :>
A do swojej miseczki z jedzeniem juz dawno nie sikała...co najwyzej po nicy widzę tam nieraz kilka bobków...więc mam nadzieje ze tak pozostanie :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2009, 10:43:45 am »
TUSIA555555, obawiam się , że może wyczuć, jak tam zacznie wąchać to szybko ją wygoń zdecydowanym głosem.  Mój królik sikał  na łóżko chyba z przyzwyczajenia nic nie pomogło.

milosz,

To naturalne, jeśli zostawi na początku bobeczki, możesz je jedynie włożyc do kuwety .Może się nauczyć ale nie musi.
SylwiaG

TUSIA555555

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:12:46 am »
sylwiaG, też się tego obawiam :/   A teraz twój króliś juz nie sika na łózko? Jak sobie z tym radzicie?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:33:19 am »
TUSIA555555, My sobie nie radziliśmy, więc ja kupowałam folie , rozkłądałam  na lóżku  i jak wyszłam z pokoju, królik mógł zostać, oczywiście nasikal na folie. Nie  polegało to na jego wychowaniu, bo z tym sobie nie poradzilam. teraz Moje króliki mają swój pokój więc,a łóżka tam nie ma na zczęście. Susek zaczęła sikać kolo kuwety, więc musialam postawić drugą.
Swogo czasu na te łóżko nawet dawałam kuwetę, ale nie poskutkowało , mam złośliwca  :zdenerwowany
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2009, 12:06:00 pm »
Tusia , jeżeli królica załatwia się na Ciebie i Twoje łóżko, to jest to (moim zdaniem) walka o dominację. Nie możesz jej na to pozwalać. Zakaz wstępu na łóżko, gdy ją głaszczesz nakrywaj jej łepek dłonią i delikatnie przyciskaj do podłoża. To Ty masz być szefem  :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

PannaBlack

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 28, 2009, 16:44:21 pm »
Nie bardzo wiem, gdzie się poczepić, bo świażutka na forum jestem, więc podczepiam się tu :)
Ale zastanawia mnie zachowanie mojego króla. Po adopcji był milusi i czyściutki. Niestety ostanio przestał bobczyć do kwety( a kiedyś o radości bobczył tylko do niej), a dziś zasikał całą klatkę białawym moczem. Kuwetkę, siano, inne rogi... O co w tym chodzi? Byłam z nim u weta jakieś 3 tyg. temu na szczepieniu i obcięciu pazurków. Był zdrowy.

nuka

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2009, 16:51:44 pm »
Albo znaczy teren albo to problem z pęcherzem, albo reakcja na coś nowego do jedzenia.
Sika tylko w klatce czy jak biega po mieszkaniu to też mu się zdarzają takie wpadki?
Siusia normalnie, tzn tak samo często jak dotychczas i w podobnych ilościach? Nie napina się przy siusianiu?
Mocz był biały ale przejrzysty czy mętny? Jakieś nowinki żywieniowe wprawadzaliście ostatnio?

PannaBlack

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2009, 17:02:25 pm »
Cytat: "nuka"
Albo znaczy teren albo to problem z pęcherzem, albo reakcja na coś nowego do jedzenia.
Sika tylko w klatce czy jak biega po mieszkaniu to też mu się zdarzają takie wpadki?
Siusia normalnie, tzn tak samo często jak dotychczas i w podobnych ilościach? Nie napina się przy siusianiu?
Mocz był biały ale przejrzysty czy mętny? Jakieś nowinki żywieniowe wprawadzaliście ostatnio?


Tylko w klatce, ale ostanio w sumie sika więcej i to sporo więcej. Sam mocz jest przejrzysty raczej, ale na klatce zostaje biały lub brązowy osad. A w jedzeniu nic nie zmieniałam, oprócz tego że straszliwie linieje, więc jak bobki zaczynają się zminiejszać to zostawiam go na dzień na sianku i wodzie bez granulatu i warzyw, żeby się "oczyścił", bo nie daje brzucha wyczesać, a nie chce żeby sie zatkał. Może to męska odmiana ruji czy coś?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 28, 2009, 17:12:17 pm »
Nie wiemile króliczek ma, ale może po prostu dojrzewa?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

PannaBlack

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2009, 17:17:53 pm »
Raczej nie, bo Pani od której go zabrałam mówiła, że mieli go prawie rok a został już jako spory znaleziony na Choszczówce.

TUSIA555555

  • Gość
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:01:18 pm »
nuka napisała:
Cytuj
Nie napina się przy siusianiu?


Co to znaczy? Chodzi mi o to, że jak napina się przy siusianiu to zły oznak czegoś?  :hmmm

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Problem z nauka czystosci:/
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:12:37 pm »
Nuce chodziło o to, czy królik oddaje mocz z trudem, napina się z wysiłku. To oznacza kłopoty z ukł. moczowym, kamicę na przykład. Zdrowy królik podnosi ogonek, siusia i kica dalej.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey