Autor Wątek: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz  (Przeczytany 14270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Witajcie, wklejam na prośbę lek. wet. Jakuba Kliszcza z lecznicy Pulsvet w Warszawie następujące ogłoszenie:

Szanowni Państwo
Zwracam się do Państwa z prośbą o ocenę mojej autorskiej inicjatywy. Chciałbym zorganizować cykl spotkań/ wykładów w lecznicy PulsVet, mający na celu przybliżenie Państwu ogólnie pojętej tematyki króliczej. Przedmiotem spotkań miałaby być wiedza z zakresu weterynarii, hodowli czy żywienia, choć liczę również na Państwa wyobraźnię i jestem gotowy podjąć niemal każdy temat, jaki leżałby w kręgu Państwa zainteresowania. Wiele, jak nie wszystko, zależy właśnie od odzewu na ten list.
Chciałbym, aby spotkania odbywały się cyklicznie, np raz w miesiącu. Zakładam też, że nie będą wymagały wkładu finansowego (co najwyżej zrzutka na napoje, kawę czy ciastka, aby siedziało się w milszej atmosferze).
Rozmawiałem już z Panią Iwoną Kossowską w tym zakresie i to najprawdopodobniej za jej pośrednictwem przeczytają Państwo słowa tego listu, za co bardzo jej dziękuję. Pani Iwona podała również pomysł, by na pierwszym spotkaniu poruszyć tematy kastracji i sterylizacji, wraz z uwzględnieniem technik, użytych leków, możliwych powikłań. Postaram się przedstawić te zagadnienia z możliwie najwyższą dawką obiektywizmu. Poza opiniami warszawskich lekarzy zbiorę literaturę fachową i podam jako źródła, z których my - weterynarze - czerpiemy.
To wszystko, co chciałem Państwu przekazać na ten moment. Proszę o odzew, zarówno osób zainteresowanych, jak i niechętnych. Mile widziane będą rónież sugestie i propozycje tematów...
Z góry dziękuję za wszystkie opinie i pomysły. Załączam swój ades mailowy: zapomnialemjaki@gmail.com
Z poważaniem:
Lek. wet. Jakub Kliszcz


Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:24:53 pm »
lubię to! :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:21:25 pm »
Super! Chętnie pochodzę na wykłady.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:43:09 pm »
a może jakieś nagrania z wykładów dało by sie zrobic bo ja też z chęcia bym pouczestniczyła :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kos

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:49:49 pm »
Świetna inicjatywa!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:55:00 am »
Piszcie propozycje tematów do omówienia :) Tu i mailem do doktora :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:08:06 pm »
Niech chętni sie wpisują tutaj chociaż zwykłym "jestem chętny/chętna" nawet bez pisania proponowanych tematów, żeby doktor Kilszcz wiedział, że jest zainteresowalnie wykładami.

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:15:13 pm »
chętnie się przyłącze :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:17:22 pm »
I ja :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:19:22 pm »
Ja razem z narzeczoną chętnie przyjdziemy na wykłady !!

Offline carooline00

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:21:46 pm »
bardzo chętnie przyjdę na takie wykłady ! (:

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:42:32 pm »
a może jakieś nagrania z wykładów dało by sie zrobic bo ja też z chęcia bym pouczestniczyła :)

podpisuje sie pod prosba Solvieg obiema "rencyma" :) - moze udaloby sie sfilmowac wyklady co ? o ile lek.wet. Kliszcz sie by zgodzil oczywiscie :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:42:44 pm »
jestem za:0 bedzie to tylko z pozytkiem dla mojej diablicy:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2013, 18:07:49 pm »
a może jakieś nagrania z wykładów dało by sie zrobic bo ja też z chęcia bym pouczestniczyła :)
podpisuje sie pod prosba Solvieg obiema "rencyma" :) - moze udaloby sie sfilmowac wyklady co ? o ile lek.wet. Kliszcz sie by zgodzil oczywiscie :)
I ja się pod tym podpisuję! :) Zapytajcie o zgodę, czy możecie filmować :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2013, 18:37:33 pm »
Doktor Kliszcz tutaj do tego tematu zagląda i wie, że interesuje Was nagranie, ale nie wiem, jak się na to zapatruje.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:06:55 pm »
Ja też chętnie będę uczestniczyć. Jeśli chodzi o tematykę - no ja jestem dość ciekawa różnych rzeczy, a z uwagi na to, że miałam do czynienia z różnymi przypadkami u moich królików w przeciągu kilkunastu lat zajmowania się tymi zwierzętami mam dość dużo zagadnień, których jestem ciekawa, np:

- ropnie - jak wcześnie wykrywać, jak do nich nie dopuszczać, czy to predyspozycje danego organizmu kierują tendencjami do powstawania ropni, czy np. braki żywieniowe
- choroby serca u królików - badania profilaktyczne, wpływ różnych czynników na powstawanie chorób serca - jakich, jak zapobiegać itd
- choroby nowotworowe - wczesne wykrywanie
- chętnie bym tez porozmawiała na taki może nie zupełnie weterynaryjny temat - życie klatkowe i bezklatkowe - wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne królika (osobiście uważam, że forma utrzymania królika ma jednak ogromny wpływ na jego życie, ale to tylko domniemania z obserwacji osobistych - chętnie bym rozwinęła zagadnienie pod kątem fachowych odniesień z zakresu weterynarii)

... no i wiele innych zagadnień mniej lub bardziej obszernych mnie interesuje.

Kiedy planowane są takie spotkania? Duże znaczenie dla mnie mają terminy, bo pracuję nietypowo i np w ciągu dni roboczych będzie mi bardzo trudno uczestniczyć ze względu na pracę - a bardzo bym chciała, więc jeśli wchodziłyby w grę weekendy byłoby super.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:11:48 pm »
Mi również nasunęło się kilka ciekawych, przynajmniej dla mnie tematów.
Z racji swojego zawodu chciałabym zgłębić wiedzę dotyczącą samego badania królika, chodzi mi o badanie palpacyjne. Co jesteśmy w stanie wychwycić jeszcze w domu, sprawdzić czy pęcherz jest pełny, czy kał się produkuje, czy nie ma wzdęcia, czy jelitka są wypełnione itp. Tylko nie wiem, czy doktor w ogóle bierze coś takiego pod uwagę, bo to w gruncie rzeczy należy do weterynarza a nie właściciela. ( więc tu pytanie do dr. Kliszcza)
 
Chciałbym również poruszyć temat żywienia, dobrego granulatu, jego składu.  A także problemy dot. e.cuniculi, ropnie, problem kamicy nerkowej i samych kamieni.
Fajnie byłoby również pogadać na temat dobrej literatury o królikach, co doktor poleca, bo ja już niestety od dłuższego czasu szukam sensownej pozycji, ale bezskutecznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 22:23:03 pm wysłana przez Tuniesław »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:06:48 pm »
ja bym dodała zaburzenia neurologiczne , zaburzenia hormonalne i wady genetyczne u uszatych- jak diagnozowac, leczyc itd ale tu dr Godlewska jako wsparcie by sie przydala
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:07:13 pm »
a może jakieś nagrania z wykładów dało by sie zrobic bo ja też z chęcia bym pouczestniczyła :)
podpisuje sie pod prosba Solvieg obiema "rencyma" :) - moze udaloby sie sfilmowac wyklady co ? o ile lek.wet. Kliszcz sie by zgodzil oczywiscie :)
I ja się pod tym podpisuję! :) Zapytajcie o zgodę, czy możecie filmować :)
Ja również się podpisuję:) chętnie bym uczestniczyła osobiście, ale mam trochę daleko do stolicy:(
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Wykłady o weterynarii królików - dla każdego - zaprasza lek. wet. Kuba Kliszcz
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:31:18 pm »
Cytat: Doris on Wczoraj o 18:07:49
Cytat: miła on Wczoraj o 17:42:32
Cytat: Solvieg on Czerwiec 06, 2013, 17:43:09 pm
a może jakieś nagrania z wykładów dało by sie zrobic bo ja też z chęcia bym pouczestniczyła usmiech2
podpisuje sie pod prosba Solvieg obiema "rencyma" usmiech2 - moze udaloby sie sfilmowac wyklady co ? o ile lek.wet. Kliszcz sie by zgodzil oczywiscie usmiech2
I ja się pod tym podpisuję! usmiech2 Zapytajcie o zgodę, czy możecie filmować usmiech2
Ja również się podpisuję:) chętnie bym uczestniczyła osobiście, ale mam trochę daleko do stolicy:(
niestety też mam daleko do Warszawy dlatego jestem jak najbardziej za nagraniem.
Super bardzo potrzebna inicjatywa brawo!!!!!!
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !