Autor Wątek: chyba biegunka  (Przeczytany 12362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cZaRnA

  • Gość
chyba biegunka
« dnia: Luty 05, 2009, 00:26:38 am »
Witam. Moja króliczka właśnie zrobiła kupkę płynną. Wygląda mi to na biegunkę, ale kolor był normalnie ciemny jak bobków. Nie był jakiś jasny, czy taki jak biegunki.
Nic nie jadła innego poza tym co zawsze. Dzisiaj zjadła też do południa listki rzodkiewki, uwielbia je i je ze smakiem. Wieczorem malutki kawałeczek marchewki. Nigdy jej nic nie było po czymś takim. Będę ją obserwować, ale straszliwie się przestraszyłam. Z czego to może być i co polecacie na to? Rano jak nadal zauważę taką kupkę to natychmiast pojadę do weta.
Strasznie sie boję :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
chyba biegunka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2009, 15:31:15 pm »
Biegunka u królików też ma kolor ciemny(czarny) tak jak bobków. Dzisiaj jak się załatwia? już jest w porządku? Być może coś jej zaszkodziło - może marchewkę masz z innego źródła niż zwykle, teraz zimą warzywa raczej nie są za zdrowe i wystarczyło, że kupiłaś gdzieś gdzie dali więcej "chemii" i jak królas ma wrażliwe jelita to może skończyć się to biegunką :( spróbuj zaparzyć małej rumianek - ostudź i daj do picia. Możesz wlać do poidełka. Jeśli jest nagła biegunka to możesz podać węgiel - jak Twoja króliczka jest dorosła to tak jedną tabletkę rozpuść i podaj przez strzykawkę(bez igły oczywiście;) do pyszczka. Dobry jest też Tanninal - działa jak węgiel a jest troche delikatniejszy dla królii. Jeśli biegunka będzie się utrzymywać to idź jak najszybciej do weta bo u królików to poważna sprawa. Dobry jest Nifuroksazyd ale jest na receptę. Daj znać czy wszystko ok  :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
chyba biegunka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 14:15:06 pm »
A jak jest koloru jasnego i taka pomniejszona wersja 'nasza' ?.
Strasznie się boję o twojego króliczka Czarna jak i o swojego.
Przez to , że bez żadnych szczepień wyszłam z moim Kólikiem ma kleszcza. Dopiero zasiadł. Wczoraj go nie był a mnie nie było z Caprii na spacerze. Malutki był ale trudno było go oderwać. Po wyjęciu kleszcza caprii zaczęła dziwnie podskakiwać do góry. I zrobiła właśnie taki 'odchod'

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 15:01:27 pm »
Fallen, to faktycznie wygląda na biegunkę, zostaw małą na sianku i wodzie. Podaj 1/3 kapsułki lakcidu rozpuszczonej w 1ml wody.
 Raczej to wina najedzenia się trawy na tym dworze niz kleszcza. Wizyta u weterynarza, zwłaszcza, że Twój króliczek to jeszcze maleństwo na pewno nie zaszkodzi. Uwzględniając jeszcze kleszcza

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2009, 11:07:49 am »
mam problem moj Klopsik dostal biegunki :(  nie chce nic jesc ani pic umylam mu klatke i jego bo caly byl brudny jedynie troche trawki skubnol i to wszystko teraz nawet nie sika ani nie bobkuje ani biegunki doslownie nic o 12 jade do weta bo zadzwonilam do sasiada czy by mnie nie zawiuzl bo do weta mam 20km. Bardzo sie martwie o niego podalam mu rumianek ale coz z tego jak nie chce pic :buu nie wiem co do tego czasu moge jeszcze zrobic :buu  :buu  :buu

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2009, 11:10:54 am »
Andzia;), może powinnaś podać probiotyk albo węgiel   :przytul

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2009, 11:13:10 am »
kurcze patrzylam do apteczki mama mowila ze kiedys miala ale wyzucila bo byl przeterminowany ;(

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2009, 11:20:25 am »
Andzia;),  no to mykaj do apteki węgiel nie jest drogi i zawsze w domu przyda się niekoniecznie dla uszaczków  ;)

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2009, 11:24:57 am »
ja mieszkam w szczerym polu na tej wsi nawet spozywczego nie ma :oh:  do najblizszego sasiada mam 500m ;(  boze co ja teraz zrobie :(  zostalo mi czekac az sasiad przyjedzie za 30 min :buu

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2009, 11:37:48 am »
Andzia;),  no to nie wiem a sianko podjada  ?/ Zaparz rumianej i jak pić nie chce to podaj jej ty bo musi przecież coś pić i może wtedy też sianka skubnie

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2009, 11:43:03 am »
przez ostatni miesiac daje moim kroliczkom swieza trawe troche skubnol jej ale wiecej nie chce :( zawsze jak im ja daje to w 10 min znika a dzis Lucek i Diana juz cala zjadly a u Klopsa dalej pelne placzek

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 11:44 am ]
zrobil 3 mikroskopijne bobki ale takim sluzem sa obtoczone

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2009, 11:54:39 am »
Andzia;), chyba powinnaś mu sianka jednak dać  wiesz  i jak pić sam nie chce to podaj mu ty albo może rozmocz granulat i podaj przez zastrzyk ........ ale pić musi żeby się nie odwodnił przypadkiem  :przytul

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2009, 11:58:02 am »
ok za niedlugo sasiad powinien byc to ja w miescie kupie sianko bo teraz nie mam bo jak mi sie ostatnia paczka skonczyla to zaczelam trawe dawac

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 3:10 pm ]
właśnie wróciłam od weta dal Klopsikowi 2 zastrzyki i powiedział mi ze mam przyjsc jutro na kolejne dwa i tak jak kasiago mi mowila mam mu dawac duzo pic zeby sie nie odwodnil. dzięki bardzo kasiago :bukiet

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2009, 17:08:58 pm »
Andzia;), a to sprawdzony wet, bo śluz w bobkach to nic dobrego, swiadczy o zapaleniu jelit, a to dość poważna sprawa. Co wet powiedział na ten śluz?? Dałaś bobki do badania?? Królik dostał antybiotyk??

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2009, 17:14:54 pm »
antybiotyk dal jutro tez mam przyjsc a te bobki nie byly ze sluzu na poczatku tak myslalam bo ich nie dotykalam byly miekkie ale bez sluzu z tych nerwow troche przesadzilam :/

megis6

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2009, 18:10:07 pm »
mój króliczek jak był malutki tez miał podobne objawy musisz bardzo często go poic najlepiej strzykawka co godzine 5 ml.(nawet jesli nie bedzie chciał to go wręcz zmuś do tego bo inaczej sie odwodni a u zwierzat to nastepuje bardzo szybko)woda albo rumiankiem jeśc nie musi najwazniejsze jest picie ! apetyt mu przyjdzie jak poczuje sie lepiej.NAjlepiej do idz do lekarza.Teraz nie pamiętam co jeszcze wetewrynarz mu podał ale napewno mu zastrzyk jakiś dał.3 mam kciuki z atWojego króliczka  :przytul

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2009, 18:13:55 pm »
Klopsik juz czuje sie lepiej robi normalne bobki :jupi

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
chyba biegunka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2009, 18:42:52 pm »
To wspaniała wiadomość .  :jupi
A ja omało co zawału nie dostałam  :oh:

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2009, 19:36:48 pm »
tez bardzo sie ciesze z tego powodu :jupi

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2009, 19:42:49 pm »
Andzia;),  :przytul  nie ma za co najważniejsze że z królisiem wszystko w porządku