Autor Wątek: chyba chora  (Przeczytany 8194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emmaras

  • Gość
chyba chora
« dnia: Lipiec 08, 2009, 18:41:59 pm »
witam mam z moim kroliczkiem taki problem malo je ,malo pije ,nawet sianka malo je ,caly dzien lezy ,jak wyjdzie to mam wrazenie ze caly czas jakby chcciala zrobis siusiu albo nbobka a nie moze ,caly czas sie napina ,oprocz tego nie robi prawei siusiu i bobkow tylko chodzi po dywanie i robi kropelki siusiu ,co to moze byc?bylem u weterynarza w poniedzielek wieczorem  dostaje dwa razy dziennie zastrzyk Eurosil(lub cos podobnego lekarskie pismno trudno odczytac)ale od poniedzialku tak naprawde nie ma poparwy ma bardzo slaby apetyt lekarz stwierdzil ze to cos z ukladem pokarmowym ,co sadzicie?

Aneczka

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2009, 18:45:30 pm »
To może byc raczej problem z pęcherzem, jeżeli króliczek się napina i gubi mocz.
To, ze króliczek jest mulnięty i mniej je, to można wytłumaczyć upałem.
Czy wodę ma w miseczce czy w poidle.
Czy Twój weterynarz jest polecanym króliczym wetem?
Czy bobki są twarde i normalnej wilkości/ koloru?

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 6:45 pm ]
To może byc raczej problem z pęcherzem, jeżeli króliczek się napina i gubi mocz.
To, ze króliczek jest mulnięty i mniej je, to można wytłumaczyć upałem.
Czy wodę ma w miseczce czy w poidle?
Czy Twój weterynarz jest polecanym króliczym wetem?
Czy bobki są twarde i normalnej wilkości/ koloru?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
chyba chora
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:19:19 pm »
W Bydgoszczy nie ma króliczych wetów - dla nich króliki to czarna magia i bardziej szkodzą niż pomagają. Mi też to wygląda na problem z pechęrzem bądź nerkami - ale tak na odległość trudno ocenić czy na pewno. Problem bydgoskich wetów został poruszony tutaj:

http://forum.kroliki.net/topics35/2515,15.htm

emmaras

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2009, 21:50:06 pm »
w poidle ma wode  a bobkoow bardzo malo robi i sa twarde

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
chyba chora
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:50:43 am »
emmaras musisz isc z krolikiem do dobrego weta - bo nie wiadomo co mu dolega. Nie mogę Ci polecić zadnego z Bydgoszczy - bo takiego po prostu tam nie ma. Jesli masz mozliwosc pojechac do Torunia to nie zwlekaj tylko dzwon i zarejestruj się. Od niedawna dziala rejestracja tak wiec im szybciej uda Ci sie to zalatwic tym lepiej dla Twojego uszola. Kroliki to bardzo wrazliwe zwierzeta i nawet z pozoru nie grozna choroba moze przerodzic sie w cos powaznego. A z narzadami wewnetrznymi u krolikow naprawde nie ma zartow.

Jakbysmy mieli chociaz pewnosc ze to jelita albo pecherz to moglibysmy cos Ci poradzic a tak na wyczucie to nie wiele mozna zrobic.

Twój królas wogole cos teraz je? a jak tak to co?

emmaras

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2009, 15:45:28 pm »
siankjo pojada  dalem mu marchewke to zjadl i nac pietruszki tez zjadl za czekolada to z klatki wyskakuje:) ale nie daje mu ,.pic pije malo najblizszy termin do torunia jest w przyszla sobote:/wiec caly tydzien kuzwa nie wiem co robic:/wiekszosc czsu lezy tylek caly obsikany ma,:(

Aneczka

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:17:41 pm »
emmaras, daj mu pić do miseczki, jak jest osłabiony to mo,ż emu się nie chcieć walczyć z kulką w poidle.
CZEKOLADA to trucizna, królik w ogóle nie powinien znać jej smaku
Ja bym się z pietruszką powstrzymała, zawiera dużo wapnia, a jeżeli to faktycznie nerki, to raczej mało wskazane

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
chyba chora
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:20:48 pm »
Cytat: "emmaras"
za czekolada to z klatki wyskakuje:)

jeśli dajesz królikowi czekoladę to już widomo czemu ma twardy brzuch  :/

emmaras

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:00:46 pm »
czekoladnke od zawsze jadla w malych ilosciach ,podam jej picie w jakies miseczce i zobacze czy wypije

nuka

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:05:07 pm »
Cytat: "emmaras"
czekoladnke od zawsze jadla w malych ilosciach

to to co zjadła do tej pory to już za dużo. Odstaw słodycze i wszelkie inne "ludzkie"  łakocie i "swojskie" jedzenie.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
chyba chora
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:06:38 pm »
Cytat: "emmaras"
czekoladnke od zawsze jadla w malych ilosciach

No to najwyzsza pora zeby przestala ja jesc...

emmaras

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2009, 07:52:59 am »
bylem u weterynarza na siedleckiego zrobili rtg i usg i okazalo sie ze prawdopodownie ma kamienie na nerkach ale mowie prawdopodobnie bo uklad moczowy jma wielki obrzek i dokladnie nie iwdac ,zrobili jakies dwa zastrzyki i kazal podawac dwa razy dziennie lakcit i dzisiaj na kontrole ma wieczorem isc ,po tej wizycie jakby troszke ustalo to wypinanie ,to znaczy nie z taka czestotliwoscia sie wypina:)

nuka

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:20:09 am »
Oby ta diagnoza okazała się prawidłową!
Dobrze, że są postępy, minimalne ale zauważalne, a to już coś.
życzę zdrówka królisiowi, trzymam palce za szybki powrót do formy.
Wypieść uszolka

emmaras

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:45:19 am »
zmienilem weterynarza bylem na siedleckiego zrobili usg rtg i troszke sie polepszylo ale mimo wwzystko maly ma apetyt (siano je banany marchew)suchej karmy za bardzo nie chce lekarz proponuje rozciecie i zobaczenie co ma w srosku bo na rtg niby cos widac ale tak do konca nie wiedza co ,jesli do czwartku nie poprawi sie chca rozconac,ja mam wizyte na sobote w toruniu co proponujecie??dodam ze moja myszka bedzie miala w listopadzie 9 latek ,ale ma wielka ochote zeby zyc ,i nieweim czy ryrykowac operacje pod narkoza

nuka

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:11:30 am »
W sobotę będziesz u dra Krawczyka? Jeśli tak to poczekaj do soboty.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
chyba chora
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:16:44 pm »
Zaczekaj z operacją. U wiekowego króliczka narkoza to ryzyko. Chyba, że okaże się mniejszym złem. Przed twoim ucholem może być jeszcze dużo szczęśliwych dni. Mój Karampuk miał ponad 11 lat i też czekoladę wręcz wyjadał z ust, chociaż go nią nie karmiliśmy.
Na problemy z trawieniem, kiedy raz pogryzł reklamówkę, znajomy wet zalecił siemię lniane i pomogło.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

Wiola503

  • Gość
Brak apetytu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:45:24 pm »
Witam! Mam problem z moim Feliksem. Od wczorajszego wieczoru jest jakiś dziwny, nie je, nie pije, brak bobków. Podejrzewam,że ma zapchane jelita bo wypada mu sierść, ale strasznie się o niego martwie. Wogóle nie wychodzi z klatki i jest taki osowiały. Byłam z nim dzisiaj u weta, dostał dwa zastrzyki, ale mimo to martwie się, że sie pogorszy jego stan. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić??? Prosze!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
chyba chora
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:49:38 pm »
http://forum.kroliki.net/topics22/5467,30.htm
Przeczytaj dzisiejsza wypowiedz bosniak.
Czy dokarmiasz i dopajasz kroliczka strzykawka?

http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/zaparcia.html
http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/GIstasis.html
Tutaj tez jest napisane n.t. zaparcia u krolika.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
chyba chora
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:55:05 pm »
jak nie je i nie pije-karmic na sile Gerberkami,np marchewkowym,zaparzyc miety i rumianku tym poic i karmic co 2 godz.podac to co krolik lubi z zielonki ,dobra jest cykoria,podsuwac pod pyszczek pachnace sianko,suszki,naklaniac uchola do pokicania,ruch wzmaga prace jelit,mozna massowac delikatnie brzuchol w kirunku odbytu,poczytaj troche,daje linka http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/GIstasis.html
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Wiola503

  • Gość
chyba chora
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:10:41 pm »
podsuwam mu wode, sianko i marchewkę, ale on nawet nie chce otworzyć pyszczka!