Autor Wątek: pomocy jest zbyt wybredna!  (Przeczytany 3353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koteczekna102

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« dnia: Listopad 24, 2007, 21:58:12 pm »
Moja Lanusia je tylko : granulat, banany, gałązki wierzby i czekoladowe dropsy.
Co mam zrobić by chciała jeść więcej?? :hmmm

Arya

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2007, 22:02:15 pm »
No to już wiemy dlaczego nie chce nic więcej jeść  :/
Odstaw dropsy - tuczą, i zawieraja produkty których królik nie trawi. No i wlasnie jak królik dostaje tego typu fast-foody to nie chce jeść nic innego.Banany dawja brzadko, mały kawałeczek tak raz na 3 dni. Wprowadzaj stopnowo zieleninę .  Gdzie jest siano  :bejzbol  :zdenerwowany ? Siano królik powinienen mieć 24/24 do dyspozycji. Z zieleniny teraz jest mały wybór więc zacznij podawac natke pietruszki, mozesz też selera naciowego, bazylie, sałate rzymską, cykorie. Polecam też suszki Zuzali - w szczególnośći mlecz, każdy królik go uwielbia.

koteczekna102

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2007, 22:06:37 pm »
Dropsy daje od dwóch dni, siana nie je (chyba, że wtedy kiedy nie widze) , choć zawsze ma je w klatce.

 Dzięki za rade zastosuje!!

Arya

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2007, 22:11:49 pm »
Od dwóch dni ? Hm to faktycznie wybredny królik.Mimo to odstaw je.Siano spróbój różne podawać - musi być zielone, pachnące, z niewielką ilością zioł.Dobre siano jest z Herbal Farm, Zuzala,Nadnoteckie i Małopolskie(aczkolwiek mój np. Zuzali nie lubi.) Poszukaj, może któreś z tych będzie w jego guście. Nie polecam siana Animals - jest z ziemią, kurzem pyłem, i jest twarde.Skoro tak faktycznie masz wybrednego królika to spróbuj podawać to co królik na prawde lubi, prawie każdy - sałate rzymską, cykorie, natke pietruszki, koperek.Może też seler naciowy ? Zobacz na www.uszata.com do diety tam jest wykaz co można dawac królikowi.

anka1388

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2007, 22:12:37 pm »
radze przeczytac ta stronke odnosnie diety krolika : http://www.porady.kroliki.net/?p=dieta :)
na pewno sie przydaja tamte rady... :)
a tak w ogole podpisuje sie pod post Patka966

koteczekna102

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2007, 22:13:38 pm »
Dzięki na pewno spróbuje!!

anka1388

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2007, 22:22:27 pm »
ja polecam jeszcze zajrzec na ta stronke : http://www.aseti.strefa.pl/lista.php
jest tam wiele przydatnych rzeczy na temat diety i dozwolonych rzeczy do jedzenia dla krolika :)

Arya

  • Gość
pomocy jest zbyt wybredna!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2007, 22:23:48 pm »
No stron jest dużo..Ale najważniejsze, żeby królik zaczął jeść siano i zielenine, bo to podstawa diety.