Autor Wątek: Nie chce granulatów  (Przeczytany 3600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pablo1974

  • Gość
Nie chce granulatów
« dnia: Listopad 13, 2006, 23:22:06 pm »
Witam,
Mam 3 miesięcznego króliczka , SWIEZY NABYTEK. Oglądał go weterynarz i stwierdził ze jest zdrowy.
Mamy jednak problem królik je tylko sianko, nie je żadnego granulatu, ani taniego ani drogiego. POMOCY

slodkie_uszy

  • Gość
Nie chce granulatów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2006, 23:30:38 pm »
dobrze, ze je sianko, to jest jego naturalne jedzenie i to glownie to ma jesc.krolinka, ktora mamy na przechowaniu tez nie je granulatu, a wciaga sianko i babke suszona, uwielbia zielone-pietruche, nacie wszelkie itd.

pablo1974

  • Gość
GRANULAT
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2006, 23:55:11 pm »
Dzieki za szybka odpowiedz. Pocieszajaca informacja, ale co mam mu dawać do jedzenia poza siankiem aby zwiekszyc jego kalorycznosc. Samo sianko chyba nie wystarczy.

slodkie_uszy

  • Gość
Nie chce granulatów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2006, 01:01:20 am »
http://www.kroliczkowo.prv.pl/
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/dieta.html#wiek
ja sie uczylam i nadal ucze na tych stronach, a tak naprawde "prawde" objawil mi weterynarz-ze kroliki sa jak ludzie, jedne lubia marchew, inne jablka a jeszcze inne nie zjedza ani tego ani tego...przede wszystkim obserwowac i reagowac.zawsze przed podaniem czegokolwiek nowego patrzylam na strony czy mozna i w jakiej ilosci.
a je duzo tego sianka?U nas jest krolinka, ktora granulatem tez nie jest zainteresowana, rozrzuca to po calej klatce, porcje, ktora drugi krolik wciaga w ciagu 5 minut z doslownie ujmujac rzecz trzesacymi sie uszami ona potrafi 3 dni miec i wyglada tak samo dobrze jak ten drugi.tak samo porcje picia sa rozne-jeden pije trzy miseczki dziennie, drugi 1/4 miseczki.one maja swoje charakterki, gusta i zachcianki :) problem jest kiedy nic nie chce jesc.moze sam sie przekona powoli do granulatu, moze w sklepie nie dostawal takiego...pisz co tam u was slychac :)

pablo1974

  • Gość
Jest postęp
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2006, 21:40:09 pm »
Witam,

Dziś królik dostał dwie gałązki natki, zniknely w sekunde. Postanowilismy miske i kilka ziaren granulatu natrzec natka pietruszki, zadzialalo, zjadl natarty granulat. Jutro sprawdze czy nienatarty tez mu zaczal smakowac.
Pozdrawiamy, :jupi

slodkie_uszy

  • Gość
Nie chce granulatów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2006, 21:46:09 pm »
no to super! pozdrowionka od nas