Autor Wątek: Chyba biegunka?  (Przeczytany 2772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karola

  • Gość
Chyba biegunka?
« dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:28:54 pm »
Sorry jeśli taki temat był,ale jestem po prostu zgruzgotana.Dzisiaj sprzątałam klatke Basi,wyciągam ją i patrze a ty cały tyłek brudny.A po sprzątaniu Basia zrobiła średnią,,czarną plame na żwirku[czystym i nowym].No a teraz kolejnie.Martrwie się o nią.Zwałszcza że biegunka dla gryzoni jest śmiertelna no i na biegunke umarła moja była świnka.Basia nigdy nie chorowała.Proszę o pomoc.


Pozdrawiam

Aneczka

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:30:47 pm »
Królik to nie gryzoń. Zostaw ją na samym sinku i wodzie. Możesz zaparzyć rumianek. Podaj pól ampułki lakcidu rozpuszczone w 2ml wody, strzykawka prosto do pysia (bez igły)

karola

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:32:55 pm »
Dzięki Aneczka tak zrobie.A w poniedziałek ide do weta.

Aneczka

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:35:23 pm »
No, to do poniedziałku Basai 2X dziennie pół ampulki lakcidu, sianko, suszki, woda, ewentualnie rumianek do picia. Tylko pilnuj, zeby jadła. Nie dawaj granulatu, nic świeżego, ani zadnych przysmaków

SueyDestroy

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2009, 15:46:26 pm »
Wybaczcie że tutaj pisze, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Mam dokładnie taki sam problem z moim Bobkiem, tyle że to dopiero pierwszy dzień takiego obrotu sprawy. Robi bardzo gęste i po prostu ogromne placki ciemnej kupy, jest niemalże cały brudny na łapkach i w okolicy odbytu. Nie chcę go jednak męczyć, jest osowiały i nie ma apetytu. Podać mu również ten lakcid, czy jeszcze poczekać? Proszę o rady, nie chcę mu zaszkodzić. Dieta i wszystko normalnie, nie wprowadzałam niczego co mogłoby spowodować takie skutki.

Aneczka

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2009, 15:57:28 pm »
SueyDestroy, jeżeli królik jest jeszcze króliczym dzieckiem to idź z nim do weterynarza, w przypadku maluttkich królików biegunka może zakończyć się śmiercią, więc nie am na co czekać

SueyDestroy

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2009, 16:02:56 pm »
Ma trzy i pół roku. Podać mu ten lek... ?

Aneczka

  • Gość
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2009, 16:43:51 pm »
podac lakcid i zostawic na samym sienie i wodzie

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Chyba biegunka?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2009, 18:04:30 pm »
jeżeli ma do tego wzdęty brzuszek, to podaj espumisan!
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey