Autor Wątek: Jak oswoic ze sobą dwa Klólocki  (Przeczytany 2508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lara-20

  • Gość
Jak oswoic ze sobą dwa Klólocki
« dnia: Luty 25, 2007, 11:47:35 am »
Mam problem!!! :/
Mam dwie królice(rasa BARAN) duża jest o 2 lata starsza od małej(mała ma 3mies.).Duża do niedawna była sama (jest po sterylizacji)i jest najbardziej rozpieszczonym królisiem na całym Świecie.Mała jak mała była odgradzana od dużej, aby ta jej nie pogryzła.Mała jest bardzo odważna,ciekawska,szybko oswaja się z terenem.Tak wiec stwierdziła,że tam gdzie biega to jest jej teren.I teraz jak je oswoić razem.Duża na dywanie ustępuje małej i odchodzi,natomiast mała za nią biegnie zaczyna charczeć i atakować dużą-no i powstaje wojna-tyle że futro leci z dużej.Wychodzi na to ,że duża by jej krzywdy nie zrobiła,do
tą,dokąd mała się do jej klatki nie zbliży.Mała już dotego stopnia się rządzi,że kuweta z kórej dotej pory duża kożystała (i korzysta-a mała ma swoją)jest przez nią również używana-wręcz dużą z niej przegania.

Pomocy!!
jak je oswoić, żeby się polubiły-co z tymi wojnami króliczymi??i zachowaniami??
Może miał ktoś z was podobną sytuację-piszcie ;/[/b]

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Jak oswoic ze sobą dwa Klólocki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2007, 14:22:34 pm »
Ja mialam podobną sytuację, tylko samica miała 1,5 roku, była niewysterylizowana, a tamta(mała) była od niej o wiele spokojniejsza. Jednak wydaje mi się, że w tym przpadku jedynym możliwym rozwiązaniem będzie sterylizacja małej kiedy dorośnie. Teraz można próbować zapoznawać je jedynie przez kraty, jeżeli kontakty będą dobre, to można spróbować je spotkać na neutralnym terenie, lub tam, gdzie ta spokojniejsza samica czuje się pewniej.