Autor Wątek: królas na panelach  (Przeczytany 3474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasica

  • Gość
królas na panelach
« dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:34:45 pm »
nie znalazlam podobnego tematu, korzystalam z szukacza...
wiec zakladam
nurtuje mnie jedno ;) ogladam fotki Waszych krolaskow i widze, ze chetnie biegaja po panelach. mojemu sie strasznie rozjezdzaja na nim lapki, niemalze slizga sie po podlodze, co tez moge uwazac jako jeden z czynnikow zniechecajacych go do biegania. czy Wasze tez tak maja? jak sobie z tym radzicie? czy moze krolaskom to nie przeszkadza?
zaznaczam, ze podcinam pazurki kroliczkowi...

nuka

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:40:45 pm »
na początku króliś nie będzie wiedział jak ma stąpać po śliskiej podłodze i łapki mu sie
będą rozjeżdżały. Z czasem nauczy się chodzić po gołych panelach ale
powinnaś liczyć się z ich porysowaniem.
Ale sprawa najważniejsza, królik w naturze porusza się po miękkim
podłożu i skacząc wbija w nie pazurki. Ciężar ciała spoczywa w
większości na przedniej części łapy, nie na pięcie. Biegając po
parkiecie /panelach / kafelkach, nie ma możliwości w nie wbicia
pazurków, z konieczności więc dużo mocniej opiera się na pięcie, i w
ten sposób wyciera na niej sierść. Niektórym królikom robią się od
tego odciski, czasem potrafi to podejść ropą, krwawić...
Proponuję jednak na obszarze "króliczym" choćby cieniutką wykładzinę

kasica

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:46:58 pm »
no wlasnie ktoregos dnia go dodytkajac po stopkach wyczulam takie "odciski"-jednym slowem ma lyse pietki...
na dworze brykac pobryka, a po domu nie chce... lezy calymi dniami w klatce mimo, ze jest otwarta. wczesniej byl wlasnie dywanik-nieduzy, ale zawsze cos-ale od pewnego czasu wcinal go ze smakiem :/ plus zrobil sobie z niego kuwete i robil tam siusiu, wiec sie go pozbylam(dywanu)...
myslalam o jakiejs wykladzinie albo jakiejs dlugiej prostej w pokoju z wykladziny, dywanu. sprawdzi sie ;P?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
królas na panelach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2009, 22:56:56 pm »
jak sobie radzimy? Dywany, wykładziny... :) U nas Puśkowi żadne podłoże nie przeszkadza, za to Liska nawet na panele nie wejdzie. Tzn gdyby nie miała dywanu, to by z klatki nie wyszła. Take w jej pokoju kable mogą normalnie leżeć, nic nie jest zagrodzone, tzn pod warunkiem, że jest conajmniej 15-20 cm od dywanu :P A Liska biego po dywanie i łózku :) No i czasem fotelach.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
królas na panelach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2009, 23:13:54 pm »
u mnie w pokoju są na podłodze panele, królewny śmigają po nich całą dobę i do tej pory nie miały problemów ze stópkami(tj. łysinek czy odcisków).
Miszka faktycznie troszkę nie lubi biegania po parkiecie, żeby ją zachęcić do opuszczenia pokoju rozkładam koc w przedpokoju i wtedy hasa po kocyku. Ostatnio po wieeelu miesiącach odważyła się wyjść na przedpokój bez kocyka, przyszła nawet do mnie do łazienki gdy myłam zęby.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kasica

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2009, 23:34:34 pm »
ooo dobry pomysl na poczatek z tym kocem :)
sprobuje :)
bo mam wrazenie, ze kicak sie teleportuje na miejsca tak, by jak najmniej po podlodze latac :P

nie mieszkam u siebie, wiec wykladziny na stale moze byc problem, wiec bede probowala cos podlozyc :)

dzieki za rady :bukiet

TUSIA555555

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:47:22 am »
no u mnie Tusia tez nie ma akurat takich problemów...śmiga ostro po terakocie w przedpokoju i w kuchni i po panelach, po dywanach....- nie zauważyłam zeby to jakąś dla niej różnicę robiło   :diabelek  :diabelek   Czasem jak widzę, że tak szybko kica, to jak hamuje to z poślizgiem -co wygląda komicznie...ale śmiało daje sobie radę...A wiec czy to panele, terakota, dywany, kanapy- to wszystko dla niej bez różnicy...jedyne co to swoje kicające "akrobacje"-czyli jakies wyskoki do góry, bieganie expresowe jak ja to nazywam wokół jakiegos przedmiotu- to chyba najwygodniej robić na dywanie- bo zawsze w tym miejscu sobie tak szaleje na maxa....ale też zanych odcisków lub łysinek nie ma :DD

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 10:50 am ]
no ale ogólnie rozłożenie koca wydaje mi sie super pomocnym pomysłem dla królaska- też bym tak zrobiła jakby Tuśka nie dawała rady na śliskim...wiec warto spróbować....

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
królas na panelach
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:05:35 am »
Zorrusiowi chodzenie po panelach nie przeszkadza, nawet gdy były dywany to i tak nie unikał paneli. Dopiero niedawno zauważyłam, że ma na piętach takie łyse odciski, wczesniej nie zwracałam na to uwagi.

Phalaenopsis

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:49:41 am »
U nas też kicają po panelach i chyba im to nie przeszkadza. Fakt Bakula u mojej babci na dywanie oddawała dodatkowo półmetrowe skoki, ale u nas też podskakują obydwa :DD A jak chcą poszaleć to wskakują na wersalkę, gdzie mają superprzyczepność i urządzają konkurs skoków w zwyż i dal :DD

kasica

  • Gość
królas na panelach
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:57:28 am »
nooo slizgi smiesznie wygladaja :D
moj leci leci leci iiiiii hamowanie pupa :)
 :rotfl2