Autor Wątek: biegunka  (Przeczytany 10381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
biegunka
« dnia: Maj 19, 2006, 16:01:55 pm »
co ja mam zrobic? od ok.3 dni znajdowalam niezjedzone te kupki na C,ale przy 4 wolnozyjacych krolikach nie moglam dopatrzec sie ktorego to , a dzis okazalo sie ze Spaślak ma caly tyl w ......(sami wiecie), nie wiem od czego to moze byc, dostaje granulat ma sianko swieza zielenine, no i gdyby byl to problem z jedzeniem to chyba cala rodzina by cierpiala, wiec od czego jeszcze moze byc biegunka??? dodam ze jest on ok.5 letnim kastratem
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
biegunka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2006, 11:02:09 am »
nieaktualne,nie wiem jak to mozliwe ale po kilku godzinach mu przeszlo
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

Goga

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2006, 22:41:19 pm »
poobserwuj go mimo wszystko, aczkolwiek może to tylko jednorazowe od zjedzenia czegoś

Bastila

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:01:48 pm »
A ja właśnie zauważyłam że mój Fifi zrobił kilka takich miękkich bobków. Nie była to taka biegunka w pełnym tego słowa znaczeniu ale te bobki były miękkie i posklejane ze sobą, no i o nieprzyjemnym zapachu, który rozszedł się wręcz po całym pokoju. Nie sądzę, aby to wynikało z jedzenia, które mu podaję, tylko z tego, że on zjada mój dywan. Ciągle go szarpie i jak uda mu się coś wyrwać, to połyka ten kawałek. Nie mam bladego pojęcia jak go oduczyć tego :( Nie reaguje źle na nowe warzywa czy owocwe w swojej diecie, ale jak widzę, że często szarpie ten dywan, to na drugi dzień zdażaja mu się takie miękkie bobki. Jesli nie patswi się ciągle nad tym dywanem jednego dnia, to drugiego nie ma tego problemu. Co ja mam zrobić żeby zakończyć to zjadanie dywanu? Niestety nie mogę dywanu wyrzucić, więc to odpada...

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
biegunka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:56:07 pm »
Bastilla a próbowałaś może dawać mu kartony do obgryzania?ja swoim daje rolki po papierze toaletowym i zgniecione czarno-białe gazety, to odwraca ich uwage od tapety i moich ubrań więc może i Tobie się uda,powodzenia :icon_smile
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

Bastila

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2006, 19:08:14 pm »
Właśnie Filipek ma rolki po papierze, no i czasem się nimi zajmie, gryzie jest, podrzuca, turla... ale czasami woli dywanem się zająć :(

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
biegunka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2006, 21:04:28 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1435
masz tu link a propo dywanu, naprawde nie wiem w jaki sposób mogłabym Ci pomóc, spróbuj znaleźć info na forum o zachowaniu lub stwórz własny temat, mam nadzieje że uda Ci się poskromić małego rozrabiakę :icon_smile
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

madziulek

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2006, 00:09:22 am »
na biegunek lek-LAKCID.Polecil mi go weterynarz i jest w dobry Kupuje sie go  aptece bez recepty.$ ampulki ok.4,70. Nalezy podczas biegunki podawac 2-3 ampulki tygodniowo rozpuszczajac je w wodzie.NAjlepiej podawac poprzez strzykawke.Kroliczki beda chetnie piły bo jest to słodki lek;)pozdrawiam;)))

Joanna1991

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2006, 00:17:20 am »
mój królik tez miewa ostatnio biegunki nie wiem z jakiego powodu gdyz je tylko granulat (łyżke rano i wieczorem)siano i pije wode. Moze po tym lakcidzie mu przejdzie.

sara

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:09:02 pm »
Moj krolik tez ostatnio "wydziela" dziwne bobki bo sa one miekkie i posklejane ze soba ale jesli chodzi o moje obawy to tylko to bo nic mu sie nie przykleja (objawy biegunki) o co chodzi??

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
biegunka
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:33:14 pm »
Sara na moj chlopski rozum, to Twój kroliczek nie zjadł nocnych bobków, moje też mi dziś zostawily i wdepły w to i rozkosznie rozjechały po pokoju
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....

sara

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2006, 13:00:49 pm »
no dobra ale tak jest od dluzszego czasu i nie sa rozjechane tylko posklejane wygladaja na takie male psie kupki czy to jest normalne?

Joanna1991

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2006, 17:19:16 pm »
W jakiej ilości wody rozpuszcza sie ten lakcid?? i ile go podawać jak krolik ma biegunke??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
biegunka
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2006, 17:59:44 pm »
ampulke na 2 razy rozpuszczalam w 2 ml, w malej strzykawce i podalam 1 ml 2 razy dziennie :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Joanna1991

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2006, 18:36:26 pm »
Dzienki za iformacje

Joanna1991

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2006, 19:00:15 pm »
Mój królik ma długą siersc to moze tez dlatego tak mu sie bobki wlepiają w futerko. A tak wogóle co to są te cetokrofy i czym sie one roznią od biegunki??

Joanna1991

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2006, 19:25:55 pm »
Dałam Łatce ten Lakcid tak jak napisala reniaw a zobaczymy czy przejdzie czy nie

anka1388

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2007, 13:42:46 pm »
Przyczepie sie do tematu...
Zauwazylam u Miska od wczoraj ze zmiast sikania i robienia bobkow do kuwety, robi gdzie indziej... (moze przez to ze nowa kuwete..) no ale nie o tym temat. Chodzi o to, ze te jego siki nie wygladaja normlanie, tzn. za one jakiegos dziwnego brazowego koloru.. Czy to normalne? Czy to moze byc biegunka? oprucz tego robi normalnie bobki... troche ma zabrudzone lapki od tych jego sikow, ale chyba przez to ze pewnie w to wszedl ;/ Co proponujecie mi zrobic?

Linka

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2007, 10:06:48 am »
Nic. Mocz może być różnych kolorów - to zależy od diety. Biegunka objawia się zupełnie inaczej.

anka1388

  • Gość
biegunka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2007, 10:37:42 am »
to dobrze. Bo juz myslalam, ze mocz jest tylko koloru zoltego, a nie brazowego... i ze cos jest nie tak ...