Autor Wątek: siusianie i bobki:)  (Przeczytany 19929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2009, 18:43:26 pm »
Cytat: "mEFFI100"
zawsze jestem wdzięczna, że nie muszę z szmatą za posikanym biegać  :DD

Bądź wdzieczna, bądź :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:11:57 pm »
Mój robił zawsze w jednym kącie pokoju i jakoś tak uwziął że zawsze na złość mi tam sikał, przeganiałam go, wołałam zawsze jak już tam stał podejrzanie ale nie pomagało i musiałam dać za wygraną i postawić tam kuwete. I jest spokój :)

monia8854

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2009, 15:32:21 pm »
Jesli chodzi o bobki ;] to dokładnie, zalezy od tego co je i w jakich ilościach by jelita mogły wypuscic niestrawione resztki pokarmu ^^ ;]

A jesli o sikanie ;] to tez od organizmu króliczka ile pije jak duzo ;] bo wiadomo ze zanim płyny przerobia sie w mocz troszku trwa takze potrafi nasikac 2 duże łyzki stołowe ^^ ;] a normlanie mniej niz mała łyzeczka ;]

to z mojego doświadczenia ^^ ;] :lol

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:36:38 pm »
no moja to duzo sika szczegolnie mi na lozko :-/ i chodzi i bobki zostawia
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


alison1628

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 14, 2009, 05:26:11 am »
A ja mam problem.Moja Balbinka juz bobkowala tylko do kuwety.W  czwartek wyjazdzalismy do syna do grudziadza i wzielismy ja ze soba,w piatek wrocilismy wieczorem.I zaczelo sie juz w Grudziadzu-bobkowalagdzie popadnie i siusiala rowniez.To samo jest teraz w domu-bobkuje gdzie popadnie tylko siusiu robi do kuwety.Co robic ?? No zdarzy jej sie ze bobkuje do kuwety ale bardzo malo.Poradzcie co robic. ??

Chucky123

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2009, 08:49:33 am »
znaczy teren :)

Nuna

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 14, 2009, 10:05:24 am »
Zaczyna sie Alison :) dziewczynka Ci dorasta.

Chucky123

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 14, 2009, 10:38:32 am »
moje gratulacje :D teraz to już będzie tylko "lepiej"

alison1628

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:32:34 pm »
Ale zaczelo sie od wyjazdu-pomyslalam ze to przez stres zwiazany z podroza.

Pumasia.

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:21:23 pm »
No to jak już mowa, o bobkach ^^  To moja Trusia ostatnio zjadła dwa  :oh: HaHa ;]].
Ostatnio jak ją wypuściłam to tyle narobiła mi na łóżko bobków, że nie zdołałam policzyć. I tylko na łóżko. Trochę było sprzątania. O co Kaman --- ?

Jolka

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2009, 14:09:08 pm »
Mój uchol to chyba wyznaje zasade prezentów bo jak tylko wyjde z pokoju np. na jakies poł godziny to zawsze mam totalnie zabobkowane łóżko a i czasem nasikane tez jest.. ja wiem ze znaczy teren ale troche to wygląda tak że przy mnie nie ma tak odwagi i czuje sie pewniej jak mnie nie ma w pobliżu  :DD

OLO

  • Gość
CZYSTOSC W KLATCE
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2009, 20:07:09 pm »
Mam krolika o imieniu Toska to lwica ma szesc miesiecy.Wychowuje ja od drugiego miesiaca jej zycia i chyba na samym poczatku popelnilam blad dotyczacy klatki.Mianowicie toska miala zawsz w klatke wypelniona siankiem a wiec zalatwiala swoje potrzeby na sianko.Bobki gdzie popadnie a siusi w jednym miejscu.Przez to czyscilam jej klatkie co dwa trzy dni az wkoncu zajrzalam na forum i zobaczylam jak mieszkaja inne kroliki wiec postanowilam zakup nowej klatki kuwetki itp. Problem w tym ze nie wiem jak szybko ja nauczyc siusiac do kuwetki poniewaz teraz ma klatkie wylozana dywanikiem (nie cala( i chciala bym zeby miala czysciutko.Jak narobi bobkow to wkladam jej do kuwety ale jakos na to nie reaguje a siusiu wycieram recznikiem papierowym.Prosila bym o pomoc w tej sprawie z gory dziekuje.Aha obawiam sie tylko jednego ze szejsciomiesiecznej kroliczki bedzie ciezko nauczyc robienia w kuwetke!!!prosze o pomoc i jakies rady  :heej

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2009, 20:30:14 pm »
może pomoże wyjęcie dywanika i zostawienie gołego dna - chociaż może nie zadziałać(niektóre króliki chętniej załatwiają się na miękkim podłożu, może dywanik kojarzy jej sie ze ściółką..)
teraz, kiedy uszak jest w okresie dojrzewania, może być problem z nauką czystości, ale kiedy już będzie dorosły, powinno pójść łatwiej.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

OLO

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:02:57 pm »
dziekuje slicznie dalej bede ja uczyc tym bardziej ze jak narazie jest tak kulturalna ze nie zalatwia sie poza klatka.A biega po za nia caly dzien do poznego wieczora.Ona ma mozliwosc wskakiwania i wyskakiwania z klatki. :bukiet

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 21, 2009, 00:49:13 am »
Świnki nie robią bobencji :)
Moja mała nauczyła się dopiero w kociej kuwecie :) Poza tym jest bardzo czysta, więc wydaje mi się, że to również zależy od ciebie :) i twoich obserwacji :)

Na początku miałyśmy kuwetę naroznikową i miała ją gdzieś, wchodziła do niej, żeby się wymyć :)

W pierwsze dni zwiedzała i zaznaczała swoje nowe terytorium, ale to było jeden raz :)

Ale muszę się przyznać, że niestety na noc zamykamy ją w drugim pokoju...nie wiem czemu, ale siusia na pościel tylko w tym miejscu, w którym śpi mnój chłopak.
Byliśmy w trójkę u mojej babci i zrobiła siusiu w drugą noc, na miejscu moejgo chłopaka.
Jak jest świeża pościel - nic, ale wystarczy jedna noc i siusiu...

To nas utwierdziło w przekonaniu, że siusia tylko w jego miejscu  :>
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2009, 19:58:32 pm »
Nemulec sika na kanape, a ja chyba za ufna jestem, bo zamiast go systematycznie zrzucac, ciagle w niego wierze i mam nadzieje, ze sam pojmie, ze sikanie nie poplaca oraz ze konkubent obiecal mu ze jak przestanie sikac na kanape, to zalatwimy mu konkubine... ;/
jak przekonac krolika, ze albo ma w ogole nie wchodzic, a jak wchodzi, nie sikac? da sie..?
chociaz ja mam wrazenie, ze mu o samo sikanie chodzi... jesli akurat ja nie siedze, kanapa wolna, to on wchodzi, sika i idzie do swojego kata... jesli siedze ja, to sika, po czym siada obok mnie... ;]

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:08:53 pm »
Milo się zbuntował i nie wiem dlaczego, ale siusia i bobkuje obok kuwety.... przestawiłam mu kuwetę w to miejsce, ale nadal robi obok. Codziennie mu sprzątam te siki i bobki, do kuwety załatwia się od czasu do czasu... nie wiem co jest przyczyną jego wybryku, to trwa już jakieś 2 miesiące :( może nie chce mu się wskakiwać do kuwety? Pomóżcie :(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:18:12 pm »
a nie jest dorastajacy czy cos? moze cos sie w kuwecie nie podoba? zbyt twardy granulat? moze zmienilas granulat na inny?
ap. moja robi siusiu do kuwety, ale bobki zawsze obok :/

Laura(ent) ja ostatnio zaczelam zapoznawac krola z kocem, gdy krolik zostawil na nim swoj zapach, a kocem przykrylam lozko to mala nie sikala, choc moze to tylko taki jej dzisiejszy kaprys.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:23:03 pm »
Granulat mam ten sam, żwirku używam tego samego od prawie dwóch lat. Wcześniej robił normalnie siku i bobki do kuwety, nie wiem co mu się stało. Mój królik jest dorosły i wykastrowany.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:25:03 pm »
a moze mylas czyms podloge/wykladzine? albo jakims innym niz zwykle specyfikiem kuwete? kurcze ciezko powiedziec....