Autor Wątek: Jak poznać, że królik śpi?  (Przeczytany 27631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Jak poznać, że królik śpi?
« dnia: Sierpień 28, 2007, 22:10:10 pm »
Mam takie w sumie pewnie banalne pytanie, bo sama do końca nie wiem kiedy mój Fluffy śpi, a kiedy sobie tylko odpoczywa.
Czasami na rano widzę jak niby siedzi, a w pewnym momencie sprawia wrażenie, że się przewróci i łebek mu spada na jedną stronę - dodam, że wtedy ma oczka na pół przymknięte. Również czasami jak tak sobie "siedzi" to noskiem nie rusza i oczka ma również na pół otwarte.
Czy króliki kiedy śpią to zamykają oczy, czy właśnie jak Fluffy mają na  pół przymknięte? Jak poznać że królas śpi?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Rafał_0.o

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2007, 22:21:27 pm »
Mój króliczek kiedy śpi ma oczy przymknięte (nie zamknięte)widać tylko kawałek białka. Leży cały na boczku  :lol

michak

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2007, 09:29:09 am »
Jeden dobry sposób. Królik śpi gdy:
- oczy są zamknięte
- nie rusza uszami
- powoli oddycha czyli mało rusza noskiem

Aadek

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2007, 19:42:19 pm »
Krolik nie śpi, królik zawsze czuwa żeby kidyś zawladnąć światem :-D
A tak serio, to nie rusza się, przymknięte oczka, nie reaguje na otwarcie klatki i jedzenie... Ale te male pieruństwa rzadko śpią, praktycznie ciągle coś kombinują, cwaniaki jedne :-D

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:10:33 pm »
Hmm czyli mój Fluffy bardzo często ucina sobie krótkie drzemki.. Spioch jeden. Ale w sumie lepiej jak drzemie niż jak rozrabia.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Asia13

  • Gość
fajny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2007, 22:43:16 pm »
\fajny temacik i fajne odpowiedzi, ale ja nadal nie wiem kiedy mój Malec Śpi(Ferduś)/ On ma tylko przymknięte oczka, ale jak tylko ruszę klatka, albo ją otworzę to wstaje i zaczyna biagac. od razu go wtedy wyjmuje.
pozdro  :przytul

Ola_Krk

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2007, 22:49:41 pm »
No specem nie jestem, ale wydaje mi się, że króliki ze swojej natury mają bardzo płytki sen, co by wskazywało na to, że jak tylko słyszą jakiś hałas to stają się czujne. Tak by to wyglądało na logikę, ale mogę się mylić. W końcu taki królik (zając) na polu to musi być czujny, jak chce przeżyć...

Asia13

  • Gość
tak
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2007, 23:01:28 pm »
w zupelnosci sie zgadzam. glaski dla przeslicznego królisia  :przytul

michak

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2007, 07:38:11 am »
Cytat: "Ola_Krk"
No specem nie jestem, ale wydaje mi się, że króliki ze swojej natury mają bardzo płytki sen, co by wskazywało na to, że jak tylko słyszą jakiś hałas to stają się czujne. Tak by to wyglądało na logikę, ale mogę się mylić. W końcu taki królik (zając) na polu to musi być czujny, jak chce przeżyć...



Masz racje bo to prawda.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:42:39 pm »
Kroliczki spia jak "zajac w kapuscie" :P . Ccały czas sa czujne, ale maja tez chwile kiedy mocno zasypiaja. Moj ma tak, ze czasem leci mu łebek :P , rusza wasami, uszami, noskiem, przymyka oczka, poprostu jest w stanie głebokiego snu. Smiesznie to wyglada. Smieje sie ze cos mu sie wtedy sni i dlatego ma takie drgania. A le człowiejk tez gdy mocno zasnie czasem rusza reka, czy noga, albo mowi przez sen. Niektore kroliki mrucza- chrapia we snie, moja Trusia tak miała
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Aadek

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2007, 17:23:01 pm »
Cytat: "Karusia"
Niektore kroliki mrucza- chrapia we snie, moja Trusia tak miała


Heh, chciałabym usłyszeć chrapanie mojej malej  :icon_biggrin

Amanda

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2007, 19:02:44 pm »
mysle, ze to prawda, kroliki tak do konca nie spia tylko czuwaja, zeby im sie co zlego nie przydarzylo. Moj prawie spi jak siedzi w pozycji "na kurke" wtedy jest taki pod gardlem grubo nastroszony, oczka prawie zamkniete i tak przysypia. Albo jak na boku lezy to nie reaguje jak do niego podejde, ale jakbym klatke chciala otworzyc to zaraz sie poderwie na bacznosc. Bo one sie  boja. Zawsze musza czuwac - taka juz ich natura, tak im pozostalo w instynkcie jakby np zwierze do nich podeszlo.

Gina

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2007, 23:33:33 pm »
Ostatnio przeglądając filmy na youtube natrafiłam na śpiące króliczki i przypomniałam sobie o tym temacie ;) Oto one:
http://pl.youtube.com/watch?v=vZQ8y-hsBq4&mode=related&search=
http://pl.youtube.com/watch?v=JRECueKXmz8&mode=related&search=

Rudzik najczęściej gdy śpi nie ma zamkniętych oczu tylko przymknięte, widać jak gałki mu uciekają, ale twardo walczy :P Do tego kiwająca się głowa, czasami utrata równowagi, zwolniony oddech. Mniej więcej wygląda to tak jak na tych filmach :diabelek

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2007, 16:09:13 pm »
Gina, dokładnie to tak wyglada jak na tych filmach :diabelek . cos czasem tak jakby mielił w pyszczku, rusza mordka :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Amanda

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2007, 16:39:56 pm »
a czemu one tak na tych filmikach ruszaja buzinką?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2007, 16:53:04 pm »
Włsnie tak robia jak moooocno zasna. Moj tez uszami rusza :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Aadek

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2007, 20:09:26 pm »
Może próbują mówić?  :icon_biggrin

andziula

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2007, 07:56:15 am »
Heh, to mi przypomina jak na samym początku bytowania Nizma w naszym domostwie przysypiał na "kurke" kiwając się na wszystkie strony :diabelek
Zakończyło się londowaniem na nosku :P

anka1388

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2007, 12:48:14 pm »
Ja sama nie wiem kiedy moj uchol spi... Poniewaz czasami mam zamkniete drzwi od pokoju gdzie on mieszka, to jak otweiral to od razu on slyszy i staje sie czujny...
jestem ciekawa czy kroliki spia cala noc? czy tylko kilka godzin? i czy krolik widzi w ciemnosci (moze to troche nie na temat, ale jesli ja spie, to czy krolik umie sie poruszac w ciemnosci? )

znalazlam takie cos:
http://pl.youtube.com/watch?v=SN7ZSETZfYg&NR=1
ciekawe... jeszcze nigdy nie widzialam jak krolik spi na plecach :)

kicius19

  • Gość
Jak poznać, że królik śpi?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2007, 10:06:47 am »
hihihihi moj Leon tak zawsze spi albo na sledzia do gory lapami :hahaha