Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1785249 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3040 dnia: Grudzień 03, 2013, 14:20:26 pm »
i kolejny uszak ma szanse :)  - tym razem zgloszenie przyszlo na Pyszczka ( bezimienny gdanszczanin)   :nie_powiem
duuuzzzza szansa   :)
i Pafnusia chyba nam "spyli " , juz po rozmowie jest dobrze  :nie_powiem
mala zaczela sie pakowac ....  :nie_powiem
i szykuja nam sie odwiedziny ... moze kolejnemu sie poszczesci ...zobaczymy czy tak i ktoremu   :)

ale zeby nie bylo tak slodko

do Sopotu wraca Bubu  :icon_frown , juz juz miala byc adopcja ale niestety jej DT zrezygnowal z pelnej adopcji gdyz dostal prace w innym miescie i mala niestety nie moze jechac ....
dodatkowo mamy kolejne trzy zgloszenia , trzy kolejne bezdomne kroliczki ..... :icon_sad

a do tego ....zadzwonil telefon ....
szczegoly wieczorem , jak sie uda ...j a k  sie  u d a ...... w kazdym badz razie zaczela sie walka ...kolejna ...
zeby sie udalo ..... zeby sie tylko udalo

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3041 dnia: Grudzień 03, 2013, 14:23:59 pm »
to ja trzymam kciuki  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3042 dnia: Grudzień 03, 2013, 14:30:57 pm »
a do tego ....zadzwonil telefon ....
szczegoly wieczorem , jak sie uda ...j a k  sie  u d a ...... w kazdym badz razie zaczela sie walka ...kolejna ...
zeby sie udalo ..... zeby sie tylko udalo

trzymam kciuki i czekam na pozytywne informacje  :bunny:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3043 dnia: Grudzień 03, 2013, 17:02:43 pm »
Musi byc dobrze - dzieki kochanym osobom takimi jak my wszyscy.......................

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3044 dnia: Grudzień 03, 2013, 18:36:07 pm »
Pafnuszko, trzymam kciuki za cudowny domek dla Ciebie!
Trzy kolejne bezdomniaki? Ojej :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3045 dnia: Grudzień 03, 2013, 23:00:58 pm »
asiu trzy + .....

CZTERY MALUNIE CZARNE KULKI
i coz one winne ze przyszly na swiat .... cztery czarne malunie kulki ... za duuuze zeby sie mogly sprzedac ...waza ledwo ponad 0.5 kg kazde
siedmioro ich rodzenstwa poszlo juz w swiat a tych czterech nikt nie chcial ...bo co , bo za czarne ?.........staly sie nieporzadanym towarem .....
cztery malunie czarne kulki ... z cudnymi uszyskami .....a jednak za wczesnie odebranych od matki ..... choc okazo sie ze z punktu widzenia sprzedawcy ..... za pozno
wciaz to samo ...za duze a moze tym razem za czarne, aby ktos zechcial je kupic ....
ale jednak znalazl sie chetny ...cena w dol i znalazl sie ....choc potem okazalo sie, ze  ... "sliski przyjaciel " powachal i zrezygnowal ...nie chcial ......  ani jednego ....
zle pachnialy ? ....za duze ? ....a moze za czarne ? ......a moze nie byl w humorze, a moze poprostu nie byl glodny ......
co one musialy przezyc kiedy jeden po drugim trafialy do...do terrarium ....ile czasu tam spedzily , tego nie wie juz nikt a ja nie pytam .....
co one musialy przezyc ....
powialo chlodem ...zimno
zimno na tym swiecie a najgorsze ze to zimno zagniezdzilo sie tez w wielu ludzkich sercach ...smutne

bo coz te cztery czarne, malunie kulki winne .... ja sie pytam ..po co bezmyslny czlowiek o lodowaty sercu , spowodowal, ze przyszly na swiat ...przeciez juz nie jeden sie przekonal ze to interes, zaden ....po co ?
ludzie kompletnie nie sluchaja .... nie mysla ....nie
jednak juz sie nie pytam

udalo sie je odzyskac , choc mialy wrocic do hodowcy....udalo sie je odzyskac , choc wlasciwie ich los byl juz przesadzony ...o maly wlos ... bo wiadomo co byloby dalej ....ale sie udalo

najwazniejsze ze sa
CZTERY CZARNE MALUNIE KULKI SA JUZ BEZPIECZNE
i to sie teraz najbardziej liczy
sa obecnie w awaryjnym DT w weekend trafia do Sopotu .....a od godziny nie chca wyjsc z transportera ...jakos to mnie nie dziwi .... musi uplynac duzo czasu  po tym co przeszly aby na nowo zaufac ....czlowiekowi


Kochani , tak juz to jest ze jednym udaje sie znalezc dom a w to miejsce przychodza nastepne , tak to juz jest
ale prosze nie opuszcajcie nas , bo bez was nie uda sie nam pomoc tylu bezdomnym krolasom , nie uda
a przeciez chcemy ....jeszcze chcemy
nie mozemy zejsc z liczba ponizej  piecdziesieciu ... ostanio co dzien co dwa ,trzy, liczba ta sie zmienia ale wciaz jakos zblizamy sie do szescdziesieciu  
dziesiecior z naszych uszakow jest w kwarantannie , kichajcow ...przyszly wyniki wymazudrugiej piatki .... trojka ma maroxelle jedno klebsielle - nie tak zle dostana Lydium kilka dawek i zobaczymy
ale najgorzej jest z Makumba , on ma bakterie : pantoea a antybiogram wykazal ze zaden z wrazliwych antybiotykow nie nadaje sie dla krolika :( - bedziemy probowac z antybiotykiem bardzo silnym i bolesnym : Oxyvetem
i Rudzik tez , u niego gentamycyna nie zaskutkowala wiec tez przejdziemy na ten silniejszy , reszta kichajcow lepiej ale czeka na decyzje doktora na razie do obserwacji  a jak beda niepokojace objawy w dalszym ciagu
a co najgorsze beda sie nasilac to pewnie tez skonczy sie na oxyvecie  :icon_frown
dlatego potrzebujemy lampe bakteriobojcza - dostalm informacje od doktora jak to ma byc lampa  ... droga  :placze :
http://www.ultraviol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=197:nbve-6030-pl-&catid=51:przeplywowe-dwufunkcyjne&Itemid=85
p. doktor napisal m.in. :
"....Ta ostatnia dezynfekuje znacznie większą przestrzeń. Zdaję sobie sprawę, że jest to duży wydatek, ale może on skutkować zmniejszeniem infekcji w stadzie a tym samym zmniejszeniem kosztów leczenia...."

pomozcie nam a jak nam pomozecie to wtedy i my bedziemy mogli pomagac .. bardzo prosimy o pomoc dla sopockich uszakow :
idzie zima , juz w zasadzie jest , zaczal sie okres grzewczy ... a gdzie sterylki , kastracje ..............oj co ja tu bede sie rozpisywac :
BARDZO PROSIMY O POMOC DLA SOPOCKICH USZAKOW , BARDZO BARDZO :

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: DAROWIZNA NA LAMPE BAKTERIOBOJCZA DLA SOPOCKICH KROLIKOW"
lub
Tytułem: DAROWIZNA NA CZARNE KROLIKI Z ODZYSKU "
lub
i wreszcie :
Tytułem: WA - SOPOCKIE USZAKOWO "
 zglosila sie jedna osoba : p. Marcelina Korczak , ktora objela sopockie uszakowo wirtualna adopcja  :bukiet :bukiet :bukiet
do pelni szcescia sopot potrzebuje min dziesieciu draczyncow takich jak Pani Marcelina   :/

ZAPRASZAMY KAZDEGO DO OBJECIA SOPOCKIEGO USZAKOWA WIRTUALNA ADOPCJA , GORACO ZAPRASZAMY  :blaga: :blaga: :blaga:
KAZDEGO KTORY ZDECYDUJE SIE NA OPIEKE WSZYSTKICH PRAWIE SZESDZIESIECIU KROLASOW ALBO CHOC JEDNEGO - ZAPRASZAMY  :heart

pomozcie nam utrzymac sopocki przybytek uszatych sierot




Offline Cioper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lizak i Tosiek
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Lizak, Tosiek
  • Na DT: Rudzik
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3046 dnia: Grudzień 04, 2013, 00:22:37 am »
Rzeczywiście droga ta lampa bakteriobójcza... :/ Ale jeśli dzięki temu mają przestać chorować kolejne uszaki, to na pewno warto. Tylko skoro zbiórka na znacznie tańszy nowy regał trwała tak długo, to wolę nie myśleć ile zajmie nazbieranie na tą lampę... :/

Szkoda mi Makumby. Mam sentyment do tego królisia. Zawsze taki płochliwy, widocznie wiele przeszedł, a teraz jeszcze to go spotkało...

Szkoda też Rudzika. Bardzo poważnie braliśmy pod uwagę przygarnięcie go na DS, ale niestety nie udało mu się wyzdrowieć i ostatecznie padło na Tośka.

Również szkoda mi Bubu. Królik ten bardzo spodobał się mojej dziewczynie podczas naszej pierwszej wizyty w Uszakowie i bardzo możliwe że trafiłaby do nas zamiast Lizaka, gdyby nie to że była już zaklepana na DT z opcją DS. Szkoda że jej nie wyszło...

Dobrze chociaż że Pyszczkowi się powodzi - czyżby to nadanie imienia tak mu pomogło? ;)

Żeby nie było zbyt smutno może zakończę jakimś pozytywnym (bo chyba miłosnym) akcentem:


Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3047 dnia: Grudzień 04, 2013, 00:27:26 am »
Ale przytulaczki male
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3049 dnia: Grudzień 04, 2013, 03:00:10 am »
ale juz teraz wiem ( po konsultacji z dr Krawczykiem ) ze  bedziemy potrzebowac :     Lampę bakteriobójcza   , czekam na wytyczne od doktora jaka moze byc uzyta w pomieszczeniu gdzie przebywaja zwierzeta i ludzie
oj to tym bardziej jest na co zbierać. Zapraszamy na kiermasz :D http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16521.0.html


jakiego rzedu jest to wydatek bo na stronie w linku informacji o tym brak :-(
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3050 dnia: Grudzień 04, 2013, 06:23:49 am »
Jejku. . śliski przyjaciel powąchał  . . . zrezygnował . .
wyobrażam sobie co musialy przeżyc  . . . . . . 

myslaly   'zje mnie czy nie zje?'  . . . . w ich oczach napewno byl blagalny wzrok na . . tego . . . .  czlowieka o lodowatym sercu . . . .

dobrze, ze sa uratowane i bezpieczne. Mila, jestes strasznie wspaniałą osobą  :onajego :onajego :onajego
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3051 dnia: Grudzień 04, 2013, 07:49:25 am »
ech...
dobrze, ze jesteście  :przytul

edit: http://kwejk.pl/obrazek/1959245/bardzo-prosze.html (uwaga brzydkie słowa)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2013, 08:51:51 am wysłana przez Solvieg »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3052 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:07:30 am »
mam taki problem z lolaczkiem a mianowicie po wzieciu malucha na kolanA strasznie szybko oddycha ale rownoczesnie przy tym bardzo zgrzyta zabkami bo go glaszcze za uszkami.Z tego co sie orientuje to szybki oddech moze oznczac strach ale znow zgrzytanie to niby zadowolenie ze sie go myzia???? ps Mila na ktory adres wyslac transporterek???
klaudia

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3053 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:10:37 am »
bo on jeszcze nie wie czy się boi czy mu jest przyjemnie ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3054 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:16:50 am »
a no moze i tak niezdecydowany jest od wczoraj przestal sie bac corki bez obaw juz za nia spaceruje i podskubuje :turla:
klaudia

Offline Cioper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lizak i Tosiek
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Lizak, Tosiek
  • Na DT: Rudzik
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3055 dnia: Grudzień 04, 2013, 09:29:37 am »
Ciper ...miod na moja dusze  :heart

Ja Ci dam "Cipera"... >:( ;)



ale juz teraz wiem ( po konsultacji z dr Krawczykiem ) ze  bedziemy potrzebowac :     Lampę bakteriobójcza   , czekam na wytyczne od doktora jaka moze byc uzyta w pomieszczeniu gdzie przebywaja zwierzeta i ludzie
oj to tym bardziej jest na co zbierać. Zapraszamy na kiermasz :D http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16521.0.html


jakiego rzedu jest to wydatek bo na stronie w linku informacji o tym brak :-(

Info jest, tylko w innym dziale. W menu po lewej stronie masz cennik, a tam Cennik lamp bakteribójczych. W nim dla tego modelu (NBVE 60/30 PL) podana cena to... 1783,50 zł.



mam taki problem z lolaczkiem a mianowicie po wzieciu malucha na kolanA strasznie szybko oddycha ale rownoczesnie przy tym bardzo zgrzyta zabkami bo go glaszcze za uszkami.Z tego co sie orientuje to szybki oddech moze oznczac strach ale znow zgrzytanie to niby zadowolenie ze sie go myzia????

Prawdopodobnie się boi/jest zestresowany. Daj mu czas, króliki potrzebują nawet do miesiąca żeby zaaklimatyzować się w nowym domu.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3056 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:51:58 am »
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3057 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:54:40 am »
Co tam brzydkie słowa  Sama prawda
Dokładnie

Cioper! Zdjęcia Lizaka i Tośka przepiękne...noski noski mnie powaliły! :D

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3058 dnia: Grudzień 04, 2013, 15:27:39 pm »
płakać się chce czytając takie historie  ;(
;( jakimi ludzmi muszą być terraryści.... nie rozumiem  ;(


dobrze że czarnuszki juz bezpieczne   :doping:
jak dobrze że są tacy ludzie jak wy i takie miejsca jak Sopockie Uszakowo  :przytul:

miła napisałam pw
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2013, 15:40:15 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3059 dnia: Grudzień 04, 2013, 19:15:15 pm »
Jakie piękne :heart - i znów porażająca historia... Prześliczne, małe kuleczki - jak można? Skąd się tacy ludzie biorą, bo ja odmawiam przynależności do tego samego gatunku!!!
Jak dobrze, żeście je wzięły - jak nie wziąć? Kochane jesteście i dzielne niesamowicie - przecież Wy musicie na co dzień tak cierpieć, widząc to wszystko, wiedząc, co się dzieje, spotykając się z ludzką bezdusznością i okrucieństwem :( Podziwiam z całego serca :bukiet

Ja już chyba nie pomogę w grudniu, nie dam rady finansowo :( Chyba, że dostanę zaległy przelew - wtedy ruszam z pomocą na pewno... :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html