Autor Wątek: Szukam nowego domku dla mojej niuni :(  (Przeczytany 4120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sirga

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« dnia: Kwiecień 15, 2009, 13:22:13 pm »
Witam
Niestety z przyczyn losowych zmuszona jestem poszukać domku dla mojej niuni.Gabi ma ok 6-8 miesięcy jest prze kochaną pannicą po ojcu baranku agorce i mamie czystej angorze waży na oko jakieś 1,5 kg (nie mam wagi)jest zdrowa ( jak była mała chorowała na grzybice jest już wyleczona)niestety nie była szczepiona (wet nie miał pojedyńczych dawek szczepionki)ani wysterylizowana (jestem ponad 3 miesiące bez pracy i zwyczajnie mnie na to nie stać ).Gabi jest królinką spokojną,grzeczną i ufną.Nie boi się innych zwierząt ,wychowywała się z psem.Nie obgryza kabli i tapet,załatwia się wyłącznie w klatce i głównie w kuwetce.Ma fajny harakterek chociaż zdaża jej się strzelić focha.Praktycznie całe dnie spędza po za klatką , w klatce tylko śpi i się załatwia.Oczywiście królinkę oddaje z całym jej wyposażeniem czyli klatką 100x50cm ,cążkami do pazurków,miseczkami,kuwetą,żwirkiem,suchym szamponem,szczotkami,grzebykiem,nożyczkami do wycinania kołtunów,granulatem,siankiem.Mała ma jedną wadę mianowicie nienawidzi szczotkowania więc najlepiej jest ją po prostu strzyc  (obecnie jest ostrzyżona).Oddaje ją ponieważ mój tato zjechał na stałe z zagranicy do domu i po pobycie dłuższym niż tydzień (bo na tyle zazwyczaj zjeżdżał) okazało się że ma alergię :( (kicha,łzawią mu oczy) i każe mi go oddać bo twierdzi że nie zamierza się przez sierściucha męczyć :( zależy mi na bardzo dobrym domku dla niej jestem wstanie dowieść ją w okolice Wałbrzycha (Świebodzice,Świdnica,Wrocław) Jej zdjęcia są w wątku w dziale z fotkami króliczków aktualne postaram się wkleić  jeszcze dzisiaj.Bardzo was proszę o pomoc .

nuka

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2009, 18:24:59 pm »
zgłoś króliczka do adpocji, wypełnij formularz i wyślij.

http://adopcje.kroliki.net/

sirga

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:38:35 pm »
Już wypełniam.
oto aktualne zdjęcie mojego skarba :(
obecnie jest ostrzyzona ma zostawione długie futerko na policzkach i czuprynkę resztę ma przycięta na ok 2-3 cm długości.

nuka

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2009, 06:06:41 am »
Ale puszysta kulka. A grzyweczka bajer. Wygłaszcz małą

Aneczka

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:48:59 pm »
Bardzo mi przykro, że musisz ją oddać, na pewno to nie jest łatwe

sirga

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2009, 07:21:38 am »
W niedzielę ma przyjść mojej kuzynki męża brat z córka obejrzeć małą :(  o tyle dobrze że blisko i będę mogła ją odwiedzać.Córkę znam i wiem że pomimo swojego wieku (8 lat) jest poważna i odpowiedzialna więc jej nic złego nie zrobi.Kurcze jak patrzę na jej pysio to po prostu chce mi się płakać :( pociesza mnie jedynie fakt że mogłam ją zabrać z zoologa i wyleczyć. Będe musiała ich porządnie przepytać i sprawdzić czy się faktycznie nadają, jeśli będę miała wątpliwości to grzecznie odmówię.

AdaR_87

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2009, 09:32:07 am »
Dobrze robisz, nie ma co męczyć królisi tylko dlatego że to twoja dalsza rodzina. Jak już musisz ją oddawać to chociaż miej pewność że będzie miała wspaniały nowy domek.... :(

sirga

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:00:13 am »
Królinka od wczoraj jest już w nowym domku ,co prawda zbyt wielkiej wiedzy o króliczkach nie mieli(to ich pierwszy ucholek) ale długo ze mną rozmawiali ,wypytywali się o wszystko co związane z utrzymaniem jej w dobrym zdrowiu.Nie zraziły ich nawet moje opowieści że strzela fochy i bywa złośliwa -śmiali się tylko że chyba każda baba tak ma  :co_jest .Bardzo mi się podobało zachowanie małej.Nie piszczała , nie krzyczała,tylko cichutko i powoli do niej podchodziła ,jak się odsuwała to się nie narzucała.Pytała się czy może jej przywieść świeżego górskiego mlecza z Karpacza (tego dnia jechali na wycieczkę) i czy jej będzie smakował - słodkie to było :) .Jestem pewna że trafiła w dobre łapki.Nowym właścicielom dałam adres na to forum więc pewnie niedługo tu zawitają,zawsze też mogą liczyć na moją pomoc . Kiedy będę chciała mogę ją odwiedzić i sprawdzić jak się czuję.Wczoraj pomimo że stara krowa ze mnie cały wieczór przepłakałam  :(  Strasznie pusto jest teraz bez niej :(

AdaR_87

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:16:45 am »
Szkoda mi cię i wiem co czujesz. Nie jest łatwo rozstać się ze zwierzątkiem które się pokochało...ale skoro naprawdę nie miałaś innego wyjścia. Ja pewnie bym wolała mieszkać pod mostem niż rozstać się z moją Truchą- a tak serio mieszkam z narzeczonym a on jest alergikiem i jak dostałam od niego królinkę to był ryzyk-fizyk czy się nie okaże że on jest uczulony i pewnie wolałabym z nim nie mieszkać niż oddać  Truchę :PP
Przynajmniej wiesz że będzie jej tam dobrze. Uszy do góry!

sirga

  • Gość
Szukam nowego domku dla mojej niuni :(
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:26:53 am »
Za bardzo wyjścia nie miałam ,od 3miesięcy jestem na utrzymaniu rodziców i muszę się liczyć z ich zdaniem :/ jak bym miała stałą  pracę to najprawdopodobniej wynajeła bym kawalerkę i spakowała manatki.
Cytat: "AdaR_87"
Przynajmniej wiesz że będzie jej tam dobrze. Uszy do góry!

Dzięki za słowa otuchy  :przytul