Autor Wątek: Picie dla królika  (Przeczytany 13993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Picie dla królika
« dnia: Październik 11, 2012, 22:13:55 pm »
Ja podaję Pusi wodę przegotowaną, (bo wolę nie ryzykować z surową), ale słyszałam , ze można parzyć króliczkowi mięte. Czy to prawda? Czy są jeszcze jakieś inne picia dla kicaja (oprócz wody), które można im podawać? Pytam z ciekawości, choć nigdy nie robiłam takich eksperymentów.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2012, 22:24:00 pm »
wiem, że jak króliczek ma problemy z przewodem pokarmowym, można mu podać rumianek. Mięta to chyba tylko doraźnie? Ja swoim też daję wodę przegotowaną :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2012, 22:26:14 pm »
można i rumianek i mięte dawać królisiowi do picia. Ale to bardziej przy problemach z brzuszkiem i kupkami, czy zaziębieniu. Ogólnie w chorobie.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2012, 12:55:34 pm »
Ja daję Semirowi wodę z waterbobble. To jest butelka z filtrem (opisywałam ją na blogu).
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2012, 19:40:25 pm »
A moje księżniczki pijają wodę dla niemowląt ;P


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2012, 21:02:37 pm »
Tak na dobrą sprawę królik może pić to, co wolno mu jeść - czyli rumianek, miętę, krwawnik, zieloną herbatę i inne zioła można mu parzyć, może pić herbatki owocowe, soki. Są rzeczy, które mu szkodzą w nadmiarze - jak cukier, ten dodawany do napojów i ten naturalnie w nich zawarty (w owocach), kofeina i teina. Są rzeczy, których nie powinien pić, choć od razu go pewnie nie zabiją (podobnie jak nas) jak napoje sztucznie barwione czy z konserwantami, z aspartamem.

Rumianek i słabą zielona herbatę królik może pić nawet codziennie. Zalety picia ziół można znaleźć w internecie, w zielnikach czy na opakowaniu herbatki.

Co do wody, to jak ze wszystkim warto się zastanowić - czy aby królik nie pobiera z niej minerałów i czy na pewno filtrując czy podając wodę dla niemowląt dostarczamy mu w inny sposób potrzebnych minerałów (bo chlor czy zanieczyszczenia z rur nie są najsmaczniejsze, ale czy w danym rejonie woda z kranu na pewno nie nadaje się do spożycia? Wody mineralne też są paskudne - kto pił taką w uzdrowisku, ten wie, o czym mówię :) - a jednak wapń, magnez i potas m.in. są do życia niezbędne).
 Trzeba też pamiętać, że woda butelkowana to szkoda dla środowiska - nie tylko w postaci butelki, która nas "przeżyje", ale także potrzebnej do jej produkcji energii, wytworzonego CO2 oraz wypompowywania wody ze źródeł i ustawiania jej na półkach...
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2012, 21:45:27 pm »
Czyli widać nie potrzebnie się bałam, kiedy wylała mi się na podłogę zielona herbata i Pusia zaczęła ją zlizywać. Bałam się o tyle, że herbatka była z cukrem, ale nic kicajce nie było.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie dla królika
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2012, 23:46:51 pm »
Temat o wodzie, gdzie mozna równiez pisać o 'napojach' jest tutaj; http://forum.kroliki.net/index.php/topic,1893.0.html :) Jesli kwestia jest wyjasniona, to zamykam temat :)