Autor Wątek: Oddam rodowodowego baranka  (Przeczytany 15882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 09:22:42 am »
Mam do oddania prześlicznego młodego baranka rasy Miniatura Barana turyńskiego.
Zdrowy, przyjazny o fajnym charakterku :)

więcej info : gwiazdeka@gmail.com

lub pisać tu


Aneczka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:01:47 am »
Jeżeli chcesz oddać króliczka, skontaktuj sie z grupą adopcyjną, odwiedż strone adopcji króliczków. dziewczyny pomogą Ci znależć i zweryfikować nowego właściciela zwierzaka, bedziesz miała pewność, że trafi w dobre ręce. Baranki zwykle, z tego co zaobserwowałam, nie czekają na dom zbyt długo

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:17:38 am »
Wiesz - to zalezy. Taka Fryzelda czeka juz na dom prawie rok...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

sonia

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:42:18 am »
Fryzelda jest bardzo piekna,dziwie sie,ze jeszcze nie znalazla domu.  :DD

Gdyby jednak mialaby trafic w nieodpowiednie rece, to lepiej niech zostanie na stale u Hannelli :heart

U niej ma jak w raju, to po co ma szukac domu :*  :*

Uklony dla Hannelli :bukiet  i buziaczki dla jej tymczasowiczow :*  :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:45:55 am »
Cytat: "sonia"

U niej ma jak w raju, to po co ma szukac domu :*  :*

Chocby po to, żeby nastepny kicak mógł u Hanneli znaleźć dom tymczasowy...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

sonia

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:09:42 pm »
Co  to ma do rzeczy ??  Nie rozumiem  :co_jest

Czyzby w przechowalniach mozna trzymac okreslona liczbe ucholi. :DD


W  przypadku kiedy uchol nie znajduje domu, nie mozna wiecej  ucholi wziasc bo nie zostalo miejsce zwolnione ??  :DD

Z radoscia przygarnelabym piekna FRYZELDE ale z powodu trudnosci w dowiezieniu jej do mnie mysle,ze to niemozliwe :buu    Chociaz moze :oh:  Kto wie ??

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:17:16 pm »
Fotka bu (tak ma na imie):

[/URL][/img]

poczekam tak długo aż znajdę dobry dom dla niego nie chcę go stresować

Aneczka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:21:50 pm »
Ciapusia, faktycznie Fryzelda czeka bardzo długo, ale to wyjątek, wiekszośc baranów szybko znika z adopcyjnej.
A Fotka jest PRZECUDNA!! Jaki piękny króliczek, wziełabym ją, gdyby nie brak warunków na 3 ucholki...
gwiazdeka, dlaczego ją oddajesz??

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:24:35 pm »
Cytat: "sonia"
W przypadku kiedy uchol nie znajduje domu, nie mozna wiecej ucholi wziasc bo nie zostalo miejsce zwolnione  

U Hani na pewno brakuje miejsca na kolejne klatki i myślę,że to o to tu najbardziej chodzi.Zresztą tak jak i w każdym innym DT zazwyczaj.
Cytat: "sonia"
Z radoscia przygarnelabym piekna FRYZELDE ale z powodu trudnosci w dowiezieniu jej do mnie mysle,ze to niemozliwe

Nie mów hop  :P  Z Poznania do mnie pewnie by się dało,a za niecały miesiąc rodzina ode mnie będzie jechała do Niemiec  :diabelek

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2009, 12:38:12 pm »
muszę go oddać, ni radzę sobie a rodzina denerwuje się że jeszcze czystości nie jest nauczony a on nawet roku nie  ma jeszcze.

*to chłopiec jest

Aneczka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2009, 14:01:01 pm »
gwiazdeka, to w jakim wieku jest królik nie ma związku z nauką czystości. raczej to co i jak ma w klatce. Jezeli daąłbyś królikowi kuwete z drewnianym, niezbrylającym żwirkiem a dno klatki zostawiła "gołe", to zaręczam, że królik albo od razu załapie o co chodzi, albo zajmie mu to góra kilka dni. Nikt nie lubi mieć mokrej podłogi, więc szybko zakuma.
zajrzyj na tą stronę: http://www.adopcje.kroliki.net/
Jest tam na czerwono link: jeśli chcesz oddać królika napisz. Po wypełnieniu formularza zgłosi sie do Ciebie osoba ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom, która pomoże Ci znależć właściciela dla króliczka. Osoby z SPK weryfikują nowych właścicieli, więc będziesz miała pewność, ze króliczek trafi w dobre ręcę, może weźmie go któś z forum. Twój króliczek jest śliczny i młodziutki, więc pewnie szybko znajdzie się chętny, jezeli jego zdjęcie trafi na stronę adopcyjną na pewno będzie miał większe szanse na dobry dom.

ALE PRZEDE WSZYSTKIM: co to znaczy, że sobei nie radzisz?? Może wystarczyłoby poczytać forum, nabyć trochę "króliczej" wiedzy i wszystko by się ułożyło?? Jeżeli kochasz swojego króliczka postaraj sie o niego troche powalczyć. Tutaj wszyscy chętnie Ci pomożemy okiełznać małego uszatego, rozwiązać problemy z czystością i wszystkie inne. Poza tym kastracja samca na pewno baardzo by pomogła - byłby spokojniejszy i nauka czystości również byłaby łatwiejsza

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2009, 16:24:18 pm »
muszę go oddać, kocham go i chcę by żyło mu się lepiej a co do kuwety i klatki to ma dokładnie tak jak opisałaś od zawsze - więc nie zgrywaj mondrali .

Mam powody by go oddać ponieważ zmieniła się moja sytuacja finansowa - chcę dla niego jak najlepiej

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2009, 16:35:47 pm »
Cytat: "gwiazdeka"
więc nie zgrywaj mondrali .

Nie musisz być taka nieuprzejma. Rozumiem, że jesteś rozgoryczona, bo musisz rozstać się z ukochanym zwierzakiem, ale Aneczka chciała Ci dobrze doradzić (napisałaś, że jest problem z czystością) i nie musisz jej atakować.

Życzę powodzenia w szukaniu nowego opiekuna dla uszatego!

Aneczka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2009, 19:32:04 pm »
gwiazdeka, jest tak jak napisala tocha, chciałm ci pomóc. Poza tym placzesz sie w zeznaniach, najpierw piszesz, że to rodzina nie chce miec w domu balaganu i każe Ci go oddać, teraz, że zmieniła ci sie sytuacja finansowa.
A jakbym cos zgrywała to raczej mĄdrale.... Ale nie zgrywam, chcialam pomóc

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:20:28 pm »
nie radzę do sobie (staje na rzęsach żeby miał wszystko co potrzebuje),
rodzinie przeszkadza - no pewnie nie dość że tyle kłopotów to jeszcze dom w bobkach, plącze się w zeznaniach (co mnie najbardziej rozbawiło)
BARDZO CIĘ przepraszam że nie chwale się na prawo i lewo że u nas z kasą cienko .!!!

Skoro jesteś taka pewna że dla królika wystarczy nie zbrylający żwirek i "goła" klatka (w sensie że podłoga) by się nauczył bobkować do kuwety to mój królik chyba z kosmosu się urwał.

I Aneczko kochana serdecznie Cię przepraszam za błąd ortograficzny (nie wiem jak to mogło się stać)

A tak na marginesie wkurzył mnie ten tekst :


Cytat: "Aneczka"
ALE PRZEDE WSZYSTKIM: co to znaczy, że sobei nie radzisz??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:28:44 pm »
gwiazdeka, zrób sobie okład z zimnej wody. Może pomoże choć na chwilę. Nikt Ci nie robi przytyków ani z powodu oddania królika, ani z powodu pogorszenia sytuacji. Bardzo mi przykro, że Ci się nie wiedzie (z pewnością to chwilowe), ale jak jesteś taka wkurzona, to najpierw się odkurz, a dopiero potem zasiadaj do forum.
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:30:58 pm »
gwiazdeka[/bnie będę Ci sie tlumaczyć z tego, ze chciałam byc miła i Ci pomóc. Pytałam co to znaczy, czyli w jakim aspekcie, chciałam pomóc, nie będę dłużej ciągnęła tematu. Myslałam, że może potrzebujesz jakiejś rady, niekoniecznie ode mnie, że któryś z forumowiczów mógłby Ci pomóc. że chcesz żeby króliczek został z Tobą.
Czytajacy to inni uzytkownicy zrozumieli, ze jedynie proponowałam pomoc, ty najwidoczniej chciałaś zobaczyc cos innego

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:38:14 pm »
Cytat: "gwiazdeka"
Skoro jesteś taka pewna że dla królika wystarczy nie zbrylający żwirek i "goła" klatka (w sensie że podłoga) by się nauczył bobkować do kuwety to mój królik chyba z kosmosu się urwał.

Dodam tylko, że niektóre króliki nigdy nie nauczą się bobczyć do kuwety. I trzeba się z tym pogodzić. Siku, owszem do kuwety, ale bobki będą gubić zawsze i w każdym miejscu. One w ten sposób znaczą teren i nie jest to kwestia nauczenia czystości.

Jeszcze raz powodzenia!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:38:25 pm »
Cytat: "sonia"
Czyzby w przechowalniach mozna trzymac okreslona liczbe ucholi?  
W przypadku kiedy uchol nie znajduje domu, nie mozna wiecej ucholi wziasc bo nie zostalo miejsce zwolnione?

Z reguły tak. Nie każdy może sobie pozwolić na długotrwałe przechowywanie kilkunastu królików. U mnie na przykład absolutnie nie ma takiej opcji :(
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:43:15 pm »
gwiazdeka troszkę przesadziłaś z tonem swojego postu to fakt - Aneczka chciała dobrze, a dostała od Ciebie po głowie  :]

Jeśli chcesz to pomogę Ci znaleźć nowy, bardzo dobry dom dla twojego uszatego, wstawimy go na stronę adopcyjną, mamy swoje procedury których się trzymamy zeby miec pewnosc do kogo trafił królas. Możesz byc pewna ze nie trafi do kogos kto nie zapewni mu takiej opieki na jaka zasluguje. Oczywiscie tez bedziesz mogla zaakceptowac bądź odmowic adopcji danej osobie - wszysto bedzie uzgadniane z Tobą.

Decyzja nalezy do Ciebie - jakby co to jest moj adres e-mail - magda.gralak@kroliki.net