Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1795837 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2900 dnia: Listopad 22, 2013, 22:15:11 pm »
co do klatki które chcialam przekazać sierotom, jeszcze nie zmierzyłam, jak to zrobię to napiszę Ci, miła i zdecydujesz czy może być, jeśli tak to pojedzie razem z sianem .

idę spać, dobranoc dziewczyny i całuski dla uszaków!
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Cioper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lizak i Tosiek
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Lizak, Tosiek
  • Na DT: Rudzik
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2901 dnia: Listopad 23, 2013, 06:06:49 am »
kochani macie aktualne zdiecia moich przyszlych uszakow??? lolka i kaluchny? :bunny:
pilnie potrzebuje klateczki 120 czy moglby mi ktos pomoc ma moze ktos na sprzedanie???
mam po poprzednim kroliku ale ok.80cm ale ma jedne drzwiczki z boku tylko, nie ma od gory
moge dac uszakom bo bede miala dwa kroliczki a na nie bedzie za mala

Jeśli dobrze zrozumiałem, planujesz od razu oba króliki: Lolka i Kalę, trzymać w jednej klatce 120 cm?

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2902 dnia: Listopad 23, 2013, 07:47:11 am »
no cos ty nie przeciez musze ja ze soba zaprzyjaznic najpierw dopiero wtedy do jednej klatki
mam jedna mniejsza ale ta druga chce juz kupic 120.poprostu na poczatku jeden bedzie mial wieksza a drugi mniejsza gdy sie polubia beda w duzej klateczce.Mialam juz zamowiona klateczke ale w ostatnim momencie pani do mnie zadzwonila ze nie jest 120 a 100 i sie wstrzymalam >:(a jesli chodzi o kojec to mozna zdiecia jestem zainteresowana?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 08:05:55 am wysłana przez Klaudia24 »
klaudia

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2903 dnia: Listopad 23, 2013, 08:22:32 am »
Zajecowa z forum ma kojec do sprzedania
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2904 dnia: Listopad 23, 2013, 12:06:18 pm »
no cos ty nie przeciez musze ja ze soba zaprzyjaznic najpierw dopiero wtedy do jednej klatki
mam jedna mniejsza ale ta druga chce juz kupic 120.poprostu na poczatku jeden bedzie mial wieksza a drugi mniejsza gdy sie polubia beda w duzej klateczce.Mialam juz zamowiona klateczke ale w ostatnim momencie pani do mnie zadzwonila ze nie jest 120 a 100 i sie wstrzymalam >:(a jesli chodzi o kojec to mozna zdiecia jestem zainteresowana?

tylko kojec musi być dość wysoki powyżej 90m cm albo nakryty siatką żeby uszaki nie wyskoczyły :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Cioper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lizak i Tosiek
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Lizak, Tosiek
  • Na DT: Rudzik
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2905 dnia: Listopad 23, 2013, 12:43:41 pm »
no cos ty nie przeciez musze ja ze soba zaprzyjaznic najpierw dopiero wtedy do jednej klatki
mam jedna mniejsza ale ta druga chce juz kupic 120.poprostu na poczatku jeden bedzie mial wieksza a drugi mniejsza gdy sie polubia beda w duzej klateczce.Mialam juz zamowiona klateczke ale w ostatnim momencie pani do mnie zadzwonila ze nie jest 120 a 100 i sie wstrzymalam >:(a jesli chodzi o kojec to mozna zdiecia jestem zainteresowana?

tylko kojec musi być dość wysoki powyżej 90m cm albo nakryty siatką żeby uszaki nie wyskoczyły :)

Na tym forum już niejedni opiekunowie pisali, że ich uszaki przeskakują nawet przeszkody o wysokości 120 cm. Więc jeśli ktoś chce mieć pewność że uszak mu z kojca nie wyskoczy, to proponuję kojce zadaszone. (sama siatka/folia/materiał do nakrycia ponoć nic nie daje, bo uszaki potrafią się wspiąć, to przegryźć i i tak się wydostać) Dobrze też żeby kojec był ciężki lub przymocowany do podłoża, w przeciwnym razie gdy mamy parę, jeden królik potrafi taki kojec podnieść, a drugi uciec.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2906 dnia: Listopad 23, 2013, 12:55:56 pm »
Proponuję wrócić do wątku czyli piszemy o króliczkach i sprawach Sopotu :)

Wirtualny opiekun

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2907 dnia: Listopad 23, 2013, 13:31:41 pm »
Prosze o adres na jaki przesłać klatke 
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2908 dnia: Listopad 23, 2013, 13:47:28 pm »
Na tym forum już niejedni opiekunowie pisali, że ich uszaki przeskakują nawet przeszkody o wysokości 120 cm. Więc jeśli ktoś chce mieć pewność że uszak mu z kojca nie wyskoczy, to proponuję kojce zadaszone. (sama siatka/folia/materiał do nakrycia ponoć nic nie daje, bo uszaki potrafią się wspiąć, to przegryźć i i tak się wydostać) Dobrze też żeby kojec był ciężki lub przymocowany do podłoża, w przeciwnym razie gdy mamy parę, jeden królik potrafi taki kojec podnieść, a drugi uciec.

Tak, moj kojec jest zadaszony, takim materiałem i zszyty wokół. Baruś nie przeskakiwał ale wilczur mu pomagał w ucieczce , podnosząc kojec . . w zamian dostawał od Barusia pyszną marcheweczkę. Cwaniaki . .

wracamy do tematu.

może kojec dla sopockich sierot ? czy raczej za dużo miejsca by zajął ?  
edit: nie pamiętam ile dokładnie ma, muszę zmierzyć, ale około metra na półtora.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 13:53:22 pm wysłana przez Doda_ »
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2909 dnia: Listopad 23, 2013, 17:03:58 pm »
Myślę, że nie da się kojec postawić w sopockim uszakowie, ponieważ nie ma wolnej i bezpiecznej podłogi. Najlepiej jest postawic klatki na regale. Zbieraja datki na nowe półki.

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2910 dnia: Listopad 23, 2013, 19:26:38 pm »
Dokładnie :) na kojec niestety nie ma warunków i miejsca. Mamy już wybrany system i się go musimy trzymać, bo po prawie 2 latach jest sprawdzony i dobrze nam się w nim pracuje. Czyli mamy regały i potrzebujemy ich wiecej i wiecej. Klatki docelowo a wszystkich ferrpast 100, ale tymczasowo, dla mnieszych kroliczków oraz awaryjnie przydadzą nam się wszystkie klatki nawet bardzo małe. Pozwala to nam przetrwać momenty kiedy jest 5 maluchów i nie mamy ich jak rozdzielić. Małe, używane, komuś niepotrzebne klatki by się świętnie sprawdziły. Mieszczą się nawet 3 na jednej półce regału, więc kiedy mamy małe przepelnienie jak teraz każdy króliś może mieć miejsce na półce. Kiedy maluchy dorosną ( o ile u nas jeszcze będą) dostaną ferplast 100 (które trzeba będzie kupić).  
Ze względów bezpieczeństwa, nie stawiamy klatek na podłodze ani jednej na drugiej.
Za wszystkie podarunki bardzo dziękujemy !! I bardzo dziękujemy !! Serce rośnie !!
Ps. Osobiście bym wszystkie królisie wypuściła z klatek i pozwoliła im żyć w jednym wielkim stadku pełnym miłości :) ale to takie moje idealistyczne fantazje :)
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2911 dnia: Listopad 23, 2013, 21:10:18 pm »
No to ja przeszukam w piwnicy klatki takie kwadratowe, prostokątne, niewielkie, zeby duzo miejsc nie zajęly i wyśle razem z sianem jak bedzie transport. tak jak mówisz Kaja, na przyszłość w razie czego napewno się przydadzą :) a ja piwnicę mam już przepełnioną klatkami . . kojcami . . legowiskami i akcesoriami dla zwierząt . . przeszukam rowniez te dla krolikow . . . tylko niestety wiekszosc klatek jest pietrowa, dwupietrowa i  maja falowane 'dachy' . . co pewnie nie byloby wygodne. . .

a kojec to jak nie sopockie to może inne by potrzebowaly (jak bedzie cos wiadomo dajcie znac) w kojcu moglyby zamieszkac tymczasowo kilka królikow tej samej plci albo kastrowane . .  ;)
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2912 dnia: Listopad 23, 2013, 21:12:14 pm »
No to ja przeszukam w piwnicy klatki takie kwadratowe, prostokątne, niewielkie, zeby duzo miejsc nie zajęly

ale ważne jest w jakich warunkach królik przebywa, musi móc się ruszać....
a nie poupychać w maleńkich klatkach i tyle ....chyba nie o to tu chodzi....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2913 dnia: Listopad 23, 2013, 21:14:27 pm »
No to ja przeszukam w piwnicy klatki takie kwadratowe, prostokątne, niewielkie, zeby duzo miejsc nie zajęly

ale ważne jest w jakich warunkach królik przebywa, musi móc się ruszać....
a nie poupychać w maleńkich klatkach i tyle ....chyba nie o to tu chodzi....


Najmniejsza mam chyba 30 cm dlugosci. 40, 50 cm. z tego co pamietam . . . kilkupietrowe raczej nie beda wygodne.
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2914 dnia: Listopad 23, 2013, 21:17:26 pm »
No to ja przeszukam w piwnicy klatki takie kwadratowe, prostokątne, niewielkie, zeby duzo miejsc nie zajęly

ale ważne jest w jakich warunkach królik przebywa, musi móc się ruszać....
a nie poupychać w maleńkich klatkach i tyle ....chyba nie o to tu chodzi....


Lepsza mała klatka niż brzuch węża.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2915 dnia: Listopad 23, 2013, 21:18:37 pm »
Najmniejsza mam chyba 30 cm dlugosci. 40, 50 cm. z tego co pamietam . . .

to dla chomika ,a nie królika :) takie wielkości nawet dla świnki morskiej są za małe  ;-)


edit: Tak Iskra masz racje. Ale lepiej w miare możliwości większe nie ?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2916 dnia: Listopad 23, 2013, 21:18:58 pm »
to cala trójka raczej odpada- moze 50 cm tylko malutkiego dzidziusia bez matki ale i tak tylko na moment
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2917 dnia: Listopad 23, 2013, 21:20:14 pm »
Ale spokojnie przecież jeżeli mała klatka się nie przyda to zawsze można zrobić ze spodu kuwetę :) liczą się dobre chęci , chęć pomocy , że coś można oddać komuś za darmo :)

Wirtualny opiekun

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2918 dnia: Listopad 23, 2013, 21:22:30 pm »
dokladnie-na kuwete bedzie super ale po prostu szkoda wysylac razem z drutami bo koszmarnie policza za przesylke a i tak beda do wyrzutki góry
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2919 dnia: Listopad 23, 2013, 21:26:18 pm »
Druty na złom i parę złotych będzie :)

Wirtualny opiekun