Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1785186 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2540 dnia: Październik 10, 2013, 16:57:18 pm »
Bardzo, bardzo to pocieszające, Mirelko! Cieszę się bardzo w imieniu małych kichaczków :* Będę musiała się zainteresować tą autoszczepionką - to dr Krawczyk Wam robił, tak?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2541 dnia: Październik 10, 2013, 17:02:05 pm »
Bardzo, bardzo to pocieszające, Mirelko! Cieszę się bardzo w imieniu małych kichaczków :* Będę musiała się zainteresować tą autoszczepionką - to dr Krawczyk Wam robił, tak?
oczywiscie  :lol

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2542 dnia: Październik 11, 2013, 08:34:19 am »
Miła obudź się w końcu kobieto  :lanie:
Trzeba napisać co u kichaczy i Tarzanika i u innych także

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2543 dnia: Październik 11, 2013, 10:46:29 am »
Dori przeciez mila napisala co u nich slychac wczoraj

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2544 dnia: Październik 11, 2013, 11:04:45 am »
Ale dzisiaj nic jeszcze nie napisała, dlatego ją budzę . No i zdjęć nie ma  :madrala:
A ja tak lubię oglądać zdjęcia z Sopotu i czytać jak się czują uszatki

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2545 dnia: Październik 11, 2013, 18:15:37 pm »
nooo.... obudizlam sie ...  :> ...troszke mi to zajelo  ;) ...... ( nawal pracy  :icon_sad )
spiesze doniesc ze Tarzanik zjadl i je , wcina bardzo dobrze - moze nadrabia zaleglosci he he he , w dalszym ciagu jego najlepszym zajeciem jest przesiadywanie w kuwecie  :P
azem z ulubionym reczniczkiem  :> :
najnowsza fotka :


ma newsa :) :) :)
kruszyna 01 otrzymala dzisiaj swoje imie - w koncuuuuu - ma imie  :hura: , bedzie je z pewnoscia dumnie nosic
od dzis malenka bedzie sie nazywac Fibi   :heart :heart :heart
jej wirtualny opiekun pragnie zostac anonimowy ale imie wybral bardzo trafnie  , bardzo dziekujemy  :bukiet :bukiet :bukiet
a oto nasza mala , "przemilasta" kruszyna ...przepraszam... ;)... Fibi :



no i taki mniej optymistyczny news - przyszed email :
....3 tygodnie temu zawitał do nas piękny, ale zaniedbany, chory i dość mocno niedożywiony królik. Został odebrany właścicielom, którzy (co widać było po jego stanie fizycznym),
nie traktowali go chyba jak członka rodziny. Królik szybciutko musiał znaleźć dom, więc bez wahania zaprosiliśmy go do nas.
Zorganizowaliśmy klatkę, pożywienie i czekaliśmy, aż zostanie do nas przywieziony. Okazało się, że nie jest to miniaturka - ma długie, majestatyczne uszy.
Jest sporych rozmiarów. Był chudy jak szkielet, a w uszach widać było mnóstwo strupów i krwawych śladów. Już w domu okazało się, że ciągle trzepie słuchami,
drapie je i są wyłysiałe na zewnątrz. Udaliśmy się na wizytę u weterynarza, który stwierdził świerzbowca, podał antybiotyk w zastrzyku oraz wysmarował uszy od środka maścią.
Dziś sytuacja wygląda o niebo lepiej - gdy się go głaszcze, nie czuć kręgosłupa, a więc przybrał na wadze i powoli zamienia się w kuleczkę. Natomiast o chorych uszach jakby zapomniał - lek podziałał,
rosną nowe włoski, uszy chyba też przestały go swędzieć. Nasz problem polega na tym, że... królik nie może u nas zostać. Niestety mieszkanie nie jest nasze, a właścicielka nie zgadza się na zwierzęta.
Prośby i obietnice nie robią na niej wrażenia, musimy znaleźć dla króliczka szybko dom bądź miejsce, w którym odnajdzie spokój i opiekę.
Bardzo się do niego przywiązaliśmy, królik też okazuje uczucia tak wielce, że ciężko się nie wzruszyć, kiedy przytula się czy liże po twarzy.
Jest bardzo kochany, ufny, nie boi się człowieka. Jedynie nie cierpi, gdy się go podnosi, ale nie gryzie, tylko zaczyna wierzgać stopami.
W klatce załatwia się do kuwetki, nie ma problemów z utrzymaniem czystości. Na wybiegu jest już gorzej, ale myślę, że nauczyłby się robić bobki w jednym miejscu tak samo szybko,
jak w klatce......
czekamy na fotki "malucha" , no i szukamy dla niego domu , chocby tymczasowego  :blaga: :blaga: :blaga: .....
, jesli do konca miesiaca nie znajdziemy dla niego domku , bedziemy musialy znalezc mu miejsce w uszakowie .....
mamy czas do konca pazdziernika :( ..trosze malo czasu ..ale ...cuda sie zdarzaja , moze tym razem szybciej znajdzie sie dom dla zabiedzonego uszaka .....

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2546 dnia: Październik 11, 2013, 18:22:06 pm »
Czyli hodowlaniec-przytulaniec :) Jak wspaniale, że trafił na ludzi, którzy się nim zajęli i podleczyli - i nauczyli, że człowiek to moze być przyjaciel :przytul
Ciekawa jestem, jak wygląda ten słodziak :)
Fibi - piękne imię :D

No i Tarzan nasz kochany, jakoś tak przytomniej spogląda czy mi się wydaje? Wcześniej wydawał się bardziej wycofany :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2547 dnia: Październik 11, 2013, 18:51:30 pm »
Wydaje mi się ,że wcześniej był bardziej  a właściwie w ogóle zrezygnowany   :icon_frown

Chyba bym tak zrobiła temu kto skrzywdził Tarzanika

Offline BEATA.K.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
  • Moje króliki: Ida i Koperek
  • Pozostałe zwierzaki: Psotka-(sunia Maltańczyk)
  • Za TM: Daisy-(sunia-Owczarek Niemiecki) 14 lat
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2548 dnia: Październik 11, 2013, 22:26:41 pm »
 
Chyba bym tak zrobiła temu kto skrzywdził Tarzanika

 :bejzbol ja też  !!
 


Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2549 dnia: Październik 13, 2013, 18:47:09 pm »


Pozdrawiamy!   :dookola: :dookola: :dookola:

Offline Wegielek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: GDYNIA
  • Pozostałe zwierzaki: WO - Sopot: Felcia
  • Za TM: Ogryzek, Węgielek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2550 dnia: Październik 13, 2013, 21:33:11 pm »
Kiedy Tarzanek bedzie mial robione zdjecia zebow (czy moze juz mial a ja to przeoczylam  :oops:)?Mysle, ze jego stan ducha wyraza ten emotek -> :glaszcze: .
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 21:38:57 pm wysłana przez Wegielek »
"Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Lecz pamiętaj, decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2551 dnia: Październik 13, 2013, 21:59:28 pm »
Aaa Cezary i Wiesiek :zakochany: Super zdjęcie! :)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2552 dnia: Październik 14, 2013, 07:32:23 am »
Wiesio!! Cudny chlopiec, badz szczesliwy i zdrowiutki w nowym domku :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2553 dnia: Październik 14, 2013, 07:34:25 am »
Wiesio jest faktycznie prześliczny, ale i jego kompanowi niczego nie brakuje :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2554 dnia: Październik 14, 2013, 10:30:18 am »
Jejku!! Jak ja uwielbiam, kiedy królik ma drugiego królika!! Wracam z pracy, siadam w fotelu i gapię się na te futrzaste dzikusy, liżące sobie na wzajem futerko, czyszczące sobie oczka i przytulające się do siebie. Króliczki mają w sobie tyle miłości i mają tak ogromną potrzebę pielęgnowania i dbania o drugiego króliczka. Wiele się można nauczyć od naszych uszatych przyjaciół. Mnie osobiście takie sceny bardzo relaksują i przypominają, że miłość trzeba okazywać regularnie, bo inaczej coś może się "skołtunić" :)

mam nadzieję, że Wiesio i Cezary się polubią  :przytul:
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2555 dnia: Październik 15, 2013, 13:08:51 pm »
Też mam taką nadzieję, że Cezary zaakceptuje nowego kolegę :) także trzymam kciuki :)

W Uszakowie tłoczno, jeśli ktoś mieszka w Trójmieście lub w pobliżu to serdecznie zapraszamy :) każda para rąk jest przydatna - nie tylko do sprzątania, ale także do wymiziania wszystkich :)

Agrikola i Pysio po kastracji - mam nadzieję, że przestaną skutecznie "zalewać" sąsiadów :) łobuziaki jedne  :zonka: hormony buzują także, akcja zbierania na kastracje dalej trwa. Wkrótce przyjdzie także i pora na dziewczyny do sterylizacji :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2556 dnia: Październik 15, 2013, 15:54:18 pm »
piatek trzynastego .....podobno pechowy dzien , w ktorym najlepiej nie wychodzic z domu ....
nie wierze w piatki trzynastego .... ale tym razem trzynastego wypadl w niedziele .....

Byl pogodny cieply jesienny dzien , na niebie swiecilo slonko ...
piatek trzynastego ... stal sie dla nas "niedziela trzynastego" ,
dobrze zapamietamy ten dzien
zaczal sie tak zwyczajnie jak zawsze , do momentu gdy nie przyszedl czas dyzuru .......

droga do uszakowa wygladala tak jak zawsze ... jednakze cos bylo inaczej ...cos
to cos, wisialo na klamce drzwi wejsciowych .... to cos to byla zwykla reklamowka ....
Sasiedzi widzieli reklamowke ale nie widzieli kto przyniosl , wisial juz od rana i mysleli ze nam ktos podzrzucil prezent dla uszakow....
zwykla reklamowka ......
na pierwszy rzut oka, zwykla reklamowka .....
ale po baczniejszym przyjrzeniu sie jej ............. cos bylo nie tak ....
ona sie ruszala  !! .....


...pewnego jesiennego dnia przyszly na swiat , dlaczego ? ....
bo bylo to widziemisie wlascicielki/wlasciciela ich matki  ?
bo nienauczone dziecko pusciclo swojego kroliczaka aby "pobawilo sie" z kroliczkeim kolezanki ?
bo kolejny mlodociany chcial zalozyc intratny interes i mu nie wyszlo ?
bo nieodpowiedzialny wlasciciel uwierzyl sprzedawcy w sklepie ze to na pewno nie jest parka ?
bo .....

i pewnie moznaby wyliczac i wyliczac ....
ale dlaczego naprawde dopuszczono do tego aby przyszly na swiat ........pewnie sie juz tego nie dowiemy

efekt jest taki ze ....
sopockie uszakowo "wzbogacilo sie " o kolejnych piec malutkich krolikow
Piec malutkich nieboraczkow zostalo porzuconych i podrzuconych nam .
Szczescie ze nic im sie nie stalo , szczescie, ze trafily do nas ale nieszczescie ze w taki sposob ......

Maluchy sa raczej zdrowe , dosc dobrze wygladaja , w pierwszym momencie rzucily sie na granulat i sianko ale juz po chwili wesolo baraszkowaly po klatce
Na razie sa wszystkie razem , wygladaja na okolo dwa miesiace wiec za chwile bedziemy musialy je rozdzielic .....
Opadaja im uszyska , znak ze musialy mies przodka barana , zobaczymy ktorym opadna do konca

przedstawiam nowych rezydentow sopockiego uszakowa : trzynasciaki :





 :heartSZUKAMY WIRTUALNYCH OPIEKUNÓW KTORZY NADADZA IM IMIONA :heart

trzynasciak 01



trzynasciak 02



trzynasciak 03



trzynasciak 04



trzynasciak 05




PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN NADAJE IMIE TRZNAŚCIAKOM

PROSIMY O CUDOWNE IMIONA DLA BEZIMIENNYCH MALUSZKÓW
:blaga: :blaga: :blaga:

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2557 dnia: Październik 15, 2013, 16:20:55 pm »
Pi pi pi pi pi pi pi pi .... tak wygląda mój komentarz odnośnie tego pi, który pi zrobił coś takiego !! Nie myśleliście o założeniu jakiejś kamerki niewidocznej nad drzwi? Z chęcią poszłabym do tego bezmózgowca i nawrzucała a nawet pobiła! Jak można takie cudne maleństwa w reklamówce zostawić!!!!!!! Ciekawa jestem co z mamą maluchów sie dzieje...(?)

Maluchy są śliczne!

Offline kathiana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2558 dnia: Październik 15, 2013, 16:47:51 pm »
o mój Boże, jak tak można... takie słodkie pyszczki w reklamówce zostawić... no kamerka to dobry pomysł. nawet w razie jakby jakiś niemiły incydent miałby miejsce. pozdrawiamy wszystkie króle z uszakowa :*

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2559 dnia: Październik 15, 2013, 17:02:25 pm »
"okno życia" sobie ktoś, psiakrew, na klamce zrobił. Bo już odwagi cywilnej, by przyjść i po prostu oddać uszaki to zabrakło. Mam wrażenie, że tchórzy w zastraszającym tempie przybywa, w sposób geometryczny namnażają się jak szkodniki.
Maluszki miały ogromne szczęście, że znalazły się u Was. Nie są już chyba aż takie malutkie, prawda? Tyle szczęścia, że nie muszą byc dokarmiane butelką. Cudne baraniątka... :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html