Autor Wątek: Pręty  (Przeczytany 3254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olcia

  • Gość
Pręty
« dnia: Grudzień 17, 2007, 13:04:00 pm »
Może był juz taki temat jak tak to przepraszam że ponawiam. Od miesiąca dwóch mam problem Czubek z dnia na dzień w nocy coraz silniej gryzie pręty klatki jest to nie zmiernie przeszkadzające. Ja musiałam się już wynieść się z pokoju i sie na materacu w inny. Lecz kój tata który śpi w salonie przez ściane słyszy Czubka. Chyba widzicie że jest to problem na dużą skalę. Prosze o pomoc.

anka1388

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2007, 13:25:11 pm »
Moj chomik bardzo gryzl prety. Czytalam gdzies ze pomaga posmarowanie sokiem z cytryny tych pretow. i tak tez zrobilam, i Kaczorek przestal je gryzc :) nie wiem jednak jak to dziala na kroliki ... ale mozesz sprobowac...

A czy nie mozesz swojego Czubka wypuszczac na noc po pokoju?
Ja tak zrobiam z Duszkiem, bo wczesnie rano mnie budzil gryzieniem pretow i przez to nie mogla spac...

Teraz ogolnie Misiek gryzie rano prety, ale wiem, ze chodzi wtedy o jedzenie,wiec wstaje i kazdemu daje :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pręty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2007, 14:17:16 pm »
Niektóre króliczki są głośne - hałasują w taki czy inny sposób, ale hałasują i nie bardzo można coś na to poradzić. Chyba pokochać  :*  u mnie króliczek gryzie klatkę, jak jest w niej zamknięty, więc nie zamykam :) Spróbuj go wypuszczać - może nie będzie strasznym niszczycielem wszystkiego wokół  :> Na początku zapewne tak, ale jest szansa, że później mu się znudzi. Kluska z początku odrywała tapety i zjadała wykładzinę, a teraz biega całą dobę i niczego nie dewastuje - no i nie gryzie prętów, bo nie musi :) Diego uwielbia drewniane progi drzwiowe, zaraz po wypuszczeniu z klatki dobiera się do wersalki i foteli, ale szybko mu mija - w nocy jest wypuszczony i jeszcze niczego nie zepsuł (w pierwszą noc wyrwał trochę tapety  :diabelek ). Spróbuj :) króliczek się na pewno ucieszy :) Oczywiście trzeba zabezpieczyć elementy śmiercionośne dla królika.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Natulec

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2007, 14:54:58 pm »
Olcia, może króliczek za mało biega po domu (?) Daj mu jakieś patyczki, albo korę do gryzienia, to też może pomóc. Kilka lat temu miałam królika, który gryzł i ciągał pręty, ale teraz wiem, że to dlatego, iż rzadko wychodził z klatki. Moja Mamba biega bardzo dużo i w nocy praktycznie nie hałasuje. Rzeczy w domu też nie dewastuje, dzisiaj tylko chciała skonsumować uszczelkę w drzwiach  :lol , ale jak powiedziałam "nie", to sobie zostawiła ją w spokoju.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Pręty
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2007, 16:28:49 pm »
Moje nie hałasują jak mnie nie ma w pokoju, dlatego od czasu przeprowadzki nie sypiam z królami w jednym pokoju :)
A Mamba to w końcu dobrze wychowana, kulturalna Poznanianka, to co myślałaś, że niegrzeczna będzie?  :P

Marcia157

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2007, 17:25:24 pm »
Mój króliczek też tak robi...ale czasami..Ale ja się już przyzwyczaiłam do obgryzania tych prętów ale czasami jest to nieznośne  :/

gosiaw

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2007, 00:46:59 am »
moja krolisia też czasem gryzie, szczegolnie nad ranem. generalnie w nocy jest cichutko. nie wiem jak ja odzwyczaic. Więc zakupiłam stopery do uszu a jej dałam spokój. No bo jak ją przkonac że ja chce spac kiedy ona chce sie bawic  :nie_wiem

Olcia

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2007, 13:42:59 pm »
dzieki za rady

Purin

  • Gość
Pręty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2007, 17:12:21 pm »
Moja Ząbicha gryzie pręty jak jest głodna.Zazwyczaj nad ranem xD