Autor Wątek: Może coś w rodzaju prezentacji?  (Przeczytany 10396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hanes5

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« dnia: Październik 12, 2007, 14:59:24 pm »
Witam
to mój pierwszy post, choć stronę odwiedzam odkąd dostałam mojego sierściuszka.
Wydaje mi się, że informowanie o tym, że można adaptować króliczka czy pomóc w jakikolwiek sposób powinno być podstawą działalności adopcyjnej. Wiem to po sobie, gdyż zastanawiając się nad posiadaniem króliczka nie pomyślałam nawet, że mogę adoptować jakąś biedulę bo po prostu o tym nie wiedziałam.
Mój pomysł wiąże się właśnie z informowaniem a wykorzystać można po prostu internet.
Pomyślałam, że każda z obecnych na forum osób ma jakąś grupę znajomych, do których może  przesłać maila z prośbą o dalsze rozesłanie wiadomości. Tworzy się łańcuszek. Teraz potrzeba  nam tylko dobrze zredagowanej wiadomości, może to być prezentacja (np.krótka historia jakiegoś króliczka), lub krótkie zachęcenie do odwidzenia strony i koniecznie dołączone zdjęcia i linki oraz prośba aby każdy przesłał wiadomość dalej -bo królicze serduszka czekają.
Ktoś musiałby taką wiadomość przygotować -pomyślałam o administratorach strony, gdyż oni najlepiej wiedzą jakie informacje powinny być zawarte. Taka gotową wiadomość my forumowicze pobieramy (tak jak plakat) i wysyłamy naszym znajomym. Działa to jak reklama, każdy o wrażliwym sercu z pewnością odwiedzi stronę, może zechce mieć kicającego przyjaciela tylko ta wiadomość musi łapać za serce, być dość krótka ale treściwa.
Myślę, że w ten sposób może być więcej chętnych do adoptowania i pomocy.

To świeża myśl. Piszcie co o tym pomyśle sądzicie. Jak można go ulepszyć?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2007, 15:34:58 pm »
Moim zdaniem swietny pomysł. Moze zamiast konkretnego króla ogólna informacja o stronie. Powinny tez być informacje na temat przebiegu ewentualnej adopcji. Zgłasza sie wiele osób które myślą z etrezba tylko zgłosić się po odbiór wręcz pytają kied i skąd mają zabrać królika nie przychodzi im do głowy mimio naszych informacji na stronie z emy sparwdzamy potencjanych chetnych.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Balb

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2007, 08:51:40 am »
Pomysł bardzo dobry :) Choć czasami mamy wrażenie że po kolejnych akcjach promujących SPK wzrasta liczba oddawanych królików a nie chętnych do wzięcia :>

Możesz przygotować taką informację? Wszelkie informacje potrzebne są na stronie adopcyjnej.

Bo ja mogłabym to zrobić, ale lada dzień urodzę dziecko i na dodatek jestem w trakcie przeprowadzki i po prostu nie dam rady.
 
Z drugiej strony mamy niezły serwis adopcyjny, więc może po prostu można rozsyłać maila z intrygującym  :>  hasłem Uszate serduszka czekają i linkiem do strony www.adopcje.kroliki.net
Wtedy ktoś nie musi otwierać załącznika, a poza tym maile z załącznikiem rozesłane do więcej niż jednej osoby są często traktowane przez programy pocztowe jako spam.

Myślę, że opcja z rozreklamowaniem naszej strony adopcyjnej jest bardziej praktyczna niż tworzenie dodatkowej prezentacji. Trudno upchnąć tak obszerny temat w jeden ciekawy i zwięzły dokument a na stronie jest wszystko: infomacje o króliczkach, historie adopcji, kontakt do nas etc.

Ola_Krk

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2007, 13:13:05 pm »
Myślę, że pomysł super i łatwy do zorganizowania. Załącznika bym nie dawała, bo ludzie często boją się otwierać nieznanych maili z załącznikami. Czort wie co tam siedzi. Ale jakaś krótka informacja, dosłownie dwa zdania i link do strony to fajny pomysł :)

hanes5

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2007, 16:03:44 pm »
Witam

  Cieszę się, że pomysł sie podoba :jupi . W wolnej  chwili postaram się zredagować taką wiadomość i wyślę na to forum, aby ktoś lepszy technicznie powklejał zdjęcia, logo itp.
Fajnie by było gdyby inni forumowicze też dołączyli swoje projekty a potem wybrałoby  się najlepszy czy połączyło kilka w jeden.
więc do roboty :lol  !

hanes5

  • Gość
APEL
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2007, 14:35:42 pm »
Witam oto moja propozycja wiadomości
                                                                     
                                                                     „Ci którzy są okrutni wobec zwierząt
                                                                            mają zakłócone relacje z ludźmi,
                                                                możemy ocenić serce człowieka po tym,
                                                                                            jak traktuje zwierzęta”
                                                                                                       
                                                                                                     Immanuel Kant

APEL STOWARZYSZENIA POMOCY KRÓLIKOM

DROGI  PRZYJACIELU!!!
   
Jeżeli masz serce i nie jest Ci obojętny los żadnego pokrzywdzonego zwierzęcia - PRZYŁĄCZ SIĘ DO TEGO APELU! Wiadomość ma na celu informowanie o możliwości adopcji niechcianych króliczków miniaturek oraz pomocy przy nich. Jeżeli nawet nie wiesz nic o królikach wejdź na stronę http://www.adopcje.kroliki.net/  a z pewnością nie pozostaniesz obojętny… Wystarczy, że wyślesz tą wiadomość do wszystkich swoich znajomych, może dzięki temu ktoś zyska uszatego przyjaciela a TY satysfakcję, że pomogłeś…  
                                                           …i pamiętaj, że:
                                                         USZATE SERDUSZKA CZEKAJĄ !!!
                                                                może…na Ciebie?

  tu powinien być baner                                         www.adopcje.kroliki.net
"uszate serduszka czekają"

Adoptowany króliczek KIKA !                                                Tu zdjęcie KIKI z plakatu

„Zostałam adoptowana w zeszłym
roku. Dziś  mam dobry domek i
kochających opiekunów, miałam
dużo szczęścia.
Jeśli możesz pomóc innym
Króliczkom, zgłoś się !!!.
My potrafimy odwdzięczyć się za
dobre serduszko i troskliwą opiekę !.”            
                               
KIKA

www.kroliki.net

................................................................................................... ................

Wiadomość zrobiłam w WORDZIE gdzie o wiele lepiej sie prezentuje, ale teraz chodzi o tekst.

hanes5

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2007, 15:02:28 pm »


O ten boner mi chodziło, nie wiem czy przejdzie -uczę sie "wklejać"

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2007, 19:30:10 pm »
hanes5, bardzo dobrze jedna rzecz ja bym napisała po prostu królików. Przecież nie tylko miniaturki czekają na dobry domek. Pomysl mi sie bardzo podoba. Jka tylko taki załacznuk będzi ezrobiony to ja go wysyłam do wszystkich znajomych!!!!!!!!!! Ja jestem zewro komputerowe wiec mam nadzieję ze ktoś z informatyków Ci pomoże!
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

anka1388

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2007, 20:07:19 pm »
Jesli bedzie z tym bonnerem to prosze wyslac mi na maila : anka1388@wp.pl taki apel a tez przesle wszystkim znajomym :)

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2007, 02:52:56 am »
Proszę pamiętać, że wiele osób ma na swoim gg bardzo wielu "znajomych" którzy poprostu wiszą na gg i nic więcej. Proszę wziąć pod uwage to, że takich łańcuszków nie czyta się zbyt chętnie. Ja najzwyczajniej w świecie jak dostaje jakis łańcuszek blokuje taką osobę (jeżeli to nie znajomy), albo poprostu jej nie czytam i informuje delikwenta ze nei zycze sobie takiego spamu. Mimo wszystkiego nie oznacza to, że mam gdzieś los zwierzaków. Możemy zorganizować taką akcję jeżeli chcecie, ale może się ona obrucic przeciwko nam tj. ludzie zaczna nas atakowac bo wysylamy spam. hmmm... trzeba sie dobrze zastanowic.... pomysł jest świetny tylko właśnie, żeby się to przeciw nam nie obrcilo

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2007, 02:55:36 am »
Cytat: "hanes5"
Obrazek

O ten boner mi chodziło, nie wiem czy przejdzie -uczę sie "wklejać"


Dokładnie to o ten banner (tam wyżej jest źle wstawiony link do niego i się nie pokazał)  

 

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2007, 14:10:49 pm »
rafalio1251, ja nie wiem czy sie dobrze zrozumieliśmy, ja myśle o zredagowaniu takiej wiadomosci i wysłaniu do naszych znajomych. a oni wyślą do swoich, oczywiście jeżeli będą mieli na to ochotę nie myśle o wysyłaniu tego do obcych ludzi.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2007, 14:12:33 pm »
tak, owszem ale pamiętaj że w którymś momencie ktoś wyśle to do przypadkowej osobie i mogą być problemy, możemy z tym spróbować. Ale jak coś to SPK takich rzeczy nie wymyślało :) żeby nam SPK nie zamkneli :P bo jak zamkną to  :bejzbol  :nie_powiem

anka1388

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2007, 14:25:13 pm »
Moim zdaniem chyba od takiego czegos nie mieli by prawa zamykac SPK...
A przeciez ta wiadomosc bedzie informacyjna i na pewno bedzie napisane ze prosimy o przeslanie tej wiadomosci dalej do swoich znajomych, a nie tak jak to bywa w lancuszkach " wyslij do 5 osob a jutro bedziesz miec dobry dzien"

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2007, 15:04:48 pm »
a ja proponuje użyć tych maili co mamy w subskrypcji zapisane :) i tam podać zeby rozesłać wiadomość do znajomych z gg i mailami :) może tak by było lepiej? jak uważacie?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2007, 15:09:52 pm »
Cytuj
a ja proponuje użyć tych maili co mamy w subskrypcji zapisane
czyli? jaki eto e maile bo nie bardzo jarzę? A SPK ni ezamknął no coś ty trzeba bedzie dopisać ze jeżeli mozesz nam pomcó to wyślij list do swoich znajomych.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2007, 15:25:06 pm »
subsklrypcja to lista mailingowa mozna sie do nioej zapisac poprzez link http://kroliki.net/?p=subskrypcja tam sie wpisuje mail i zostaniesz dospiana do listy i wtedy piszesz jeden tekst i wysylasz do wszystkich osob dodanych do tej listy i wtedy nikt ci nie powie ze samujesz. z tym zeby wyslac tego maila do wszystkich trzeba miewc haslo i login do tych maili. jA JESTEM adminem spk od kilkunastu dni wiec jeszcze nie mam wszystkich hasel dostepowych ale postaram sie jak najszyciej je uzyskac do tej subskrypcji i wyslac tego maila. tylko napiszcie mi ten tekst co mam wislac na mail web@kroliki.net,

pozdrawiam,

PS: sorks za chaotyczna wypowiedz.

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2007, 13:51:48 pm »
jeśli mógłbym coś wtrącić od strony technicznej...

- jeżeli miałby być załącznik to proponuję PDF - bardziej powszechny format, nie każdy ma Worda zainstalowanego
- warto byłoby umieścić taką prezentację online (w formacie PDF albo HTML) - wtedy łatwo ją komuś przesłać w formie linka, poza tym na pewno wielu "zakróliczonych" udziela się na innych forach - można więc link do tej prezentacji umieścić w podpisie (przy okazji wpływa to korzystnie na pozycjonowanie samej strony www.kroliki.net w wyszukiwarkach internetowych)
- przygotować wersję tekstową prezentacji, bez grafiki - "najlżejsza" jeśli chodzi o objętość i najmniej narażona na odfiltrowanie przez systemy antyspamowe

Ja osobiście jestem zwolennikiem treści w mailach a nie formy, także wolę konkretną informację niż przesyt wodotrysków graficznych :-) Aczkolwiek w tym przypadku to co łapie za serce to te "słodkie mordki" uszate :-D

Gdzieś miałem link do strony traktuącej o zasadach dobrego mailingu. Jak go wyszperam - podrzucę.
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

kucharz19

  • Gość
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2007, 14:18:29 pm »
Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

   1. treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy,
   2. odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości,
   3. treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Masowe e-maile dzielą się na dwie kategorie:

    * Unsolicited Commercial Email (UCE) – ( ... )
    * Unsolicited Bulk Email (UBE) - niezamawiana poczta masowa, maile o charakterze często niekomercyjnym, takie jak apele organizacji społecznych i charytatywnych czy partii politycznych, prośby o pomoc.

Ten post wyjaśnia chyba wszystko. Prędzej czy później ktoś zacznie wysyłać wiadomości do nieznajomych.

Odnośnie spamu:

Wiadomości wysyłane drogą elektroniczną reguluje USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Art. 24.1.
Art. 24.1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.)

Wiadomości wysyłane za pomocą komunikatorów gg też są spamem, proszę o tym pamiętać.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Może coś w rodzaju prezentacji?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2007, 14:33:20 pm »
Matko jak daleko poszliście w dyskurs, chłopaki ja mysle, że Hanes chodziło o zwykły list. I trzeba go przygotować czy ktos sę tego podejmie?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni