Autor Wątek: Nie wiem co się dzieje:(  (Przeczytany 3120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ikato

  • Gość
Nie wiem co się dzieje:(
« dnia: Styczeń 05, 2007, 10:23:17 am »
Witam! Piszę ponieważ mam nadzieję, że ktoś udzieli mi jakiejś porady , bądź informacji zwiazanych z moim króliczkiem. Generalnie problem polega na tym, iż moj Króliczek całą noc robi podkopy w klatce. Nigdy do tej pory się to nie zdażało z taką częstotliwością, lubiał czasem pokopać ..ale nie tak!!! Jestem załamana bo nie iwem co robić, a nie moge spać nocami przez ogromny hałas w moim małym mieszkaniu. Prosze poradźcie co robic? i czy to jest normalne?

Tygrysek

  • Gość
Nie wiem co się dzieje:(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2007, 12:52:34 pm »
Tak, to jest normalne niestety.... W jakim wieku jest króliczek? Czy to samiec czy samiczka? Jak często jest wypuszczany i na jak długo? U mnie był w kwesti kopania w zasadzie był spokój, aż Spinka nie stała się się w pełni dorosła, teraz niestety przekopuje swoją kuwetę kilka razy dziennie i niewiele można w tej kwestii zrobić... czasami pomaga otwarcie jej kojca gdy zabiera się właśnie do dzieła, stąd mam wrażenie że kopanie wynika czasem z nadmiaru energii.

ikato

  • Gość
Nie wiem co się dzieje:(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2007, 13:11:56 pm »
mój króliczek ma 8 miesięcy..sądziłam że jak na królika to już doroslość.. wypuszczam ją bardzo często ponieważ jestem do niej przywiązana, a z reguły jest bardzo grzeczna. Ostatnio tylko coś szaleje strasznie:( oprócz tego mam kolejny problem tzn..robienie bobków! Wszędzie  (najczęściej na łóżku), ale najbardziej wtedy, gdy np. przyjda do mnie jacyś znajomi. Wtedy już nikt mi nie wierzy, że króliczki to czyste zwierzątka.

Tygrysek

  • Gość
Nie wiem co się dzieje:(
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2007, 16:50:13 pm »
A od dawna tak ma z tym kopaniem i bobkami? Mojej Spinkce też tak odwala kiedy ma ruję... ale po kilku dniach wszystko wraca do normy :) Może i u Ciebie tak będzie. Co do bobków to może niestety takie zachowanie świadczyć o tym że masz po prostu bardzo "terytorialnego" królika, który nie toleruje u siebie obcych.

anUSZka

  • Gość
Nie wiem co się dzieje:(
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2007, 18:57:45 pm »
Klasyczne dojrzewanie :)
Kopanie norrki nocami, znaczenie terenu, denerwowanie sie na obcych...

Jest to odpowiedni wiek na sterylizacje, zastanawialas sie nad tym?
Tu poczytaj wiecej o tym:
http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/sterylizacja.html
http://akcje.kroliki.net/?p=kastracji_i_sterylizacji_wywiad_na_temat_kastracji

....a jak masz wiecej pytan, to pytaj :D