Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1796216 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3080 dnia: Grudzień 09, 2013, 17:33:44 pm »
Kiciusia prze...prze....przeslodka  :heart .......niech no ja tylko Dori zobaczy  :lol

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3081 dnia: Grudzień 09, 2013, 19:06:27 pm »
Dori ja zobaczyła  :zakochany: , dori zawsze widzi Kicusię , bo oglada na bieżąco jej wątek i wątek sopockich uszatków. KOCHAM JĄ bardzo  :zakochany:
Tylko Miła i  Emcia , proszę dobrać chłopaszka nie ,,dziamdziowatego"  tylko PRZYSTOJNY być musi ,słyszycie :  :megafon baaaardzo przystojny . Bo laska taka mu się  trafi ,że ho, ho.... Zresztą jaki by nie był ,to ona i tak go zawojuje , z taką urodą . Mnóstwo głasków przesyła ciocia Dori dla Kicusi i zawsze cieplo o niej myśli.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3082 dnia: Grudzień 09, 2013, 19:15:17 pm »
W Uszakowie same przystojniaki są  :niegrzeczny

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3083 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:10:03 am »
Moja świnka dominujaca zaakceptowala uleglego krolika  :jezyczek: jak tylko ją powąchał . .potrafila pogonic z ząbkami . .
teraz sie uwielbiaja :) a baruś nawet nie reaguje, jak do niego wejdzie kotka i siedzi sobie  z nim w klatce . .  powinien pilnowac swojego terenu, nie?  :hmmm
takze . . . troszeczke czasu cierpliwosci a króle sie zaakceptuja . . tfu! pokochaja :) :P jak nie wyjdzie, to mozna 'podmienic' tak jak miła mówi, ale miejmy nadzieje ze do tego nie dojdzie :D
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3084 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:06:21 pm »
:MILA:mam juz naszykowana duza klatke ferplast casita skoro kala bardzo lubi sie chowac moze popatrze za jakims malym domkiem do klatki moze bedzie sie czula bespieczniej? a lolas bystry chlopak uzeduje po domu upodobal juz sobie swoje miejsce za fotelem tam ma swuj azyl i poslanko na ktorym spi a siusiu pieknie chodzi do klatki bardzo jestem z niego dumna tak czystego krolika nie widzialam nawet kabli nie tyka IDEAL poprostu
klaudia

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3085 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:45:08 pm »
z tymi kablami .. :diabelek .. to ja bym się wstrzymała z twierdzeniem , bo jak pochwalisz to potem się możesz grubo zdziwić :mhihi
tak na marginesie mówiąc . ja staram się już nie chwalić :lol

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3086 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:08:28 pm »
racja, ja się chwaliłam,że mój wtedy maleńki Barusiek nie rusza kabli . . taaaaka dumna byłam . . . idealny królaś! za wcześniej i niepotrzebnie się chwaliłam  placzek

Dzisiaj wszystkie kable muszą być tam gdzie Baruś nie dosięgnie  :bejzbol
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3087 dnia: Grudzień 10, 2013, 19:16:50 pm »
tez i moze tak byc ,ale wiecie ciesze sie chwila teraz lolus wlasnie lezy przytulony pod grzejnikiem chyba lubi cieplo bo jak tylko rozpalimy, grzejniki robia sie cieple  lolas od razu przemieszcza sie pod kaloryfer:)))
klaudia

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3088 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:55:23 pm »
ja caly czas trzymam kciuki za uszaki w Toruniu :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3089 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:49:25 am »
Co słychać w Sopocie.Zaglądam i zaglądam i nic. Jak się czuje Dynia?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3090 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:58:45 am »
W Sopocie czas szybko płynie - doba jest za krótka. Dynia nie czuje się najlepiej, ma niestety podejrzenie E.Cuniculi :(  Miła była w Toruniu we wtorek więc jak tylko znajdzie chwilę to na pewno podzieli się informacjami.

Pafnusia wczoraj przeszła zabieg sterylizacji - jak po nią przyjechałam to mała już była bardzo żywa, jadła, piła - rzadko się zdarza, że królica po sterylce nie słania mi się na nogach. Jeszcze tylko dojdzie do pełni sił i pojedzie do DT z opcją DS. :hura:

Na nowy domek ponownie ma szanse Chica :brawo: trzymajcie mocno kciuki, bo DS zapowiada się na prawdę bardzo fajnie. Dziś będzie spotkanie przed adopcyjne :)

Nowe regały są w trakcie składania, na bieżąco staramy się w Uszakowie coś zmieniać, aby Uszaki u nas miały jak najlepsze warunki życia.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3091 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:01:49 am »
Dyniulku  :przytul no i oczywiście trzymam kciuki - za wszystkich  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3092 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:15:58 am »
Jeszcze z dobrych wiadomości to chciałam powiedzieć, że Pyszczek (Bezimienny Gdańszczanin) zostaje na stałe w swoim DT :)  :brawo: :brawo:

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3093 dnia: Grudzień 12, 2013, 15:23:30 pm »
 :brawo: :przytul

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3094 dnia: Grudzień 12, 2013, 18:08:50 pm »
Ale super wieści  :brawo:

Dyniu wszyscy trzymają za Ciebie kciuki !

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3095 dnia: Grudzień 13, 2013, 01:21:53 am »
jedne wiadomosci sa dobre a inne....
wizyta w Toruniu

to byl dzien powszedni i nie bylo dla nas zbyt wiele czasu , bylo bardzo duzo pacjentow ,wiec niestety Sabinka sie nie zalapala ale do swiat ma jeszcze czas , natomiast zalapala sie
Szaraczka z dzialek , o nia sie bardzie balismy bo miala podejrzenie "obcego" w brzuszku , zostala poddana sterylizacji , okazalo sie, ze tym obcym jest nietypowo zbudowana koncowka macicy , doktor sam sie zdziwil bo pierwszy raz widzial cos takiego tzn owa koncowka ma duzo wieksze rozmiary niz u typowej samicy i w badaniu palpacyjnym mogla sprawiac wrazenie iz jest to guz a tym czasem jej budowa jest jak najbardziej prawidlowa . Sam zabieg przebiegl bardzo sprawnie i bez komplikacji , dziewczynka ładnie sie wybudzila i juz u mnie w DT ladnie szamie i bobczy . Takze dziewczynka ma narzadny wewnetrzne w porzadku , ale zeby nie bylo tak cudownie , badania zeskrobin z jej lysego karku wykazaly , iz ma grzyba  :icon_cry . poddana zostanie leczeniu i zobaczymy jak leki poradza sobie z tym problemem.
Do Torunia wybrala sie tez Chica - kolejna dziewczynka ktora dolaczyla do "stada" kichajcow "  :icon_frown - zostal pobrany wymaz i czekamy na wyniki
U doktora byla rowniez Łaciata z podejrzeniem kichania ale w jej wypadku okazalo sie iz dziewczynka jest calkowicie czysta znaczy nochal i zdrowa
Doktora odwiedzila tez jedna z siostr czarnych kuleczek z podejrzeniem wzdecia i nieprawidlowosciamu budowy przednich konczyn. Doktor dokladnie zbadal 0.5 kilogramowe malenstwo ( to najmniejsza z siostrzyczek) i stwierdzil iz dziewczatko jest zdrowe a jej dolegliwosci z lapkami to wrodzona wada genetyczna. Mala rozstawia lapki na boki , na zewnatrz - ma nieprawidlowosci w budowie - wykrzywienie samych koncowek konczyn i tak juz jej pozostanie ,nie da sie nic z tym zrobic .Juz na zawsze bedzie miala takie lapki i bedzie trzeba na nia uwazac aby nie wskakiwala za wysoko a wlasciwie nie zeskakiwala , gdyz jest poddatna na urazy bardziej niz krolis z prawidlowa budowa lap  :icon_frown . Zostanie juz nie w pelni sprawna do konca swoich dni  :icon_frown ale za to jest slodziakiem nad slodziaki :)

p.s szuka wirtualnego opiekuna - moze ktos zechce zaadoptowac malutka  :blaga:

no i nasz Dyniulek .
Jeszcze w niedzile byla radosnym w pelni zdrowym uszaczkiem. We wtorek miala miec sterylizacje i potem miala pokicac do DS ... miala
Jeszcze w poniedzialek rano nic nie zapowiadalo tego co zdazylo sie kilka , doslownie kilka godzin pozniej
Ciezko mi o tym pisac , gdyz wlasciwie do teraz nie moge w to uwierzyc ...
Dynie zaatakowal pasożytniczy pierwotniak : encephalitozoonozon cuniculi
i tak skutecznie ze doktor stwierdzil iz jest to bardzo ostry przypadek . Klasyczne objawy : kręcz szyi , niezborność ruchów - toczy sie po podlodze w rozne strony , krecac sie wokol wlasnej osi , w ogole tego nie kontrolujac , w klatce notorycznie obija sie o scianki , musi miec zabezpieczone scianki - drybed,  
ma trudności w utrzymaniu postawy stojącej/siedzacej ,
w zasadzie w ogole nie siedzi tylko lezy, na rekach sie przelewa
ma rozszerzenie źrenic a w jednym oku pojwia sie oczoplas. Sama nie potrafi dotrzec do miski i poidla tzn trzeba jej wszystko podawac
nie utrzymuje rownowagi . w poniedzialek nie chciala przyjmowac zadnego pozywienia , po trzech dniach podawania lekow jest troszke lepiej z jedzeniem : przyjmuje cykorie i ziolka, lecz reszta objawow bez zmian.
Nie moge uwierzyc ze ten pierwotniak w ciagu kilku godzin spowodowal tak ogromne zniszczenie organizmu , zmiany postepowaly doslownie w oczach i pomimo natychmiastowej reakcji - podanie leku ( od poniedzialku dziewczynka jest codziennie u doktora) - bylo coraz gorzej ... na ta chwile wyglada ze pogarszanie zdrowia sie zatrzymalo ale ....
Dyniulek walczy o zycie ......



Potrzebujemy dla Dyniulki podklady : http://www.blizejciebie.pl/podklady_higieniczne_seni_soft_90x60cm-_30_szt_.html,297_316,780,1
jakby ktos mogl zasponsorowac to prosze o pw , podam adres do wysylki ( jest inny niz dotychcas)
Doris ziolka ktore zamowilas w uszatkowie  :bukiet , zostawilam w Toruniu ok ? dla Dynci i Tarzanika

prosimy o pomoc dla Dyniulka

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3096 dnia: Grudzień 13, 2013, 07:15:18 am »
Dyniulku kochany - trzymaj się malutka  :przytul :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3097 dnia: Grudzień 13, 2013, 07:25:50 am »
Dyniu śliczna trzymamy wszyscy za Ciebie kciuki i nie dawaj się chorobie!  :przytul :przytul
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3098 dnia: Grudzień 13, 2013, 08:33:01 am »
Trzymam kciuki za domek dla Chicy, bo bidulka już z jednego wracała. Ona jest cudowna. Długo się zastanawialiśmy czy jej nie wziąć. Trzymam za nią ogromne kciukasy!
Dyniulek:( trzymaj się mała!

Czy mail, że 28 albo 29 chcemy przyjśc jeśli jest sprzątanie- dotarł? mam jakieś problemy z pocztą placzek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2013, 08:37:01 am wysłana przez Dominique_90 »
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3099 dnia: Grudzień 13, 2013, 08:47:29 am »
Boże, kochana baraninka :( Niesamowicie szybką ją ta choroba zaatakowała.... :( Czy Dynia jest u Katki? bo chyba mi to umknęło...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html