Autor Wątek: wieksza ilość nastolatków na forum  (Przeczytany 25419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorpion81

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« dnia: Kwiecień 12, 2007, 14:55:50 pm »
Z góry piszę, że nie chcę nikogo obrazić. To  są tylko MOJE obserwacje i przemyślenia. moze się ktoś zgodzić lub nie.
Zauważyłam że na forum coraz wiecej pojawia się 12,13 i 14 latków. Czyli nadal króliki są kupowane przez rodziców lub rodzinę jako "zastępstwo" psa lub kota. Niektórzy z nowych forumowiczów mają dość dziwne i niepokojące pytania. Z uwagi na młody wiek, często traktują królika jak zabawkę - co można poznać po ich wypowiedziach typu "jak jest chory to go wypuszczę" albo "wychodzenie z królikiem na spacer gdy obok są grożne psy" lub "mój królik tylko biega i nie chce przychodzić jak wołam go po imieniu" itp.

Nie chce nikogo dyskredytować z uwagi na młody wiek (sama też miałam tyle lat), ale jak czasem przeczytam co ktos naskrobał to niejednokrotnie spadam z krzesła. Nie twierdzę, że jestem najmądrzejsza i że wiem wszystko. Ale ostatnio zamiast fajnych dyskusji czy historyjek na forum pojawiaja się tylko posty w stylu "kupiłam królika - co mu dawać do jedzenia". Boshe wystarczy wyszukać archiwalne posty a nie mnożyć je bez sensu.

Pewnie teraz na moja głowę posypie się grad komentarzy i złośliwości. Whatever. chciałam tylko wskazać problem, który może spowodować "zaspamowanie" tego forum i w rezultacie to, że częśc osób przestanie tu zaglądać.

Olcia

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2007, 15:22:07 pm »
A ja wcale nie jestem zła chociaż mam w czerwcu 14 lat
 w wielu przypadkasz masz racje
ja jeszcze nie mam królika a w klubie na jednej ze stron osoby
które mają królika już np.3 lata nie wiedzą że królika zjada kał
jeżeli chce sie mieć jakieś zwierze to powinno najpierw dowiedzieć się o tym zwierzęciu jak najwięcej informacji na każdej dobrej stronie są takie informacje

Ja tak uważam !!

jegoeminencja

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2007, 15:46:01 pm »
Hmm, sam mam 15 lat ;] Królika otrzymałem 5,5 lat temu, o żywieniu, opiece itd. dowiadywałem się z Książki o Królikach ;] Ale pisanie bez przerwy "Co królik ma jeść? Czy może jeść chipsy, pic cole? Są głupie, przecież to logiczne :]

Magdi

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2007, 16:28:56 pm »
Wiecie ja sama mam niespełna 15 lat , w spk jestem od roku ..... A pytania które zadaja forumowicze w moim wieku wynikaja tylko z ich niewiedzy i tego że rodzice kupują dziecku króliczka wiedząc że dzieciak nie ma pojęcia jak sie zwierzątkiem zajmowac . Trzeba brać też pod uwage że dziecku 12 , 13 czy 14 latniemu może nie przyjść do głowy że można znaleźć temat w archiwum ( albo nie umie tego zrobić ) . Sama kilka razy tak robiłam  :/  :P

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2007, 18:10:51 pm »
Ja uważam, że i tak nasze forum jest dość "dorosłe" i prawde powiedziawszy tylko na nie już zaglądam. Ale też nie bardzo chce mi się odpisywać na kolejne pytania odnośnie bobków wody ściółki itp. Staram sie napisać, zeby osoba zajrzala na stronę uszatą, czy spk i przejrzała posty. Trzeba to pisać bo w końcu kto pyta nie błądzi. Mnie najbardziej martwi, że nie piszemy o wielu takich historyjkach z dnia codziennego i tu sama się biję w piersi, też tego nie robię. Więc tez nie chcę wyjsc , że się wymądrzam. Dlatego lubię posty niki73 bo ona porusza różne śmieszne tematy a przy okazji bardzo ciekawie pisze.
Skorpion to my tworzymy to forum i powinniśmy sie starać. żeby było ono ciekawe. Ja naprawdę mam wrażenie, ze u nas pisze więcej osób po 20 - tce niż na innych forach, ale to jest moje zdanie. czekam na inne wypowiedzi.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

naomi19

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2007, 23:31:00 pm »
Zgadzam się z maro, że to forum jest w miare DOROSŁE, spójrzcie na inne fora o królikach, wiekszość to 11-13 latkowie, a co za tym idzie specyficzny charakter forum. Tu nie jest tak źle ;) tylko wydaje mi się, że piszą cały czas te same osoby, tzn jest mało nowych osób. Historyjek szczerze mówiąc nie lubię, nudzą mnie, jedyna historyjka, którą z chęcia przeczytałam to historia o króliku z altanki, wyrzuconym z działki autorstwa niki ;) Raczej poczytałabym o diecie itp Choć pewnie wiekszość to nudzi... ;)

skorpion81

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2007, 08:25:35 am »
Ja uwielbiam czytać o historiach rodzinek króliczych czyli o dwójeczkach, trójeczkach i czwóreczkach. Sama dla Tygrysa też szukałam towarzystwa, ale niestety rozsądek zwyciężył. Mieszkam sama w małej miejscowości, a charakter mojej pracy wymaga tego abym co najmniej raz w miesiącu wyjechałam na kilka dni (nawet tydzien). I wtedy Tygrys ląduje u moich rodziców - 50 km od mojego mieszkania. I oni powiedzieli że jednym sie moga opiekować, ale dwoma już nie. Nie chcę więc ryzykować awantury i tego, że rodzice odmówią opieki. Nie mam znajomych, których mogłabym poprosić o opiekę nad królikiem, a sąsiadów nie znam więc nie dam im kluczy, żeby dokarmiali Tiggera. Dlatego chcąc nie chcąc musiałam poddać się "szantażowi" moich rodziców. Co nie zmienia faktu, że marzy mi się "dwójeczka" i dlatego uwielbiam czytac o zaprzyjaźnionych potworkach.

Ok, nasze forum jest dość dorosłe, ale ostatnimi czasy to zaczęło się zmieniać. I aby uniknąć tego, że "dorosłe" osoby zaczną olewać to forum, chciałam naświetlić problem :)

Balb

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2007, 16:10:25 pm »
Może warto byłoby zrobić na stronie głównej SPK taki FAQ z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi królików. Pytań byłoby pewnie tylko parę sztuk: zatory, brak apetytu, ropnie etc.

Co do wieku  :>  nastoletnie czasy mam już niestety a sobą  :lol

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2007, 12:23:44 pm »
ja Tatutę dostałam na komunię (!) a pożegnałam ją dopiero 14 lutego tego roku... Wiedzy także szukałam w książkach później trafiłam na forum królicze. Nie uważam, żebym źle ją karmiła, chociaż na początku jadła mieszanki, nie miała kuwety, nie miała żwirku, kupowałam jej kolby i różnego rodzaju dropsy... W końcu ktoś mnie uświadomił i zaczęłam jej serwować zdrowszą dietę. Oczywiście królika dostałam bo od zawsze o nim marzyłam, ale nigdy nie traktowałam go jak zabawkę! Moi rodzice ocenili, że dam sobie radę. Musiałam sprzątać i się nią zajmować, gdy sobie nie radziłam pomagali mi.

Właśnie chyba lepiej, że 12-13 latkowie szukają wiedzy na forum!! A nie zajmują się królikiem nie szukając żadnej pomocy... A z resztą 12 lat to wcale już nie jest dziecko bez świadomości ;/

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2007, 13:02:11 pm »
Wydaje mi sie że lepiej po raz setny odpowiedzieć na jedno i to samo pytanie niż skazać jakiegoś króliczka na nieprawidłową dietę lub ogólnie opiekę. Sama mam 13 lat i zawsze staram się szukać odpowiedzi na jakiejś stronie, dopiero gdy jej nie znajdę szukam rady na forum. No i w sumie racja że niektórzy zadają pytania na temat podstawowej wiedzy o króliku i jest to dosyć niepokojące skoro już tego królika mają. Jednak nie należy się uprzedzać od razu do wszystkich po kolei bo nie wszyscy tacy są ;) Ja nie mam jeszcze króliczka bo narazie jedynie próbuje się dowiedzieć o nim jak najwięcej i dopóki nie stwierdzę że o króliku wiem prawie wszystko nie kupię go sobie bo nie chcę by zwierzątko było traktowane w niewłaściwy sposób. Szkoda tylko że większość moich rówieśników dopiero zdaje sobie sprawę że o króliku nic nie wie po jego zakupie. Moje dwie koleżanki z klasy posiadające królika trzymają je w małych klatkach i w ogóle nie wypuszczają a na dodatek karmią ziarenkami. Ja codziennie próbuję im mówić jak właściwie powinny postępować no i jedna z nich wczoraj właśnie mi opowiadała jak jej króliczek znosił pierwszą wyprawę po domu. No i w sumie nie dziwie się że niektórzy mają do 12 -13- 14 latków takie "uprzedzenia"...

nika

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:37:46 pm »
No ja na tym forum to już w ogóle jestem jakimś dinozaurem, a do tego mam córkę która za 3 miesiące ma osiemnastkę. Ale jestem peLna podziwu dla naprawdę młodych osób które są uczestnikami tego forum. Zadają mądre pytania, dojrzale się wypowiadają, potrafią uczestniczyć w różnych króliczych przedwsięwzięciach. Więc oby tak dalej, jest nieżle :heej

kot

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2007, 19:46:24 pm »
Sama mam 13 lat(rocznikowo 14) i nie uważam że jak ktoś ma 12,czy 13 lat i ma królika to od razu nic o nim nie wie.Jak ktoś wcześniej napisał-są różni ludzie ;)

A tak a propo to mam królika od 3 lat,przygarnęłam go i nie uważam żeby miał u mnie źle :) To nie było(i jest)zastępstwo psa/kota,ponieważ już wtedy miałam psa ;) A obecnie mam jeszcze jednego(przygarniętego) :) A odpowiedzi na pytania szukałam w książkach.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2007, 08:15:14 am »
No cóż, przyznam, że u mnie to było zastępstwo psa, na którego czekac już poprostu nie chciałam. Po kilku miesiącach okazało się, że królik to wcale nie taki milusi zwierzak, zabki ma, pazurki też i potrafi z nich zrobić użytek. Nie zrezygnowałam, to zwierzątko mnie urzekło :) Swoją wiedze początkowo czerpałam z książek, później z Internetu... I jakoś nie uważam, bym ze względu na młody wiek była niedouczona o królikach, albo nic o nich nie wiedziała. Chociaż wszystkiego też z całą pewnością nie wiem :)

Balb

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2007, 09:18:13 am »
Dziewczyny wasz przykład to najlepszy dowód na to, że najgorsze to dać zwieść się stereotypom  :-)

sonika

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2007, 23:40:57 pm »
czasami 13, 14 latkowie mogą się poszczycić większą odpowiedzialnością i empatią, niż niektórzy starsi

skorpion81

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:55:33 pm »
W mojej opinii nastąpiła eskalacja zjawiska. Czasem nie mam ochoty wchodzić na forum. Podobno nie ma głupich pytań, tylko są głupie odpowiedzi. Jednak gdy przyjrzymy się niektórym postom, to można odnieśc wrażenie, że niektórzy wychowali się na innej planecie. Nie chcę przytaczać postów, które uważam za głupie, bo chcę skrytykować zjawisko, a nie konkretne osoby. Ale mam prośbę wielką: ludzie czytajcie swoje posty zanim naciśniecie "wyślij". To pozwoli trochę ograniczyć skalę zjawiska.


P.S I jeszcze raz apeluję o używanie wyszukiwarki.

Dyziowa

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2007, 19:31:20 pm »
skorpion ja mam 14 lat i przyznam się, że na początku mojj obecności na forum zakładałam niekiedy głupie tematy i pisałam ebzsensowne posty. Ale teraz staram się czytać po prostu to co już ktoś kiedyś poradził żeby nie zaśmiecać forum.
Dobrze że piszesz o tym bo to rzeczywiście jest prolem.

Mój Dyzio na szczęście nie jest traktowany jak zabawka.
 :przytul  dla zakróliczonych

Arya

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2007, 20:44:02 pm »
Sama mam 11 lat, i chyba jestem tu najmłodsza, ale nie uważam że jestem tego typu jak powiedziała skorpion. Mimo tego wiem, że są osoby w moim wieku a nawet starsze które poprostu spamują, traktują zwierzaki jak zabawki i mi też sie to nie podoba, mojej koleżance od 3 mc-y próbuje wpajać do głowy że królikom podaje się granulat , a nie mieszanke, i już mówila , ze kupi granulat Vitapola, a  przychodze do niej i widze mieszanke Megan  :oh:

dolores

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2007, 16:53:49 pm »
Stereotypy stereotypami, ale nikt mi nie wmowi, ze wszystkie dzieci( nie obrazcie sie :icon_8P ) obecne na forum dojrzaly do posiadania jakiegokolwiek zwierzaka :hahaha
Ja staram sie czytac wszystkie posty i doksztalcac sie w ten sposob i rzeczywiscie zauwazylam, ze sa na forum osoby w wieku 11-14 lat, ktore maja na prawde spora wiedze na temat ucholkow i wypowiadaja sie dojrzale(tak, ze gdybym w info nie przeczytala ile maja lat, to dalabym im duzo wiecej :lol ). ale jak czytam cos w stylu: "nie wiem, czy wyslac mojemu nauczycielowi smsa z zyczeniami..." albo "jak wypuszczam mojego krolika to on sie chowa pod lozko i ja nie moge go ogladac i sie z nim bawic..." lub "bardzo chcielismy wszyscy zeby byly male kroliczki [...] a pozatym tak wlasciwie to byl wybor naszych kroliczkow bo sami chcieli ...." i "ja to az chce miec kroliki i mam juz kilka mlodych a pozniej niektore sprzedaje aniektore..... raczej nie chcecie wiedziec [...] rozmnazam je bo chce se zarobic na tym ze je sprzedam za jakies 100 zl..." to rece mi opadaja :crazy:
Krolis ma prawo miec swoje humory i rzyczyc sobie swietego spokoju i lezenia pod lozkiem :PP To nie przedmiot zeby go postawic na wystawie i ogladac :icon_rolleyes A te motywy o rozmnazaniu... :lanie:
Z drugiej strony to dobrze, ze mlode osoby zagladaja na forum- moze sie czegos naucza :jupi Byleby zamiast zakladac glupie tematy przejrzeli wszystkie posty i poczytali sobie :krzywy2

PS. Chyba, ze to jakis nagly wypadek :chory - wtedy na czytanie nie ma czasu :heej

anka1388

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2007, 17:31:20 pm »
dolores, jestem tego samego zdania co Ty :)
Choc kwalifikuje sie chyba to tej pierwszej grupy co napisalas... Przynajmniej tak sie staram...

WSZYSTKIE dzieci na pewno nie dojrzaly i tego sie niestety nie zmieni... ale wydaje mi sie ze jest tu sporo dzieci/mlodziezy ktorzy jednak potrafia i sa odpowiedzialnymi opiekonami dla zwierzat... :)

A gdy nagly wypadek to wtedy do weterynarza trzeba jechac, a nie szybko zakladac temat ;p albo pisac posty...