Autor Wątek: Jak oduczyc królika gryzienia koca?  (Przeczytany 3054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aagat01

  • Gość
Jak oduczyc królika gryzienia koca?
« dnia: Luty 16, 2008, 16:19:21 pm »
w domu mam panele i mój królik boi sie po nich chodzić bo sie ślizga więc gdy go wypuszczam rozkładam mu kocyk i po nim biega ale od pewnego czasu zaczął go strasznie gryźć aż wygryzł w nim taka dziurę żę cały przez nia przejdzie( a wcale nie jest taki mały:)) tupnięcie czy podniesienie głosu nie wystarcza bo po chwili znów zaczyna gryźć boje sie żę może sie tym zadławic bo on (ona) to połyka co robić?? ??  ??  ??

manatasia

  • Gość
Jak oduczyc królika gryzienia koca?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2008, 12:05:39 pm »
Też mam panele w pokoju i początkowo mój królik nie chciał wychodzić z kuwety, bo się ślizgał na podłodze. Po paru dniach, gdy się już wystarczająco oswoił troszkę mu 'pomogłam' i zachęciłam tym, że wyłożyłam miseczkę z jedzeniem na zewnątrz. Rawrunia bardzo się gniewała i biegała jak dzika po klatce, ale w pewnym momencie po prostu wyskoczyła z klatki i powoli przekonywała się do paneli... a po paru wyjściach lata jak szalona... zagrodziłam jej połowę pokoju gdzie jest więcej kabli takimi wysokimi i długimi podgłówkami i też je przygryzała, ale za każdym razem jak to robiła to klaskałam w dłonie i po paru razach zrozumiała, że jej nie wolno. Najlepiej jak dasz swojemu króliczkowi coś, co mógłby spokojnie pogryźć, np. rolkę po papierze toaletowym, albo kawałek czystego drewienka. Aby zachęcić zwierzaka spróbuj jakoś go zainteresować tymi 'zabawkami'. Ruszaj nimi delikatnie albo jak masz kocyk, to podrzuć lekko (lepiej z kartonem albo rolką niż klockiem drewnianym :P). No i systematycznie klaszcz, albo uderzaj w coś jak będzie chciał ten kocyk dalej jeść.

aagat01

  • Gość
Jak oduczyc królika gryzienia koca?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2008, 13:09:30 pm »
ok dzieki bo ja filipa mam juz dwa lata i na poczatku chodził o ppanelach ale teraz zaczał sie bac nie wiem czemu i jak mu nie dam koca to siedzi w jednym miejscu i nie chce sie ruszyć :P:Pno ale sproduje dzieki:)

gosiaw

  • Gość
Jak oduczyc królika gryzienia koca?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2008, 14:08:05 pm »
ja to już nie mam nadziei że moja krolisia przestanie gryźć koc. mam ja ponad 2 lata i nic nie pomogło. ona dalej przekopuje go, gryzie itd. Juz od dawno to jej koc :)