Autor Wątek: Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.  (Przeczytany 14965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ilonqa

  • Gość
Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« dnia: Luty 08, 2009, 21:45:39 pm »
Siemqa. Mam od 2 dni nowego króliczka. Od dzisiejszego ranka zaczął się dziwnie zachowywać. Tzn. jak sobie kica, to tak nagle się wzdrygnie, albo tak podskoczy na bok, tak główką potrząśnie. Nie bałabym się tak, gdyby nie to, że wcześniejszy króliczek zdechł mi po tygodniu. I właśnie miał takie różne odskoki jak ten. Potem zaczął się trzepać po całej klatce i nie mógł się podnieść  :( Poszłam z nim do weta, a ten dał mu zastrzyk. Powiedział, że za kilka godzin mu przejdzie, a na nastepny dzień, miałam przyjść na kolejny zastrzyk. Za kilka godzin miał być zdrowy, a wcale tak nie było! Umarł na moich oczach cały się trzepiąc  ;( .
Myślałam, że rozszarpę tego weterynarza  :bejzbol . Jejku ja nie chce, żeby ten też tak skończył. Pomóżcie mi!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 21:58:02 pm »
Jesteś pewna, że nie są to radosne bryknięcia? Takie podskoki z półobrotem albo hipkanie?

Skąd bierzesz króliki? W jakim są wieku?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2009, 22:10:47 pm »
Wydaje mi sie, ze to sa zwariowane podskoki, ktore male kroliki robia kiedy sa szczesliwe. Szybki bieg, czasami z pol obrotem i wyrzucaniem nog na boki, glowka tez tak smiesznie potrzasa.
Jesli krolik ladnie je i bobkuje, biega i jest radosny to wszystko ok.
Tu mozesz zobaczyc takie skoki w wykonaniu starszego uszaka :)
http://www.youtube.com/watch?v=7FZ6TvWDVF8&feature=related

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Re: Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2009, 22:25:29 pm »
Cytat: "Ilonqa"
Tzn. jak sobie kica, to tak nagle się wzdrygnie, albo tak podskoczy na bok, tak główką potrząśnie.

Łatek tak właśnie robi i to jest oznaka szczęścia  :rotfl2

ButterFlyNeko

  • Gość
Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2009, 22:34:54 pm »
Wydaje mi się, że nie masz sie o co martwić. To raczej zwykła oznaka radości i dobrego samopoczucia. Rożne króliki w różnym stopniu to okazują. Jedne tylko czasem brykną i pobiegają sprintem, zaś inne (jak kiedyś mój Śnieżek już kicający po chmurkach) szaleją jak źrebaki po padoku. Czasem myślałam, że rozbije sie o meble :)

Nawet teraz mój troszkę chorusi Riku szaleje po podłodze :)

Ilonqa

  • Gość
Króliczek się wzdryga i podskakuje dziwnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2009, 14:17:41 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedz  :heart . Teraz już się nie martwię.  :jupi Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze ;D