Autor Wątek: akcja 1%  (Przeczytany 4685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
akcja 1%
« dnia: Luty 13, 2009, 17:00:45 pm »
Szczególnie w małych miejscowościach ludzie nie wiedzą "na jaki cel" przekazać 1%. Trzeba im to zasugerować!!!
Jest gdzieś do pobrania plakat albo ulotka na ten temat?

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
akcja 1%
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2009, 17:11:50 pm »
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
akcja 1%
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2010, 19:08:16 pm »
Z tą akcją może być jeden problem: Urzędy Skarbowe.
Moja matka ma z nimi co nieco do czynienia, bo pracuje w banku i zarządza kadrami i płacami, między innymi odprowadzaniem podatków i rozliczaniem pitów.
Stąd właśnie wiem, że np w Pierwszym Urzedzie Skarbowym w Bydgoszczy nikt nie wpisuje w tytule przelewu /ani nigdzie indziej/ informacji podanej w polu "Informacje uzupełniające" :(
Nie wiem, czy to ogólnopolska praktyka, czy tylko Bydgoszcz jest taka durna, ale faktem jest, że w ten sposób część wpłat może nie dotrzeć do miejsca przeznaczenia :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
akcja 1%
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2010, 21:39:47 pm »
zgadzam się z Ayertienna Bydgoszcz jest niestety zacofana pod tym względem dlatego trzeba samemu chodzić za ludzmi i sugerować im na co mają wpłacić :/

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
akcja 1%
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 00:34:21 am »
słuchajcie, my nie mamy statusu Organizacji Pozytku Publicznego, tak więc przy zbieraniu pieniedzy z 1 procenta korzystamy z grzeczności Vivy, która taki status posiada.

Brak statusu oznacza, ze nie mozemy sie za bardzo reklamowac publicznie, ze zbieramy pieniadze z 1 procenta - co najwyzej mozemy pisac, ze viva zbiera na cel szczegolowy, jakim jest pomoc królikom - wtedy te pieniadze sa przeznaczane dla nas, jako darowizna.

Nie staramy sie o status OPP celowo, bo przyznanie go nam nie oznacza jakichs super przywilejów (głowny przywilej to odpisy 1 procenta, ale mamy wygodna umowę z Vivą), za to pojawia sie dodatkowa masa roboty papierkowej, której lepiej uniknąć, jesli sie da.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
akcja 1%
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 12:00:45 pm »
o tym to wiemy tzn ja wiem - chodzi w ogole o wskazywanie ludziom na co moga przeznaczyc ten 1%, u nas w Bydg. może co 10 osoba ma coś wpisane - a reszta oddaje pity bez uzupelnionej rubryki :(

Akte_Angel

  • Gość
akcja 1%
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 20:26:53 pm »
Ja mieszkam w Bydgoszczy i w zeszłym roku przekazałam 1% na SPK, więc kilku "sprawiedliwych" zawsze się znajdzie :) ( w tym oczywiście też przekażę)

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
akcja 1%
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2010, 21:04:29 pm »
Moja matka jak wypełnia PITy ludziom z banku, to jeśli nie mają preferencji, na co ten 1% (a to się często zdarza), to też w tym roku wpisuje VIVĘ z dopiskiem króliczym :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
akcja 1%
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2010, 21:19:21 pm »
i tak trzymać  :bukiet