Autor Wątek: Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q  (Przeczytany 4767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« dnia: Sierpień 08, 2009, 20:40:12 pm »
http://www.tvn24.pl/-1,1613780,0,1,psy-na-smalec-dzialala-ze-szczegolnym-okrucienstwem,wiadomosc.html (tu też linki do pokrewnych artykułów)

Policja zatrzymała właścicielkę gospodarstwa, na terenie którego miano zabijać psy, by produkować z nich smalec. Agata G. usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Kobieta nie przyznała się do winy.

- Został jej przedstawiony zarzut uśmiercania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem - powiedziała Marzena Bednarek, rzeczniczka kłobuckiej policji.

Zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt mówi o ich zabijaniu i znęcaniu się. Jeżeli sprawca takiego czynu działa ze szczególnych okrucieństwem, może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

Jak mówił wcześniej Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, kobiecie zarzucono, że od grudnia 2007 do grudnia 2008 r. zabiła co najmniej sześć psów. - To zarzut wstępny, może w miarę gromadzenia materiału dowodowego być uzupełniony - zaznaczył prokurator.

cd. na stronie

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2009, 00:09:41 am »
Chyba w wyborczej o tym czytałam. ._.'
Masakra...


anix1234

  • Gość
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:29:52 am »
  • brak słów

Jery jakbym wpadła do takiej rzeźnie to bym tych ludzi powybijała jak kaczki !  
Jak widze takich .. pip .. to aż się we mnie wszystko gotuje ! SZOK !

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:16:07 pm »
Również o tym czytałam. Normalnie szlag mnie trafia  :buu

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:25:17 pm »
Czytałam to również. Ciężko się czyta o takich rzeczach, bo dla nas pies to przyjaciel.
Paradoks.. Dla nas pies to przyjaciel, a dla niektórych krajów azjatyckich normalny zwierzak na mięso jak u nas krowy czy świnie. Ja uważam, że każde zwierze ma prawo godnie żyć zarówno jak i człowiek. Oko za oko, więc panią tez powinni potrzymać w takich warunkach i przetopić na smalec..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2009, 13:22:03 pm »
Zgadzam się z Amy.
Dla nas pies to przyjaciel, a dla innych to obiad. Dla forumowiczów królik to przyjaciel, a dla innych to obiad - i co my mozemy na to poradzic?

Niedawno byla petycja przeciwko ubojowi psów w krajach azjatyckich - ja zadaje pytanie: jak my - Polacy (a nawet wszyscy Europejczycy) bysmy sie czuli, gdyby to Azjaci wyslali do rządu petycje z zakazem uboju bydła w Europie? To by wyszlo na to samo, co ta petycja dot. psów.
Przeciez te krowy w rzezniach nie mają lepszych warunków niz te psy w Azji.
Osoby, które jedzą mięso, ale krzyczą o podpisy pod petycją przeciwko zabijaniu psów w Azji - dla mnie to hipokryci. Czyzby znowu dzielenie zwierząt na lepsze i gorsze?
Mam zasadę, że zmienianie świata zacznijmy od siebie.

Kazdy wie, jaki ja mam stosunek do zwierząt, zycie bym za nie oddala. I nie mam nic przeciwko takim petycją, ale nie zrozumiem osób, które szukają zwyrodnialców gdzieś w obcych krajach, a nie widzą takowych w swoim najbliższym otoczeniu.

Zrobiłam mały off-top, ale chciałam to z siebie wyrzucić.
Sprawa przetapiania psow na smalec mną wstrząsnęła tak samo, jak informacje o rzeźniach.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

anix1234

  • Gość
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:22:02 pm »
Zgadzam się z tobą Ciapusia ale mimo wszystko jeśli jest okazja ratowania jakiego kolwiek zwierzęcia to myśle że warto , ratowałabym również krowy, świnie i inne , bo bez mięsa da się żyć ( ja w przyszłości i tak będę wegetarianką ). Nie wiem czy kto kolwiek czytał tę strone z petycją dokładnie .. jedna rzecz zworóciła moją uwagę ,
Cytuje :
"Psy są kompanami i pomocnikami ludzi, nie trzodą chlewną."   -  Dlaczego "trzoda chlewna"  ?! Z tego co wiem to serce świni jest prawie identyczne jak serce człowieka ! Napewno jest wiele sporów na temat różnych petycji , ale wierze że istnieją ludzie którzy podpiszą i uratują ;)

megana88

  • Gość
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:57:44 pm »
Pierwszy raz przeczytałam o tym na "onecie" i co mną najbardziej wstrząsnęło to komentarze pod materiałem. Ja nie wiem czy ludziom ta anonimowość mózgi powyżerała czy może do reszty stracili inteligencję, kulturę czy szacunek. Większość była wręcz zachwycona biznesem i nie widzieli w tym nic złego. Co do postu ciapusi o tych petycjach, zgadzam się, ale chcę zaznaczyć, że mieszkamy w Polsce, a tu psów się nie jada. Nie mieszam się do kultur innych krajów, bo spróbujmy w Indiach zabić krowę, ale tu jest Polska i żadne porównanie nie jest w tym momencie na miejscu. A dla zwolenników interesu pytanie czy też byliby tacy zadowoleni gdyby ich pies znalazłby się w słoiku...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2009, 15:12:47 pm »
Megana - masz racje, tu jest Polska, psów się nie jada, bo to nasi przyjaciele (co jest paradoksem - kroliki to tez nasi przyjaciele, a je się jada, dlaczego?) napomknęlam tylko o tym 'przy okazji'.
Cytuj
A dla zwolenników interesu pytanie czy też byliby tacy zadowoleni gdyby ich pies znalazłby się w słoiku...

Patrz informacja w nawiasie.
Przeciez wiele osób nie ma nic przeciwko hodowaniu królików na mięso (nawet na tym forum), a pewnie nie byliby zadowoleni, gdyby królik ich dziecka skończyl jako pasztet. Gdzie tu sens?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

megana88

  • Gość
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2009, 16:46:40 pm »
Naprawdę? Tego nie wiedziałam... To ja nie rozumiem takich ludzi. Nie zabijam, bo mój? Przecież to na to samo wychodzi. Dobrze, że unikam mięsa...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2009, 17:51:02 pm »
Cytat: "megana88"
Większość była wręcz zachwycona biznesem i nie widzieli w tym nic złego.


ale jak można zrobić biznes na psim smalcu?
kto to kupuje i dlaczego? :wow
(być może w filmiku znalazłabym odpowiedź, ale nie mam ochoty tego oglądać :nie_powiem )
aaaa, nie rozumiem takich ludzi :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Psy na smalec? "Działała ze szczególnym okrucieństwem&q
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2009, 18:18:12 pm »
W filmikach nic nie ma drastycznego (przynajmniej nie widziałem).