Autor Wątek: straszliwy smród (gnije od środka??)  (Przeczytany 17398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:25:14 pm »
Witam,
Nie wiem czy z moim kitajcem jest wszystko ok. Niby nic mu nie dolega, biega, je normalnie, pije, wygląda też na zdrowego. Marwi mnie jednak to, że kilka dni temu zaczął strasznie śmierdzieć. I nie jest to smród z kuwety, siusków ani rozwolnienia. Pupkę też ma czystą a śmierdzi jakby gnił od środka. Czy to możliwe?? może powinnam udać się z nim do weta?? Smród jest przerażający, naewt mam ochotę wyeksmitowac go na balkon bo juz nikt nie może wytrzymać w domu, ale deszcze co chwilę mnie powstrzymują. Czy ktoś spotkał się z czymś takim??

Aneczka

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:30:19 pm »
Nie wiem o czym piszesz, mój dojrzewający Frotek też strasznie śmierdział - dla mnie to śmierdziało jak zgniły pasztet, ale, to chyba mówiła Kasiula, ona uważała, ze to smród przetrawionego piwa (to jest podane w łagodniejszej wersji), ale to o swoich królikach.
W jakim wieku jest królasek??

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:31:22 pm »
Maks ma 3 lata, więc nie jest to smrodek dojrzewania.... ale jest okropny fujc

Aneczka

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:36:56 pm »
justyna-gda, idzie wiosna, więc nawet starsze uszaki wydzielają taki zapach. Ale jeżei to nei to, to zgnilizną śmierdza ropnie, więć jak najszybciej do weterynarza i RTG

megana88

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2009, 17:16:46 pm »
Moja królica też okropnie śmierdziała i dziś już wiem, że to było zapalenie pęcherza (w życiu bym nie pomyślała). Zachowywała się dokładnie tak jak Twój królik - normalnie jadła, piła, nic się nie działo, nie było żadnych niepokojących oznak.

Nuna

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2009, 17:33:58 pm »
Hmmm nie mozesz blizej zlokalizowac tego smrodku ? z przodu z tylu ? Moze gruczoly mu sie zatkaly , ale jak piszesz, ze pupa czysta... a zajrzyj mu do paszczy, jeszcze lepiej niech wet mu zajrzy, RTG wskazane.

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2009, 21:18:27 pm »
Bliższa lokalizacją- tył .... :/ a do paszczy nie dam rady, wet będzie musiał... tylko kurka nie bardzo jak mam teraz pojechać...bo pracuje w tych samych godz co nasz wet :(

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 9:20 pm ]
aaa zapomniałam dodać, że zauważyłam dzisiaj że ma odparzone jajeczka... czy mogę mu je czymś posmarować... bo chyba go bolą bo jak leży to czasami zadziera pupe do góry, aczkolwiek nie cały czas..

nuka

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2009, 21:21:19 pm »
Masz przecież urlop do dyspozycj.
Sorki ale dla mnie wytłumaczenie, że ktoś pracuje i dlatego nie pojedzie do weta jest nie do zaakceptowania

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2009, 21:26:18 pm »
dla mnie to tez nie wytlumaczenie :>

musisz do weta,cos mu dolega,moze to tez cos z ukl.moczowym lub dokl. zapalenie pecherza
"zlap" mocz do badania i koniecznie do weta :> widac,ze jest juz niezaciekawie skoro czuc,widocnie stan zapalny jest juz baaardzo duzy
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2009, 21:28:20 pm »
A co ten Twoj uszak ma na spodzie kuwety ? Moze ma problem z trzymaniem moczu, ze sobie jajuszka odparzyl?

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:13:29 pm »
w kuwecie ma żwirek drewniany,wcześniej nie miał takich problemów, więc nie wiem dlaczego. Czy moczu nie trzyma??raczej nie, bo nie siusia gdzie popadnie tylko leci zawsze do którejś kuwety albo pod balkon :/  ale b.często ma rozwolnienie i może po ost coś mu się pokleiło i  się odparzł, nie wiem nie wiem tak sobie siedzę i różne rzeczy wymyślam... no i ma troszkę poplątane futerko kolo pupy ale nie daje się uczesać.... jak tylko zbliżam się w okolice ogonka to od razu zmyka do klatki.... kiedyś nie było z tym problemu...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:18:30 pm »
justyna-gda, królik nie powinien mieć rozwolnienia. Co dostaje do jedzenia? Mogło tak być, że od posklejanej kupy zrobiło się odparzenie. Poplątane futerko najlepiej wyciąć metodą "na grzebien", żeby nie zrobic mu krzywdy. Jeśli ma biegunkę dawaj mu Lakcid.
Co do popuszczania to może pomimo tego, że biednie do kuwety, to popuszcza bezwiednie niewielkie ilosci moczu.
Powinnaś koniecznie zabrać go do lekarza.

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:24:29 pm »
Lakcid dostaje wg zaleceń weta, do jedzenia dostaje granulat siano i czasami zieleninkę, warzywa i owoce... ale o tym że ma biegunki i co i jak dokładnie juz kieeedys pisałam.... jest pod stałą obserwacją weta i pomimo różnistych "diet" zaleconych przez weta i tak cały czas wracają... u weta jesteśmy b.często więc wiem co robić przy rozwolnieniu.....
moczy biegnąć napewno nie popuszcza poniewiaż nie mam dywanu na podłodze więc widać byłoby każdą kroplę.

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 10:27 pm ]
http://forum.kroliki.net/topics22/3926.htm tu są opisane wszystkie wcześniejsze choróbska Maksia

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:44:47 pm »
No to chyba tak jak radzą dziewczyny trzeba gruntownie przebadać Maksia...

Zdrówka bidulkowi życzę  :przytul

Zapoznaję się już z jego choróbskami... Trochę tego miał biedaczek...

justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:46:44 pm »
Noooo niestety, życie go nie oszczędza... :(

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2009, 23:30:04 pm »
A może ktoś znajomy pojechałby do weta?


justyna-gda

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2009, 10:10:09 am »
Nie no wole sama, więc jakoś będę musiała znaleźć sposób :)

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 2:06 pm ]
No wkońcu udało mi się wejść na stronkę...bo ostatnio cały czas mnie wyrzucało jak chciałam wejść... więc w końcu opiszę jak tam po wizycie. A więc byliśmy u dr Szymańskiej. Maks dostał antybiotyk Biseptol, dostawał 2 razy dziennie po 1,5ml i muszę przyznać poskutkowało.... smrodku nie ma, biegunki też... teraz dostaje nutrilac przez kilka dni i ma być ok. Po wizycie kontrolnej też w porządku, więc najprawdopodobniej była to wina bakterii, w razie gdyby niedługo się powtórzyło to mamy znów zgłosić się do weta i wtedy będziemy robić jakieś badania, w celu znalezienia innej przyczyny. Ale mam nadzieję, że już będzie wszystko ok.

megana88

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2009, 21:40:17 pm »
Podłączam się tu, bo nie chcę zaśmiecać forum, a nie mogę znaleźć swego tematu ;/  Wiele razy pisałam, że z moją Karolcią coś nie tak. Potwornie śmierdzi (dosłownie). Myję ją już codziennie, bo nie idzie wytrzymać. Pani weterynarz badała ją, było robione badanie moczu i niby wszystko dobrze. W domu mamy jeszcze jedną królinkę, która mieszka razem z szynszylem. Obie pannice jedzą to samo, mają te same kuwety, ten sam żwirek. Jednak różnice są diametralne.Karolcia po nocy ma zasikaną kuwetę tak mocno, że połowę trzeba wyrzucać, a tym czasem Żako (nasza druga króliczka) na współkę z szynszylem mają raptem garstkę wiórek (tego co pozostaje po Piniu jak jest mokry). Dietę mają tę samą. Karolcia jest po sterylizacji (czerwiec tego roku), wysterylizowana ponieważ zachodziło podejrzenie ropomacicza, a wyszło zapalenie pęcherza, które niby ustąpiło (byliśmy na badaniach już po sterylizacji i leczeniu). Nie wiem co robić. Pani doktor mówi, że jest dobrze, ale to nie jest normalne, ona tak potwornie śmierdzi, że czuć ją z bardzo daleka, proszę o pomoc :(

Nuna

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2009, 09:30:39 am »
A moze zatkaly sie gruczoly okoloodbytowe ?
Mozesz tez zrobic USG jamy brzusznej , szczegolnie uklad moczowy powinien byc dobrze przebadany .

megana88

  • Gość
straszliwy smród (gnije od środka??)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2009, 11:02:09 am »
Najgorsze jest to, że jak jadę do Pani weterynarz to ona mówi, że wszystko jest w porządku i że ten smród wynika z lenistwa Karolci. Ale odkąd pamiętam to był pedantyczny królik, zawsze się myła i nie było kłopotu. Mycie jej zajmuje trochę czasu, bo samą wodą nie daje radę pozbyć się smrodu, a takie częste kąpanie to chyba nie jest wskazane... dziś wywaliłam jej kuwetę w drugi koniec pokoju (bo ciągle tam siedzi i tym samym przebywa w zasikanym piniu) i może coś pomoże...