Autor Wątek: Jak osfoić królika . ?  (Przeczytany 4381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anix1234

  • Gość
Jak osfoić królika . ?
« dnia: Lipiec 20, 2009, 20:03:08 pm »
Mam problem bo od samego początku mam problem z Capy :
Ciągle mnie podgryza , szału można dostać , a jak probuje się "do niej dostać" za pomocą tresowania to ma mnie tam gdzie światło nie dociera :
odwraca się i probuje wejść za kanape , albo leci gdzieś indziej . Robi już poproś , ale nic mi to nie daje skoro robi to tylko jak widzi jedzenie i jest głodna i jeszcze jakby tego było mało to musi się jej chcieć . ! Ten królik momentami doprowadza mnie do szału , bo nie moge sobie usiąść  ani przykucnąć , a co dopiero stanąć na drodze . ! Kocham ją wbrew pozorom ale z tym królikiem nie da się żyć , szczególnie że jest ze mną od 23 maja i czas na przyzwyczajenie miała , już nawet z Marsicą lepiej mi idzie !!! :(  :jupi  Może wy macie jakieś pomysły . ? ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:49:12 pm »
Może się nie znam, bo króliczka mamy od połowy maja ale wydaje mi się, że królik to nie pies, żeby go tresować... O oswajaniu znajdziesz tutaj. No i na forum też gdziesz było - poszukaj.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:52:02 pm »
jpuasz można trenować króliki :) Ja swoje trenuje ale myślę że najlepsza jest z tego Black_ ;)

Shaiya

  • Gość
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:08:08 pm »
Ja osobiście nie widzę przeszkód w tresowaniu królika. Co innego, jeżeli tresujemy z przymusu, ale jak nie to zarówno dla zajączka jak i dla właściciela może to być niezła zabawa ;)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:13:11 pm »
Oj i to jaka :DD
Przykładowy trening z moim królikiem :
http://www.youtube.com/watch?v=IrZO218DnEI
Zdecydowanie polecam wszystkim :)
Bardzo zbliża królika do właściciela ;)

anix1234

  • Gość
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:45:53 pm »
Ja nietrenuje go za wszelką cene , poprostu chce się do niego zbliżyć ;) jpuasz,  Dzieki poczytam xDe

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2009, 23:24:01 pm »
Hmmm no dobra tresura i trening to dla mnie dwa różne pojęcia :) Na początku była mowa o tresurze a nie treningu. A co do filmiku, to w sumie możnaby powiedzieć, że nasz Pusiek też ma treningi. Z wskakiwaniem gdziekolwiek nie ma problemu, jeśli mam jakiś smakołyk i on o tym wie. Przeskakiwanie przeszkód nawet o wysokoci ponad 20 cm to dla niego pestka, tak samo jak przechodzenie przez tunel "na żądanie". Ale to wcale nie dzięki jakimś treningom, czy nie wiadomo jakim moim umiejętnościom. Po prostu do wielki łakomczuch a dla swoich ulubionych smakołyków (rodzynki, ususzone szypułki truskawek, suszone "chipsy" jabłkowe, czy coś w stylu Crispy z Versele-Laga) zrobi wszystko :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2009, 09:23:24 am »
jpuasz a czy zrobiłby tak : http://www.youtube.com/watch?v=ckaZSSAuIxc&feature=channel_page
To co ja pokazałam do dopiero początki ;)
Pysiek też jest łakomczuch ale niewszystkie sztuczki łatwo go nauczyć , ale próbujemy ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2009, 11:25:08 am »
Nie no tego to już nie :P Tzn co do "podawania łapki" to spróbowałam i jak wyczuł że mam rodzynki, które trzymam dość wysoko, to stanął słupka i jedną łapką oparł się o moją wystawioną dłoń, ale zdaję sobie sprawę, że to nie o to chodzi. Na pewno na zawołanie i w każdej chwili by tak nie zrobił, także naprawdę nie chcę umniejszać niczyich zdolności :) Co do "piateczki" to może i by się kiedyś nauczył, ale nie wiem i chyba raczej wątpię. "Chodzenia do dyłu" na 99% by się nie nauczył, bo nie lubi podnoszenia, czy tylko podstawiania rąk pod jego łapki. Od razu ucieka, więc nawet próbować nie będę. Osobom, które trenują (bądź tresują) swoje króliczki naprawdę gratuluję. Ale mimo wszystko ja chyba nie będę mojego trenować, bo to mi pasuje bardziej do psa. Taki juz ze mnie człek, że treningi mi do króliczków nie pasują za to do psów jak najbardziej :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2009, 11:33:23 am »
Królików się nie tresuje, to nie zwierzęta z ZOO... :oh:
Nie mówię o treningu klikerowym, ale to nie jest tresura, tylko czysta przyjemność.
roxi7659, jpuasz, Fenkju za uznanie :)

Chodzenie do tyłu wzięło się stąd, że Zuzka właśnie nie lubiła, kiedy się jej ręce wkładało pod łapki. Zauważyłam, że odskakuje i zaczęłam ją za to nagradzać.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2009, 11:51:31 am »
Cytat: "Black_"
Królików się nie tresuje, to nie zwierzęta z ZOO... :oh:
Nie mówię o treningu klikerowym, ale to nie jest tresura, tylko czysta przyjemność.


Dlatego mówiłam, że dla mnie tresura a trening to 2 różne pojęcia :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2009, 11:56:01 am »
Tresura kojarzy mi się z nauką sztuczek w sposób "Nagrodą jest brak kary", trening z kolei z przygotowaniami do zawodów, to w co ja się bawię, nazywam "klikaniem" ;)

I to wcale nie jest trudne :lol

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

anix1234

  • Gość
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:55:20 pm »
Traktuje to tak samo , a Capy już traktuje to jak zabawe , kuma o co chodzi .  ;)  Chciałabym się do niej bardziej zbliżyć poprostu .  :PP  Capy już nie gryzie i robi nowe sztuczki . Jest to mądry król który szybko łapie o co kaman . Zaczęłam od 16.07 , a dziś robimy sztuczkę z kartami , poproś , wejdź , powoli skok i zaczyna chodzić na 2 łapkach .. nakręcę filmik i pokaże jak sobie radzimy ;) ( w dziale Capy będzie link  :P )

PS : roxi7659 poleciła mi tą metodę ;) Thx for u . !  :przytul

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2009, 14:24:58 pm »
Jaką metodę?
Ja bym proponowała stworzyć nowy wątek w stylu "Nauka sztuczek", czy coś, żeby nie mieszać i tam byłyby fotki/filmiki z rezultatami naszej pracy :)

Swoją drogą bardzo się cieszę, że Wam wychodzi. Dzisiaj z Zuzką potrenowałam, ale nie powiem, żeby było jakoś super, ale filmik oczywiście zrobię :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2009, 14:42:19 pm »
Black_ Dobry pomysł :)
A metode to chyba chodziło o sztuczki :)
A i powiem że mój Pysiek coraz lepiej sobię radzi :)
Robi już pingwinka i kładzie łapki na moją ręke :)
Normalnie strasznie się ciesze ! :jupi

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2009, 15:51:54 pm »
Brawo :) :bukiet
 Więc co z tym tematem? Kto się podejmie założenia go?
Bo myślę, że do zachowań nie pasuje.

A ja właśnie zrobiłam nowy film z wczorajszego/przedwczorajszego treningu... To już chyba obsesja :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2009, 15:54:06 pm »
Black_ jeżeli możesz to zrób bo ja tworzę teraz filmik z treningu :D
P.S Bardzo chętnie zobaczę twój trening z Zuzią :)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:33:33 pm »
Jak mniemam już go obejrzałaś na YT.
Idę stworzyć temat. Na pewno  nie w zachowaniach :)
Swoją drogą film wklej do nowego wątku, ten tutaj nie ma spokój  :lol

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak osfoić królika . ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:35:59 pm »
Black_Ok :D