Autor Wątek: NOWA STRONA SPK!  (Przeczytany 23892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« dnia: Maj 30, 2009, 18:30:41 pm »
Drodzy forumowicze,

dobrze wszyscy wiemy, że strona SPK działa bardzo powoli. Po licznych awariach przyszedł czas na zmianę strony. W związku z tym, że brakuje nam na to środków, a strona to jest nasz największy komunikator między wami a nami, musimy poprosić was o wsparcie.

Najniższy koszt nowej strony po wielkich rabatach wyniesie nas 4270 zł. Jest to zbyt duży koszt jak dla nas...

Prosimy więc Was o pomoc. Najlepszą opcją pomocy z waszej strony byłyby nawet niewielkie wpłaty np. po 10 zł. Dla Was nie jest to zbyt wiele, jednak jak wpłaci nam 100 osób po 10 zł to mamy już 1000 zł.

Drodzy forumowicze! Liczymy na Was!

Firma, która wykonuje nam stronę to: http://evegroup.pl/

Koszt strony to 2000 zł + 500 zł za wersję językową (angielską) + 50 zł za nowsze poprawione logo + 20 nowych kolorystycznie podstron to koszt 1720 zł.


Wpłaty prosimy kierować na nr konta: 83 1020 1013 0000 0102 0133 0554 ( PKO BP Oddział 1 w Warszawie).

Nasze dane:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
tytuł wpłat "strona spk"

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2009, 09:48:09 am »
Witam po długiej przerwie, bardzo dawno mnie nie było :)

Muszę powiedzieć, że jestem trochę zdziwiona, że SPK będąc świadome, iż nie ma imponujących funduszy na stronę, zdecydowało się na zlecenie wykonania witryny firmie reklamowej - czyli najdroższą z możliwych opcji.

4 000 złotych za nową wersję strony to dużo, patrząc na to, że w Internecie można znaleźć bardzo konkurencyjne oferty proponowane chociażby przez grupy freelancerskie (pracujące na Umowę zlecenie), których propozycje i jakość pracy często nie różnią się od ofert firm.
Pomijam już projektantów-pasjonatów, którzy mogliby wykonać profesjonalną stronę za symboliczne sumy lub nawet za darmo, ponieważ fakt wykonania strony dla prężnie działającego stowarzyszenia, byłoby wystarczającą reklamą. A dopisanie we własnym portfolio, iż dana strona została wykonana bezinteresownie, byłoby dla nich dodatkowym plusem w oczach innych klientów.
Zapewne teraz już macie podpisaną umowę, więc nie możecie się wycofać, ale myślę że taka rada może przydać się na przyszłość :)

Domyślam się jednak, iż zlecenie pracy nad stroną firmie reklamowej było przemyślane i podparte konkretnymi i sensownymi argumentami :)

Pozdrawiam.

Chri$

  • Gość
Re: NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2009, 10:36:49 am »
rowniez jestem bardzo zdziwiony zmianą za tak wielką kasę,
mysle,ze wystarczylaby zmiana providera od serwera na szybszy, ktora kosztowalaby  kilkaset zlotych a nie taki majatek - jesli patrzec na fundusze spk.

te tysiace zlotych moglyby isc na najpotrzebniejsze rzeczy/zabiegi/operacje dla króliczków a nie na "20 nowych kolorystycznie podstron za 1720 pln"
Mysle ponadto, ze ludziom, ktorzy chca przygarnąć puchatego uszatka jest obojetny kolor  tych podstron...

Kolejna sprawa - dlaczego nie zostal najpierw wyslany mailing do wszystkich ktorych macie zapisanych - czy ktos moze zajmuje sie tworzeniem www? Byloby wowczas to zrobione rzeczywiscie po kosztach a nie "po rabatach za czety koła"

mysle,ze pomysl jest  :dobani , proponuje jeszcze raz go przemyslec oraz przemyslec glowny powod istnienia SPK - bo na pewno nie jest nim napychanie kabzy firmie robiącej wypasione strony www (za taka kase to chyba musi byc wypasiona) - nawet jesli wlascicielem tej firmy jest ktos z kregu znajomych SPK (o co oczywiscie i absolutnie nikogo nie podejrzewam ......  :bejzbol )

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2009, 11:21:26 am »
Rzeczywiście kasa bardziej przydałaby się na leczenie królików, ale z drugiej strony uważam, że warto też zainwestować raz a porządnie w wykonanie strony niż inwestować kilkakrotnie w jakieś amatorskie przedsięwzięcia. W końcu wszystkim zależy przede wszystkim na dobru zwierzaków, więc ta decyzja na pewno była przemyślana.

Basia

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2009, 12:04:50 pm »
ja też jestem jak najbardziej za. ta strinka ma juz swoje lata i przydaloby sie zrobic to wlasnie raz a porzadnie. niestety w dzisiajszych czasach promocja robi swoje i nawet wyglad strony internetowej musi kogos zaciekawic zeby poswiecil swoj czas na przeczytanie choc czesci informacji. mamy gospodarke sieciowa. Musimy "przyciagac"
uważam ze koszt o jaki prosi Stowaryszenie - 10 zł od kazdego forumowicza to naprawde niewielka kwota i mozna ja przeznaczyc wlasnie na takie przedsiewziecie.

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 17:48:04 pm »
Oczywiście, że przebudowa strony jest dobrym pomysłem i należy temu przyklasnąć.
Jednak dlaczego wydawać pieniądze na coś, co można mieć nawet o połowę taniej a na takim samym poziomie? Wystarczy poprzeglądać różne oferty w Internecie. Ludzi zajmujących się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych jest na pęczki, są to nie tylko amatorzy, ale również wyszkoleni informatycy czy graficy z doświadczeniem, a dzięki temu że nie prowadzą kilkuosobowej firmy, są w stanie zaoferować to samo ale dużo taniej.

Myślę, że potrzeba większego rozreklamowania SPK jest istotna, ale część kwoty przeznaczonej na budowę nowej strony można wykorzystać w dużo sensowniejszy sposób.

Nie chodzi tutaj o te 10 zł, wpłacane przez członków i sympatyków, przeznaczonych na przebudowę witryny. To kropla w morzu potrzeb. Chodzi o to, że czasem brakuje pieniędzy chociażby na leczenie zwierząt; na zwierzęta i różne akcje zawsze brakuje funduszy i nie jest to problem SPK ale większości stowarzyszeń. Zamiast zbierać fundusze na prowadzenie kolejnych akcji, interwencji, transportów, leczenie, etc. wydaje się je na stronę internetową, którą można mieć taniej. Tego trochę nie rozumiem.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2009, 22:51:39 pm »
Zdziwił mnie mail od SPK z taką kwotą - owszem dobra strona kosztuje, ale organizacja, która ma pomagać chyba nie powinna wydawać takiej kwoty na stronę internetową, która tak naprawdę nie ma za zadanie pozyskiwanie klientów - użytkownicy będą tu obojętnie czy strona będzie wyglądała tak jak teraz czy tak jak najpiękniejszy portal. Jestem po prostu zdziwiona kwotą - ile byłoby za to leczonych królików. Myślę, że warto by było dać ogłoszenie na jakimś forum webmasterskim - z pewnością znalazłby się początkujący grafik z kwotą co najmniej o połowę niższą, a silnik można przecież wziąć darmowy - joomla, typo3, phpbb na forum.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2009, 23:11:54 pm »
Moi drodzy. Piszecie, że możemy mieć to samo za wiele niższą kwotę. Powiem wam, że nie możemy. Zanim podjęliśmy decyzję o Evegropu zapytaliśmy masę informatyków, agencji reklamowych i wolontariuszy. Agencje reklamowe proponowały nam horrendalne ceny. Tani informatycy nie podejmowali się zadań twierdząc, że nasze wymagania są zbyt olbrzymie. Na prawdę strona którą mamy to najtańsza oferta na rynku. Najbardziej profesjonalna. SPK posiada ponad 20 parę działów i każdy będzie miał inne zdjęcie (topy) inną grafikę i kolorystykę.  


Potrzebę stworzenia nowej strony dla SPK możemy porównać ze sklepem np. zoologicznym. Czy ktoś wszedłby do sklepu zoologicznego w którym na każdej ścianie jest pleśń, a w samym sklepie panuje chaos i bałagan? To jest identyfikacja wizualna. My tak naprawdę mamy produkt do "sprzedania" produktem są króliki. Aby "produkt" się sprzedawał powinna za nim stać porządna strona zachęcająca do kupna.

Poza tym pojawiają się głosy ze te 4 tysiące możemy przeznaczyć na leczenie. Tak się składa, że na leczenie królików mamy dotację z urzędu miasta. Od wielu lat borykamy się z problemami takimi jak: opłata za telefony (oczywiście nie potrzeba nam bo mamy maila!), opłaty za paliwo do auta, którym jeździmy na interwencje (po co autem!? przecież można rowerem- tak owszem ale 30 km i z 15 królikami na plecach? albo z królikiem w ciężkim stanie?).


Mówicie Joomla, Mambo, e107, phpbb forum... Jeśli jesteście stworzyć tak funkcjonalny serwis, którego my oczekujemy, to z chęcią zapłacę wam z prywatnego konta kwotę 3 tysięcy. Weźcie  tylko pod uwagę, że każda podstrona musi mieć inną kolorystykę,  inne zdjęcia. Strona musi być przejrzysta.

Nikt nie był nam w stanie zaproponować nam niższej kwoty. Poza tym Evegroup dała również darmowe pozycjonowanie!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:48:37 am »
4 tysiące zl za profesjonalną stronę to dużo, ale nie w momencie, kiedy nasza organizacja naprawdę dużo kosztuje, a niektórzy wkładaja w nią z siebie potwornie dużo i finansowo i fizycznie (zarząd i grupa adopcyjna).
Miasto nam daje 10 tysiecy zl na leczenie krolikow warszawskich, to w zupelnosci wystarcza na Warszawę i jakos sobie radzimy.
Jednak statut stowarzyszenia nie mowi tylko o leczeniu i adopcji królików.
Nie po to powstalismy. My chcemy likwidowac przyczyny problemow, a nie leczyc kroliki i je adoptowac, bo nic sie nigdy nie zmieni na lepsze w naszym spoleczenstwie, zawsze bedzie tak samo, a nawet gorzej, krolikow bedzie wiecej i wiecej.
Stowarzyszenie musi sie rozwijac, inaczej niczego nigdy nie osiagniemy i generalnie moglibysmy sie juz dzisiaj rozwiazac.

Nie wspomnę już, ile wydaje się na paliwo, telefony, druk materiałow, faxy i korespondencję.

Zapraszamy do SPK i dzialajcie tyle co adopcje i zarząd, to sie przekonanie, ze nie jest tak latwo.

Profesjonalna strona odciazy nas od pracy biurowej i pozwoli pozyskac nam nowych grantodawcow, gdyz to wlasnie na strone zwracaja firmy, ktore chca nam przekazac jakies pieniadze.

Oczywiscie, mozemy zwrocic sie do firm, ale wtedy na naszej stronie i forum bedzie musialo byc bardzo duzo reklam - i dostep do forum bedzie platny, nie ma innego wyjscia.


Aby organizacja funkcjonowala normalnie - trzeba trochę w nia pieniędzy wlożyc i troche z siebie dac - kwoty minimalne normalnego dzialania organizacji to 200-300 tysiecy zl przychodu rocznie. Za to oplaca sie biuro, 2 etaty i prowadzi normalna dzialalnosc - druk ulotek i wysylka materialow oraz normalna ksiegowosc, bo ona pożera nam tez bardzo duzo czasu i pieniedzy.

Mozecie sobie wyobrazic moj czas, ktory poswiecam na przygotowanie stu (100) stron wniosku o dotację, a tak robię rok w rok. Nikt mi za to nie placi.

Jako, ze wkladamy bardzo duzo prywatnych pieniedzy w SPK, chcielibysmy, zeby przynajmniej uzytkownicy forum, ktorzy tak naprawde korzystaja z naszej pracy, czytaja nasze informacje i jest to dla nich forma przyjemnosci, a nie pracy - cos dali od siebie.
Wszystkim nam zalezy (tak mi sie przynajmniej wydaje), zeby dotrzec do jak najwiekszej liczby internautow i zeby ich troche zmienic na korzysc.

Chyba wiecie ,ile sie krolikow rocznie zabija w Polsce na mieso czy futro?

Wiecie, ile trzeba pracy, zeby zmienic taką mentalnosc?

To sa dziesiatki lat pracy - nie da sie takiej pracy oprzec na kulejącej byle jakiej stronie internetowej, którą łaskawie raz na tydzien obsluzy jakis darmowy informatyk, bo nikt inny nie jest w stanie. Ja sobie takiej pracy dluzej nie wyobrazam.

Czytamy zas ciagle narzekania na to, ze nie sa uaktualniane dzialy, ze cos tam nie dziala - nic nie robimy z tym, bo nikt z nas tego nie potrafi, mamy zbyt rozstrzelony i skomplikowany system, na serwerze panuje niewybrazalny balagan, kazdy informatyk, ktoremu to pokazywalismy - bezradnie rozkladal rece i mowil, ze sie tego nie podejmie.
Niech moze sie wypowie Neo - nasz pierwszy informatyk - co on o tym wszystkim sądzi.

Tak wiec dluzej nie mozemy czekac ze zmianami na stronie - w ostatecznosci zaplace za to z moich prywatnych pieniedzy, trudno, mam szeroki gest jak zawsze, strona musi byc, najwyzej trzy razy nie pojade na wakacje i nie kupie niczego dla siebie, i tak biuro slono mnie kosztuje, a musimy je miec - w prywatnym domu nie bedziemy codziennie przyjmowac interesantow, nie bedziemy tez tu organizowac spotkan ani przechowywac setek ulotek, plakatow, metalowych stojakow i innych wielkogabarytowych gratow, namiotu wystawowego np na festyny albo klatek i karmy, moj dom to nie stajnia i nie sklad materialow, i tak przechowuję dość dużo królików.

No, wyżaliłam się.

Oczywiscie, 4 tysiace to duzo, ale zmeczyly nas juz wieloletnie rozmowy z informatykami, ktorzy nie byli w stanie sie podjąć roboty. z freelancerami roznymi rozmawialam i mam juz dosc tych rozmów, mamy dość wiecznego żebractwa, czołgania sie przed informatykami, ktorzy nic nie potrafia, a jesli cos zrobia, to byle jak.

Osoba, ktora uwaza, ze ta agencja, ktora wykonuje nam strone, zatrudnia jakichs naszych znajomych - no coż. Niech najpierw daje z siebie tyle, ile my dajemy, a potem burzy sie o marne 4 tysiace.

Ja na to stowarzyszenie wydalam juz okolo stu tysiecy zl z wlasnych pieniedzy, tak wiec obraża mnie posądzenie o to, że dajemy komuś zarobić, a w praktyce pewnie ukraśc.
Takie posądzenie nawet zachęca mnie do wytoczenia sprawy sądowej o pomówienie.

Nikt oczywiscie nie musi dokladac sie do strony, ale tez taka osoba nie bedzie miala prawa wiecej sie wypowiadac na temat tego, ze cos jest nie tak w obecnej stronie.
A jesli sie wypowiada, to niech sie loguje i sama ja zmienia, bo ja mam juz dosc codziennego grzebania sie w html, ktorego nie znam, a musze w nim pisac, czy w php, ktorego tez nie znam albo w bcc code.
Taka osoba musialaby byc dyspozycyjna 24 godziny na dobę - tak jak ja. Bo ja musze byc dyspozycyjna 24 na dobe - naokraglo ktos do mnie dzwoni w sprawie krolikow.
Dlaczego wiec inne osoby mialyby miec wiecej czasu? :)

Jeden po drugim informatyk w mojej karierze rezygnowal, bo nie ogarnial tej strony, nawet profesjonalni niby freelancerzy wszystko tam psuli i strona padala.


Wy nie macie po prostu zielonego pojecia, jaki koszmar dzieje sie na serwerze !

Na nowy serwer tez musimy sie przeniesc, oczywiscie - nikt nie jest jednak w stanie tego obecnego burdelu wziac i przeniesc, tego nam nikt nie zrobi nawet za te marne 4 tysiace - to juz calkiem odrebna sprawa.

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2009, 09:20:31 am »
Sam cieszę się z nowej strony i muszę przyznać że z tego co widzę na stronie evegroup będzie się prezentować bardzo ładnie.

Tutaj screen

http://evegroup.pl/public/portfolio/40/86-zoom.jpg

ulpu

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2009, 14:54:06 pm »
Tak, strona rzeczywiście ładna.

Jeśli chodzi o opiekę nad stroną - wiem, jakie to bywa kłopotliwe, bo pomagałam przy aktualizacjach strony Apelu Rumburaka parę lat temu. Brak możliwości omówienia szczegółów twarzą w twarz i skazanie na e-mail, komunikator, pocztę polską i telefon nie pomaga. Tutaj więc muszę się zgodzić.
Co do porządku na serwerze - nawet jeśli agencja wykona nową wersję strony i wszystko poukłada, to po prostu o ten porządek będzie trzeba dbać, więc musicie pilnować, by każda osoba grzebiąca na serwerze brała odpowiedzialność za to, co robi. W przeciwnym razie za jakiś czas znowu będzie bałagan.

Strony samej w sobie nie komentowałam i nie komentuję. W ogóle bym się nie odzywała gdyby nie zdziwienie, które we mnie wywołał e-mail wysłany przez Stowarzyszenie.
Skoro tak wyglądała Wasza droga mająca na celu wyznaczenie kogoś, kto przejmie opiekę nad stroną, to teraz rozumiem Waszą decyzję.
Pozdrawiam.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:21:14 pm »
Ja natomiast dziękuje wszystkim osobom, które wpłaciły. Proszę o informację na maila czy te osoby zgadzają się na udostępnienie ich imienia i nazwiska na stronie głównej spk w podziękowaniach.


Strona, którą ktoś pokazał z portfolio Evegroup już się zmieniła. Będzie bardziej funkcjonalna i uważam, że lepsza :). Wszystko zobaczycie w swoim czasie :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:03:49 pm »
do kiedy mozna wplacac pieniadze na konto??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nuka

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:08:54 pm »
już można, mój przelew czeka do jutra rano, bo banki wieczorami nie realizują tego typu wpłat.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:15:33 pm »
hej :)

Trzeba wplacac caly czas - fizycznie my pieniadze na koncie mamy jakies, bo naruszamy srodki z dotacji, wiec agencji mozemy zaplacic nawet od razu -( na koncie mamy okolo 6 tysiecy zl). Jednak do konca roku dotacje musimy rozliczyc, tak wiec musimy zdobyc z powrotem te pieniadze w najgorszym wypadku do konca listopada, bo faktury dla urzedu miasta musza miec daty listopadowe, czy tez poczatek grudnia najpozniej - leczenie, kastracja, zakup karmy itd).

Umowilismy sie z agencja na wplaty w ratach, w rozsadnych terminach, zeby jednoczesnie kontrolowac jakies wplywy na konto i na biezaco oplacac palące potrzeby dzialu adopcji, czyli leczenie krolikow czy nagłe operacje albo hotel w lecznicy. na razie zaplacilismy agencji 1400 zl.

Wszystkie finanse sa caly czas pod kontrola i wydawane z umiarem, jednak musimy te dotacje potem rozliczyc, a wiec czas mamy na zdobycie pieniedzy bez naglego dokladania darowizn od siebie samych do powiedzmy listopada, ale lepiej wczesniej, bo tuz przed walacjami moga sie zaczac  nagle porzucenia krolikow i w przypadku braku miejsc w przechowalniach bedziemy musieli placic za hotele w lecznicach ( w Avet w Wawie 8 zl za dobe, w OAzie o wiele wiecej niestety).

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:58:09 am »
Jestem informatykiem zajmującym się aktualizacją stron internetowych, aktualnie tylko dwóch( jestem na macierzyńskim) strony przejete są "po kimś", na serwerach jest bałagan, strony chodzą powoli, zamiast wprowadzać aktualizację ślęczę nad poprawieniem jakości.
Może niech nie wypowiadają się osoby, które sią na tym nie znają - napisze inaczej, bo wiele osób się zna "teoretycznie" - nie wykonują tego typu pracy.

Możecie się śmiać, ale napiszę szczerze...... ja mam problemy z poruszaniem się po waszym forum....a po porady pisze do Ciapusi......

Uważam, że bardzo dobrze, że powstała nowa strona a Pani Prezes ma racje...Internet to okno na świat...



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:14:10 pm »
No niestety Ais. Jest dużo firm, u których moglibyśmy coś kupić... Ale nie ma pieniędzy... A nie wszystkie firmy chcą dawać za darmo tj. za reklamę na stronie. Tak czy siak, gdybyśmy wszystko brali za friko to strona i forum byłoby już dawno zawalone reklamami :]. Myślę, że jak raz na 5 lat poprosimy użytkowników z forum o wpłatę 10 zł to nie ma co się burzyć tylko zapłacić te 10 zł. Przez te 5 lat płaciliśmy za serwer prawie 600 zł rocznie.


Wszystkim tym co już wpłacili jeszcze raz dziękuje. Stronka jest już prawie gotowa :). Myślę ze zobaczycie ją za 2 miesiące :) (trzeba ją przetestować i przenieść wszystkie działy, a to trochę zajmie)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2009, 15:36:48 pm »
ale wplacac mozna do listopada, tak? bo chwilowo cienko u mnie z kasą.. ^^'
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:28:48 pm »
No właśnie do kiedy można? Też postaram się coś wpłacić, jak dostanę jakąś kasę. :)


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2009, 23:19:30 pm »
Co do strony:
Iwona kiedyś Ci przesłałem propozycje, które prawdopodobnie by przyśpieszyły forum. Niestety WEBD nie jest serwerem, który jest przeznaczony na duże przedsięwzięcia. Serwis gryzonie.info działa np. OVH i jest chyba większy od serwisu SPK. Zastanawiam się nad sensem wydania 20 podstron odmiennych kolorystycznie. Czy nie lepiej te pieniądze byłoby przeznaczyć na te telefony, fax itd. albo na layout dla forum?

Co do finansów:
Popatrzcie na oferty operatorów sieci komórkowych np. tuBiedronka, Play Fresh (do play dzwoni się za 75 gr/min najczęściej, więc tu trzeba uważać), Simplus (o ile pamiętam telefony adopcyjne są Simplusie, a ostatnio jest nowa taryfa Twój Profil - 29 gr/min do wszystkich oprócz Play), Carrefour Mova (25 gr/min + 5 gr za każde 2 minuty odebrane) albo GaduAIR, które za doładowanie oferuje minuty do wykorzystania na połączenia w ramach sieci VoIP (naGłos) oraz kasę możliwą do wykorzystania w ciągu 30 dni (nawet 30% doładowania). Faxy niekoniecznie trzeba wysyłać przez drogi stacjonarny (można przez neta, tak samo dzwonienie), paliwo kupować na Orlenie, a koperty w najdroższym papierniczym (zresztą pewnie takie ilości zużywacie, że spokojnie można pójść do hurtowni). :) Może przez noc mi wpadnie coś  moralizatorskiego, mądrego lub innego do głowy i się podzielę z wami, a póki co życzę spokojnej nocy ;)