Autor Wątek: Oddam rodowodowego baranka  (Przeczytany 17569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:51:24 pm »
a jeszcze co do przechowalni to niestety miejsca sa ograniczone - ze wzgledu na terytorialna nature krolikow nie jest mozliwe trzymanie kilkunastu w jednej przechowalni - przewaznie kazdy z nich musi byc trzymany osobno a to wymaga osobnej klatki, osobnego "wybiegu" a czasem nawet osobnego pokoju czy pomieszczenia - bo sa takie krole ktore szalu dostaja na sam zapach innego uszola znajdujacego sie w tym samym pokoju. Też czasami przechowuje kroliki i niestety musze przyznac ze nie jest to taka prosta sprawa jakby sie wydawalo - tym bardziej jak ma sie juz swojego krola, albo nawet 2 czy 3 swoje to wziecie nawet jednego na przechowanie moze stworzyc olbrzymie problemy. Cos na ten temat moze powiedziec Ola19 - w momencie gdy wziela poczatkowo na przechowanie  Gucia ktorego potem adoptowała jej siostra - jej wlasne kroliki zaczely sie gryzc miedzy soba i musiala zaprzyjazniac je od nowa. Nie byl to przyjemny czas dla nikogo a juz najmniej dla krolikow :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:05:39 pm »
Cytat: "bosniak"
ale jak jesteś taka wkurzona, to najpierw się odkurz,
no jak zwykle Ty to masz hasła  :co_jest  :co_jest  :co_jest

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:16:38 pm »
No co?  :icon_lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sonia

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:18:27 pm »
Cytat: "Tamcia"

Nie mów hop  :P  Z Poznania do mnie pewnie by się dało,a za niecały miesiąc rodzina ode mnie będzie jechała do Niemiec  :diabelek



Chetnie skorzystam i przywitam Fryzelde serdecznie jak mama :heart  :przytul  :*

Jesli jest taka mozliwosc to bardzo prosze :bukiet

Mieszkam w Norymberdze.czy rodzina bedzie w tych stronach ??

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:46:41 pm »
W kwestii adopcji to wiadomo musiałabyś się kontaktować z osobą u której jest Fryzelda,ja w miarę możliwości mogę stać się osobą pomagającą w transporcie.Najpierw jednak musiałabym sie zapytać,czy rodzinka zgodziłaby się na przewóz(czy za przewiezienie przez granicę coś się płaci?)Oni jeżdżą ze swoim psem ,który niestety na uchole jest "cięty"ale pewnie jakoś to by przeskoczyli...Niemiec nie znam,ale oni mieszkają w Berlinie

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:06:55 pm »
Hej a jakiej płci jest ten baranek ???? Jeśli nie wiesz, to sprawdz proszę, i napisz :):)
SylwiaG

sonia

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:24:43 pm »
Ojej to calkiem w innym kierunku :buu  :buu

Z Berlina do Norymbergi (Bawaria) jest bardzo daleko :buu

To calkiem inny kierunek, zupelnie nie po drodze :buu

Granicy juz nie ma wiec nie ma problemu.


Szkoda :buu ale dziekuje za chec pomocy :bukiet

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2009, 01:09:56 am »
Cytat: "bosniak"
jak jesteś taka wkurzona, to najpierw się odkurz

 :hahaha  :co_jest
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:03:21 am »
Cytat: "sylwiaG"
Hej a jakiej płci jest ten baranek  ?? Jeśli nie wiesz, to sprawdz proszę, i napisz  :)

Na poprzedniej stronie jest napisane,że to chłopczyk :)
Sonia,przykro mi :( Ja w Niemczech nigdy nie byłam(w ogóle poza granicami naszego państwa w którymkolwiek kierunku)więc nie jestem zorientowana chociażby w najmniejszym stopniu gdzie co jest.Ech,no szkoda,że nie mogłam pomóc  ;(

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:39:16 am »
Chłopiec na pewno bo w karcie rodowodowej ma napisane i w uchu tatuaż, mimo że dojrzewa wcale nie jest nachalny .

A co do mojego wkurzenia nie uważam żeby to było miłe co piszecie o mnie  :( (nawet mnie nie znacie) -ale już nie mówmy  o tym.

*Wczoraj jak byłam u weta na odrobaczenie BU to mówił że ma strasznie grubą skórę i pytał się czy czasem nie jest odwodniony? Moim zdaniem to nie możliwe bo non stop ma wodę i nie raz widzę jak pije. Więc pytanie czy baranki mają grubszą skórę  ??

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2009, 10:58:57 am »
Chyba ślepa jestem , bo nie widzę ze to chłopczyk wybaczcie, ale skoro tak to ja jestem chętna do jego adopcji.Może w końcu się uda. Zajmuje się już ktoś adopcją może wiecie? :bukiet  :bukiet
SylwiaG

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2009, 13:17:38 pm »
sylwiaG chcesz adoptować mojego królika ??

a z kąd jesteś ??

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:06:39 pm »
gwiazdeka,  TAK. Z tym że mieszkam na Śląsku to bardzo daleko. Jesli oddasz króliczka do SPK do adopcji jest szansa, że uda się załatwić transport. Napisałaś do Madzi w tej sprawie?? Jesli to samczyk to jestem bardzo chętna do zaadoptowania Go .
SylwiaG

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2009, 20:53:30 pm »
Ania napisała do mnie maila, że chcialabym zebym pomogla w adopcji BU. SylwiaG fajnie, że chcesz go adoptowac - taki dom jak Twój to marzenie  :przytul  Ale musicie sie zdecydowac czy wszystko ma przejsc przez system adopcji czy juz dogadacie sie miedzy soba - jak przez adopcje to SylwiaG bedziesz musiala wypelnic formularz adopcyjny a na koniec obie bedziecie musialy podpisac umowe adopcyjna. Na transport tez bedzie trzeba pewnie poczekac - jego organizacja jest mozliwa ale czasami trwa to jakis czas.

Tak więc dajcie mi znać co i jak a co do grubej skóry to niektóre króliki tak mają i to nie jest oznaka odwodnienia tylko po prostu natury królika - mój Kuba nie jest barankiem a skórę ma grubą jak słoń ;)

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2009, 21:16:48 pm »
sylwiaG  Ja ostatecznie mogłabym wsiąść w pociąg i pojechać do tego śląska ale jest problem,


1. muszę mieć nocleg jakiś (nigdy nie byłam na śląsku)
2. nie mam transporterka
3. to dużo kilometrów ode mnie więc musisz być naprawdę pewna że go chcesz

wolała bym jednak żeby był to ktoś z zachodnipomorskiego

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2009, 22:53:04 pm »
gwiazdeka,  Ja jestem pewna że Go chcę, tylko proszę potwierdz to, że to samczyk. Jestem pewna 100% że przygarnę.
Ale dla Ciebie to także duży problem z dojazdem noclegiem itp. Więc, załatwimy to przez adopcję ????Będzie dużo łatwiej na pewno.Jakiś dobry człowiek znajdzie się, żeby pomóc w transporcie. Więc jak??

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 11:23 pm ]
oh juz  się doszukałam informacji ze to chłopczyk więc stanowczo mówię TAK  :):)
SylwiaG

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:36:38 am »
Ok, ja chcę żeby miał jak najmniej stresu - możemy załatwić to przez adopcje, czy ci ludzie transportu królików są sprawdzeni - nie chcę mu krzywdy wyrządzić.

Moje wymagania :
1.Jakie masz doświadczenie z królikami ?
2.Ile masz lat ?
3. Czy posiadasz jakieś inne króliki ?
4. Czy będziesz miała czas na niego ?
5. Czy potrzebujesz akcesoria ?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:53:44 am »
heh :) Ok więc odpowiem jesli tego chcesz.
1 mam dościadczenie wystarczające
2. 21lat
3.posiadam
4oczywiście że bedę mieć czas
5.Mam zapewnione akcesoria dla króliczka który  ma przyjść,bo  juz myślę o tym od jakiegoś czasu. jesli masz akcesoria to nie pogardzę, ale jak wspomniałam, wszystko mam łącznie z największą klatką, dużą zagrodą -nie masz się czego obawiać dobrze się zaopiekuję królaskiem

Poza tym Ludzie którzy przetransportują królika nie będą przypadkowi nie bój się, zawsze to ktoś znajomy lub polecony przez forumowiczów.

Ponadto zanim króliczek zostanie mi przyznany będe w formularzu odpowiadała na wiele pytań, i Ktoś kto będzie się zajmował adopcja postanowi czy mam wystarczającą wiedzę.

Napisz do Madzi85  i napisz czy to już zrobiłaś, wtedy ja wyślę formularz adopcyjny.
Pozdrawiam :bukiet
SylwiaG

gwiazdeka

  • Gość
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2009, 16:27:52 pm »
napisałam do madzi85 że zdecydowałyśmy się na załatwienie tego przez adopcje. Czekam aż odpisze.

A co do transportu to czy królik będzie dowieziony tego samego dnia ??

sylwiaG  czy będę mogła liczyć na fotki bu (żeby zobaczyć jak się zaklimatyzował w nowym otoczeniu ?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Oddam rodowodowego baranka
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2009, 17:00:15 pm »
Oczywiście fotki prześlę !
A jak z dojazdem - jak znajdziemy transport to kroliczek pojedzie , a kiedy to bardziej obeznana z tym będzie Madzia :) ale chyba jak znajdziemy ten transport.

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 5:07 pm ]
gwiazdeka,  jeśli chcesz, też możesz pomóc w transporcie bo wspominalaś ze to dla ciebie żaden problem, np połowę drogi.
SylwiaG