Autor Wątek: KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!  (Przeczytany 8703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martini

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« dnia: Maj 17, 2006, 14:34:29 pm »
Witam,

Pytanie do miłośników uszatków: jak sobie radzicie lub czy macie jakies sensowne sposoby na to, aby małe kicające stworki nie OBŻERAŁY  :bejzbol drewnianych mebli (szczególnie nowych :> )
Z góry dziki za Wasze pomysły!
Pozdrawiam.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2006, 15:58:23 pm »
ja z moim nie mam problemu jesli chodzi o meble... w ogole nie jest nimi zainteresowany... za to kable to jego specjalnosc:P
ale podobno jest jakis preparat do kupienia ktory bedzie odstraszal kroliki, albo im nie smakowal... niestety nie znam nazwy ani nic, wiem tylko, ze cos takiego istnieje
pzdr

michak

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2006, 20:00:02 pm »
Jest kilka sposobów. Bez przerwy zwracaj mu uwage jak gryzie lub kup preparat na odstraszanie psów. To wystarczy. Mój królik nie obgryza mebli i raczej za tym nie przepada (chyba, ale kto wie)  :lol

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2006, 20:25:42 pm »
Cytat: "michak"
preparat na odstraszanie psów


a co to takiego?
brzmi groźnie i dla królików chyba mało bezpiecznie, ja bym nie użyła tego względem swojego królika.

Moim zdaniem trzeba królika na tyle zająć, żeby się nie nudził i skupił na bezpiecznym patrz kontrolowanym niszczeniu, np pudełek kartonowych  :> zabawek wiklinowych, obgryzaniem gałązek itepe

nie wiem jak wasze króliki ale moja samica jest bardzo zdetermowana w swoim działaniu i jak sie uprze na kopanie koca na łożku to ile bym jej nie odgraniała ona zawsze będzie wracać na miejsce zbrodni.
W takiej sytuacji zamykam ją po prostu w zagrodzie ( co też jakąś wielką karą nie jest dla niej) bo już tam może sobie kopać do woli.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

tepe

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2006, 15:50:53 pm »
Dokładnie tak jak mówi Kapi. Nie można stosować chemikaliów. Trzeba albo odgrodzić lub jakoś zabepieczyć meble, albo pilnować non stop zwracając uwagę że nie wolno i dając w zamian coś fajnego do zabawy, jakieś zajęcie które lubi najbardziej.
Trzeba być stanowczym i konsekwentym. Mnie się udało przekonać mojego Tamisia że meble to zostawiamy w spokoju. Ale muszę powiedzieć, że króliki są strasznie uparte i wymaga to czasu, no i koniecznie trzeba dać coś w zamian, to nie może być tylko zakaz bo Uszatek będzie nas traktował jak tzw. zło konieczne i zacznie unikać nas a nie mebli

martini

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2006, 13:09:01 pm »
Witam i dzieki za odpowiedzi! A czy ktoś słyszał o preparacie: BEAPHAR Katzen fernhalte zerstauber(odstraszający koty) 100ml ?? Czy to mogłoby byc stosowane dla królików? Małe gamonie - chociaz mają swoje "zabawki" podgryzają NOWY stół i krzesła :bejzbol Próbujemy je oczywiście odzwyczaić, są pod nadzoerm, nie są zostawione samym sobą! Nie ma też możliwości odgrodzenia ich od stołu kiedy są poza klatką. Z góry dzieki za odpowiedz. Pzdr.

michak

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2006, 10:19:41 am »
Ale przecierz tym preparatem nie spryskiwa sie królika tylko meble. Więc jaka szkoda jest wyrządzona królikowi?? He :P

Goga

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2006, 11:49:05 am »
Króliki poznają świat też poprzez lizanie (co nam ludziom się nie zdarza, chyba że w dzieciństwie). Jeżeli meble są spryskane czymś takim królik mimo zapachu może je polizać próbować gryść i problem gotowy.

Moli

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2006, 14:46:39 pm »
Ja jak niezauważe to dam im poskubać a tak to wszystko zabarykaduje zafoljuie i jestem spokojna o meble :> .

Tusiak

  • Gość
KRÓLIKI A DREWNIANE MEBLE PILNE!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:34:06 pm »
Hm, a ja mam podobny sposób jak na mojego psa, kiedy lat temu 11 był mały i wszystko podgryzał (nogi od fotela wyglądały jak by padły ofiarą zębów bobra ;) ) - zamiast cytryny posmarowałam nogi od fotela sambalem. To jest coś takiego, jak sos tabasco, tylko że o wiele ostrzejsze. Już sam zapach wystarczył żeby odstraszyć delikwenta :P