Autor Wątek: ropa maciczna u królicy  (Przeczytany 12328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:12:44 pm »
Jestem tu pierwszy raz, zmusza mnie do tego sytuacja oraz fakt, że są tu osoby posiadające sporą wiedzę na temat króliczków.

      Otóż mam króliczkę (baranka). Ma 3 lata i problem w tym, że z pochwy wydziela się dziwna substancja koloru biało-żółtego, dosć gęsta i bardzo śmierdząca. Pierwszy raz odkryłam to po tym jak strasznie od niej śmierdziało. Przekręciłam ją na grzbiet i doznałam szoku. Na dole miała kłaki obsmarowane czymś w rodzaju budyniu (gęste gluty, kolor jakby biały, żółty). Przemyłam to rumiankiem, ale do rana nic się nie poprawiło, więc zawiozłam ją do weterynarza.

      Stwierdził ropę maciczną. Podał antybiotyki. 3 tygodnie robiłam jej zastrzyki podskórne. Choroba zanikła na około 2 miesiące i parę dni temu znów to samo. Dostałam kolejne zastrzyki podskórne i nie wiem co robić :( skąd ta choroba?

      Królik je karmę VERSELE LAGA, kuwetę czyszczę codziennie, raz na tydzień odkażam, dodam, że poza upławami w zachowaniu nic się nie zmieniło (je z apetytem jak zawsze, kica, normalnie pije). Odkąd ją mam to zawsze wygryzała sobie futerko tam na dole (ale nigdy nic tam nie było), nie wiem co robić, proszę o pomoc..

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:20:32 pm »
jesli to ropomacicze to nalezy macice usunac, bo zaszly w niej juz zmiany.
było robione usg?

udaj się do króliczego weta i umów się na operację.

mój pies również miał ropomacicze i z tego co wiem nie zaleczy sie tego w zaden sposob. operacja jest konieczna.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:23:20 pm »
kroliczka powinna byc poddana sterylizacji,jesli to ropomacicze to dosc czesto spotykane u krolikow
musisz znalesc  dobrego kroliczego weta,ktory wykonywal takie zabiegi,a wet. u ktorego bylas jak widac nie jest "kroliczym" wetem,widzac takie obj.powinin zarea. wyk. zabieg
nie wiem w jakich ok  mieszkasz,moze jest gdzies kroliczy wet
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasiagio

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:25:14 pm »
megana88, a króliczka nie jest wysterylizowana ?? Jeżeli nie to chyba najwyższy czas bo w taki sposób może się  to źle skończyć .

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:32:20 pm »
Megana, po pierwsze zmień weterynarza. Jeżeli to faktycznie ropomacicze, to nie ma co czekać, tylko trzeba sterylizować. Jeżeli nie - to tym bardziej trzeba króliczkę dobrze zdiagnozować.

Karmienie i częstotliwość sprzątania niewiele ma wspólnego z ropomaciczem.
Jeżeli podajesz antybiotyk, to równocześnie podawaj królikowi do pyszczka Lakcid.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:38:29 pm »
Mój weterynarz poinformował mnie o ewentualnej konieczności zabiegu. Ale choroba przeszła i potem było ok. Mieszkam w mieście gdzie nie ma lekarza, który ma pojęcie o królikach. Boję się, że w czasie zabiegu umrze, albo, że zabieg się nie uda. Nie była sterylizowana, nie miała dzieci. Ma już 3 latka i nigdy wcześniej nic się nie działo...
USG? Tutaj nie ma takiej aparatury.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:45:04 pm »
Znajdź jakiś wolny dzień, pojedź do innego miasta, w którym jest dobry weterynarz dysponujący odpowiednim sprzętem. Napisz do Maro - ona jest z Białegostoku, ale też gdzieś jeździ do weta - poproś o namiary, na pewno Ci pomoże.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2009, 20:51:39 pm »
Ale dlaczego tak się dzieje? To nie jest mój pierwszy królik. Nigdy się z czymś taki nie spotkałam. Mój pies (sunia) też na to chorowała rok temu (była już jedną łapą po tamtej stronie), dostała antybiotyki i teraz znów jest aktywna jak kiedyś. Nie chcę jej operować, bo boję się, że umrze. A wetetrynarz chyba wie co to ropa maciczna i celowo nie będzie działał na moją niekorzyść? Przecież to byłoby nielogiczne... A czy ktoś wie skąd to się bierze? Czy to dlatego, że nie miała dzieci?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:14:52 pm »
Tutaj jest o ropomaciczu i przyczynach u suk/kotek, ale do królic też się to odnosi.

Przyczyną nie jest brak młodych, a skoki hormonalne - króliki są bardzo płodnymi zwierzętami i częste ruje u królic są wskazaniem do sterylizacji.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:59:51 pm »
Dziękuję za link, jakoś teraz lepiej mi z wiedzą, że to nie wynik jakiegoś mojego niedopatrzenia. Pojutrze kończą mi się zastrzyki, zajadę do weterynarza, zapytam o zabieg.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2009, 22:16:46 pm »
co to za wet.???
musi byc kroliczy,inaczej zabieg moze skonczyc sie smiercia,
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2009, 22:48:09 pm »
Co to znaczy "co to za wet.?" Normalny, od zwierząt. Od zawsze u niego jestem. Nie jestem w stanie wyjechać nawet do Białego ponieważ to wymaga czasu (nie sądzę, że da się to zrobić od ręki i że nie będą potrzebne konsultacje potem). Obawiam się, że jeśli pojadę i wykonam zabieg i nie daj Bóg coś się stanie to co ja zrobię? Do Białego jest 100km, jesli będą komplikacje to mogę nawet nie zdąrzyć dojechać... A niestety nie ma opcji bym mogła tam jechac na parę dni. A nie wiem czy weterynarz podejmnie leczenie po tym jak mu powiem, że sterylizacja była w Białym... Pojutrze się wybieram do swego weterynarza, o wszystko wypytam.

Nuna

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2009, 23:09:05 pm »
Spytaj przede wszystkim czy przeprowadzal juz taka operacje u krolic i czy zakonczyly sie one powodzeniem.
 Dziewczyny maja racje z takimi objawami i diagnoza nie nalezy zwlekac.

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2009, 10:57:54 am »
W artykule, który otrzymałam napisane jest, że są dwa rozwiązania: "nieoperacyjnie lub operacyjnie". Być może weterynarz uznał, że to minie (tak jak w przypadku suni). Ale wypytam go o wszystko i jeśli wzbudzi choć cień podejrzenia to zabiorę królisa do innego lekarza.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:53:04 pm »
dziewczyny jezdzily z ucholami wiecej niz 100 km,zapewniam Cie :>

moze wet sie gdzies blizej,spytaj maro ona bedzie wiedziala,bodajze jezdzi do Łomzy
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2009, 15:43:33 pm »
Właśnie dała mi namiary, jutro zacznę działać.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2009, 16:52:38 pm »
megana88, daj znać co i jak. I nie martw się, ze sterylke zrobisz gdzies indziej. Ja leczę królika w dwóch lecznicach i trudno, nawet jak wet ma jakieś fochy to jednak zwierzę jest ważniejsze. Jakbyś strylizowała w Białym i potrzebowała zostawić zwierzaka na dzień to mogę Ci pomóc. Ale zadzwoń też do Łomży co dwie głowy to nie jedna.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2009, 18:07:45 pm »
Dzieki :) właśnie będę dzwonić do Łomży bo lepiej mi tam jechać jak do Białego. Oczywiście napiszę co i jak :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:07:49 pm »
megana88, daj zanc mi na e mail gdybys miała kłopoty z dodzwonieniem nie wiem jaki tam kierunkowy.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Monika85

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:52:41 pm »
Podłacze sie do tego tematu, zeby nie zakladac drugiego podobnego. Moj kroliczek ostatnio zaczal siusiac ciemnobrazowym moczem. Poszlam z nim do weta i ten powiedzial ze to moze byc ropa. Tez podejrzewa ze to cos z macica zwizane. Narazie kroliczka dostaje antybiotyki, ale jesli one nie pomaga bedzie miala robione usg :/ Moze ktos z was spotkal sie z czyms takim?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:08:17 pm »
Mocz u królika ma różne barwy - od słomkowego po ciemnobrązowy, w zależności od króliczej diety. Ropa tu nie ma nic do rzeczy. Przed podaniem królikowi antybiotyku, jeżeli objawem jest tylko kolor moczu, należało zrobić badania.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Monika85

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:12:59 pm »
on zadnych badan nie zrobil :/ tylko ze ten mocz jest gesty. Czytalam ze kolor moczu moze byc rozny, ale wet mi wmowil ze barwe powinien miec taka sama jak ludzie :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:13:53 pm »
Eeee, a cóż to za wet?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:16:00 pm »
zmien weta
podaje antybiotyk ze wzgledu na kolor moczu :oh: konowal
czy byly jakies inne objawy,oprocz koloru moczu,innego?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:17:07 pm »
Jesli krolik jadl mlecz to jego mocz moze byc zabarwiony na ciemny braz. Bez badania moczu raczej nie podawaj antybiotykow.
Mocz krolika moze miec barwe od bialego do ciemno brazowego i nie musi to oznaczac choroby. Zabarwia sie po warzywach z betakarotenem, wierzbie, mleczu.

Monika85

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:18:55 pm »
Myslalam ze dobry :/ Wczesniej uratowal mojemu pupilkowi zycie. To ja juz nie wiem czy jest sens chodzic dalej na te zastrzyki :/

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:41:42 pm »
Jestem umówiona na zabieg w ten piątek na godzinę 13:00. Nadal mam obawy...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:43:19 pm »
megana88, z kim rozmawiałaś? i gdzie będziesz robiła sterylke? Dobrze sie do tego przygotuj na stronie SPK w poradach jest napisane jak opiekowac sie króliczkiem przed i po operacji.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2009, 19:01:29 pm »
Kastrację przeprowadzi Iza Grudzińska, to z nią rozmawiałam. Martwi mnie tylko, że uprzedziła mnie, że może umrzeć. Wydawało mi się, że to zabieg o średnim zagrożeniu. Mówiłam jej, że to mój pierwszy w życiu królik, ktory tak choruje. Obiecała dostarczyć mi informacje co i jak trzeba zrobić po zabiegu, jak wyglada opieka itp itd. Po zabiegu mogę resztę kontroli odbyć tutaj u mnie w mieście.

nuka

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 15, 2009, 19:09:12 pm »
megana88,
lekarze zawsze uprzedzają o zagrożeniu. Taki mają obowiązek. A ryzyko istnieje bo to w końcu narkoza.
Nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze. Trzymam palce a moje tydzień temu operowane dwa króliczki - ściskają łapeczki

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 15, 2009, 19:12:37 pm »
megana88, uważam, ze lepiej nei mogłas trafić to bardzo dobry doświadczony weterynarz, ja gorąco te Pania polecam. Ropomacicze jest cieżka choroba i uwazam, ze to bardzo uczciwe i profesjonalne że lekarz uprzedza co moze się stać. Gdyby Ci wet obiecał, ze wszystko bedzie dobrze miałbym zastrzezenia co do takiego weta.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 15, 2009, 19:16:21 pm »
Dzięki :) ja nie wiem co bym zrobiła gdyby się jej coś stało...

Monika85

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:41:40 pm »
nie, nie bylo innych objawow poza barwa moczu. Eh dzis wet stwierdzil ze skoro kroliczek na antybiotyki nie zareagowal to nie ma sensu ich dalej podawac bo to pewnie nie to co myslal :/ nie potrzebnie jej te antybiotyki podal :/

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:50:13 pm »
Monika85, to może najłatwiej zrobić badanie moczu tak dla pewności.

Monika85

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:58:16 pm »
tez tak mysle, ale wet nawet nie pomyslał o tym:/

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2009, 08:06:17 am »
To czas zmienić weta.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2009, 16:06:36 pm »
megana88, i co u Was słychać?

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2009, 18:33:18 pm »
Witajcie :) samo dojechałam do domu, Karolcia śpi, jeszcze nie doszła do siebie. Wiecie co jest najgorsze? Ża moje maleństwo od dnia zakupu chorowało na zapalenie pęcherza, a ta budyniowa substancja to była reakcja zakażonego pęcherza, a nie żadna ropa maciczna. Pani doktor powiedziała, że ona nigdy nie miała ropomacicza, a leki, które dostawała mogły ją zabić. Operacja trwała półtorej godziny (została wysterylizowana). U weterynarza byłyśmy łącznie około 4 godzin. Na razie trudno mi cokolwiek pisać, bo leży bezwładnie pod kocem, jeszcze całkowicie się nie wybudziła. Bardzo dziękuję Wam za namiary na lekarza, nie wiem co bym zrobiła gdyby umarła :( :( całuski za okazane porady :*

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2009, 18:37:35 pm »
megana88, cieszymy się razem z Tobą  :przytul I życzymy królince szybkiego powrotu do zdrowia. Super, że wszystko się udało!!

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2009, 18:42:08 pm »
Właśnie skoczyła jak szalona... Jeszcze jest bezwładna, także pada jak tylko zacznie się przemieszczać. Teraz muszę zrobić badanie moczu (wiecie może jak złapać mocz?) i zrobić wyniki. I przez 3 tygodnie antybiotyki od zapalenia pęcherza.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 19, 2009, 19:07:04 pm »
Najlepiej, żeby teraz za bardzo się nie ruszała. Może niech siedzi w klatce na ręczniku.
Mocz podobno łapie się strzykawką, zaraz po tym jak królik nasika do zdezynfekowanej kuwety. Trzeba upolować taki moment, no i musi nasikać na goły plastik.
Cieszę się, że już się obudziła :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2009, 20:43:40 pm »
megana88, móiłam Ci, ze to wspaniała Pnaiwetreynarz, przypomnijmy Pani Iza Grudzińska - Koda z Łomży polecam z całego serca. Siki łap jak mówiła koleżanka wysterylizuj kuwete i pilnuj jak króliczek sika potem raz dwa do strzykawki. Małej nei puszczaj teraz. oczytaj o opiece pooperacyjnej na stronie spk.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 21, 2009, 11:25:57 am »
A mogłabyś mi podać jakis link? Jeszcze ciężko mi się poruszać po tych stronach, jak wpisuję do wyszukiwarki to wyskakują mi praktycznie wszystkie tematy z chorobami ;/

i mam pytanie. Dziś rano (około 5) Karolcia zaczęła prychać i kichać. Z noska wydziela się jej biała substancja, podejrzewam, że fąfle, bo zawsze tak ma jak kichnie z parę razy pod rząd. Dookoła noska jej sierść jest "twarda" (tak jakby ktoś ją nażelował). Czy możliwe, żę się przeziębiła, czy to groźne, jak tego się pozbyć? Dostaje codziennie 2 razy lakcid i enroxil, a wczoraj dostała tolfinę. Dopiero zaczyna jeść, nie chce karmy, je tylko zieleninę i dzis po raz pierwszy marchew. No i ciągle kicha, ma zatkany nos...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2009, 14:05:24 pm »
miala kiedys takie objawy??biala wydzielina czy katar moga miec rozne przyczyny
co mozesz sama zrobic to inhalcje,zaparz rumianku czy tymianku i poloz kolo kltki,a kltke przykryk kocem czy recznikiem ale nie zupelnie cala,inhaluj z 15 min
poczytaj tez jest na forum o inhalacjach,m.in nika lecz. inhalacjami ucholke
nie wiem czy pod. Ci te strone,to skrbnica wiedzy o kroliku,poczytaj,duzo sie dowiesz

http://www.uszata.com/
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 21, 2009, 22:10:45 pm »
megana88, ja bym zadzwoniła do Pani weterynarz. Może cos Ci jeszcze poradzi.
Tu masz linka http://porady.kroliki.net/?p=opieka_przed_i_pooperacyjna
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:41:37 pm »
Dawno mnie tu nie było... Jest wszystko w porządku, Karolcię przewiało (zwykle śpimy przy otwartym oknie, a Pani doktor powiedziała, że ona była słabsza po operacji i stąd katar). Teraz jest dobrze, dziś byliśmy na podwórku. Je normalnie. Martwi mnie tylko jej sikanie gdzie popadnie. Do tej pory robiła w kuwetę, a teraz sika tam gdzie stoi :( Pani doktor mówiła, że to normalne, ale za 3 dni ściagamy szwy, a ona dalej nie sika do kuwety ;/
I przy okazji jak tu jestem. Moja siostra ma królika u którego stwierdzono za dużo wapnia w organiźmie ( jak sika to na biało i jak wysycha zostaje białe wapno). Zalecono odstawienie lucerny i jej pochodnych. Czy możecie podać mi nazwę konkretnych karm, które można podać bezpiecznie królikowi z nadmiarem wapnia? Szukałam gdzie się da, ale w każdym jest lucerna i to praktycznie 25%

nuka

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:47:13 pm »
http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail;jsessionid=C91562841D9EDA005703B6B8E80D3B8A.vipa-03?object=1543

zerknij na ten granulat. Niestety stronka nie po polsku czyli dla mnie nie do odszyfrowania

megana88

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:58:57 pm »
To jest dostepne w Polsce?

nuka

  • Gość
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 27, 2009, 19:05:27 pm »
Nie wiem. Ja mam ściągnięte z Anglii. Mam nienaruszone 1 opakowanie 2,25 kg

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropa maciczna u królicy
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 27, 2009, 19:08:23 pm »
spokojnie mozesz podawac CC i odstaw pietruszke,lucerne,suszona pietruszke takze,nie pamietam co jeszcze ale to gl prod. zawierajace duzo wapnia

na forum byl taki temat,bonni uchol mial problemy z ukl. mocz. -kamica nerkowa dlatego tak wazne jest aby nie pod. doroslym juz krolikom duzo wapnia,bialka

Twoja ucholka zapewne ma cos z pecherzem

nie pamietam dokl. ale tak moze sie stac u suk przy sterylizacji,przed pierwsza cieczka,mimowolnie oddaja mocz ale nie pamietam dlaczego :oh: ,nie podobno aby Twoja to miala,ktos madry :P  napewno odp.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein