Autor Wątek: ZJADA DYWAN:(  (Przeczytany 11898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« dnia: Marzec 23, 2006, 12:16:17 pm »
hej
powiedzcie mi czemu moj krolas zjada moj dywan? mam welniany i on (chyba z nudow) jak usiadzie to wyrywa mi z dywanu nitki.. i to potrafi siedziec tak kilka minut i to robic.. jak tak dalej pojdzie to dywan mi zje calkowicie... jak moge go tego oduczyc?? i DLACZEGO TEN DRAN TO ROBI???? :zona: juz mam tego szczerze dosc... poradzcie cos... błagam...

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2006, 13:18:51 pm »
Twój króliczek jast cwaniakiem ... wykańcza puszysta konkurencję  :wysmiany:

a tak serio to chyba sie nie da tego oduczyć ... jedyne co możesz zrobic to pilnować drania  ;)  . heheh jak znam zycie to on i tak wyskubie jek tylko przestaniesz na niego patrzec

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2006, 13:21:20 pm »
jezu.... ;(

wiem co zrobie.....
dywan wyrzuce to wtedy Kicaj z klatki nie wyjdzie bo bedzie slisko  :diabel:

u_megi

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 13:39:14 pm »
pewnie Cię to nie poscieszy ale nasze zjadają dywany frotowe prześcieradla i jeszcze wiele innych rzeczy  :oh:  i nie ma na nie sposobu

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 15:02:46 pm »
Weraw możesz kupić mały dywanik np w Ikei za 10 zeta  do gryzienia.

ankabro

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 15:04:04 pm »
A jakbys sprobowala przejsc sie np.do jakiegos szmateksu i kupic kawalek jakiegos dywanika, czy materialu frotte/recznik i podrzucic mu to pod nos? Moze kawalek wykladziny z resztek w sklepie typu OBI?  Moze zajmie sie wtedy tym a nie dywanem?

u_megi

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 15:27:11 pm »
Z wykładziną byłabym ostrożna - to sztuczne dziadostwo i ma ostre włoski, obawiałabym się że mogą zaszkodzić. Nasze co prawda mają kawałek wykładizny gumowej (bo Tufka siura obok kuwety ostatnio) i też jest cała dookoła obgryziona :(

anUSZka

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2006, 21:12:27 pm »
mozna tez zobic krolikowi pudelko kartonowe ze starym recznikiem, gazetami, zeby mial sobie w czym pobuszowac...

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2006, 22:19:55 pm »
wlasnie o to chodzi, ze jego reczniki nie interesuja... jesli juz to tylko po to by je przerzucac z miejsca na miejsce... ale w ogole go nie interesuje gryzienie ich:( inne dywany tez nie, bo jak bylismy na urlopie to sobie biegal i go w ogole nie interesowal:(.... moze czyms ten dywan wyprac bo mu sie nie spodoba? wlasciwie z dywanu to go trzy miejsca interesuja... takie trzy sobie upatrzyl i tam dzioba..... kurcze...

Aris

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2006, 20:44:24 pm »
Witajcie,

Mój króliczek także zjada dywan, co doprowadza mnie do szału. Jednak moim zdaniem to jest normalne zachowanie zwierzęcia. W naturze króliki również kopią, ale nie w dywanach a w ziemi.

Mają to we krwi, choć niestety swoim zachowaniem rujnują nasze umeblowanie i dekoracje :)

anUSZka

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 17:52:35 pm »
Ja kiedys w jednym miejscu musialam az polozyc... kamien, zeby Lidka nie dala rady go przesunac i gryzc. Jesli tylko konkretne miejsca go interesuja, to przystaw je czyms, moze przesun meble, kamien, cegla... cokolwiek, zeby zapomnial o tym miejscu.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 21:24:21 pm »
nie da rady - mam dywan tylko taki malutki na kawalku podlogi bez mebli (nie wykladzina na calej powierzchni)... a on praktycznie sam srodek zjada wiec raczej nic nie postawie sobie na srodku pokoju :>

anUSZka

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2006, 19:11:29 pm »
Jak Ci wyje dziure, to postawisz ;)

toosia

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:41:25 pm »
Moj małpa też zjada wykładzinę tam gdzie sobie dokica i gdzie jej sie akurat spodoba. Wyszarpuje zebiskami nitki i farfocle. Boję się ze jej to zaszkodzi. Najbardziej jej sie podoba miejsce za kanapą. Tam akurat nie widać dziury więc pod tym względem jest ok ale boję się ze ona sie kiedyś zaklinuje bo miejsca tam niewiele a królik coraz grubszy :P Kombinuję i różne rzeczy wciskam w szpary zeby nie przeszła a ona i tak codziennie znajdzie sposób. Dziurę już wyszarpała :/ Zaszkodzi jej to kiedyś... przecież to jest sztuczne :/ echhh... na dodatek Mała zabrała się za szafę. Skubie bok szafy nie przejmując się niczym. Udało mi się ją odstraszyć dopiero jak rzuciłam w jej kierunku długopisem :P

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:30:29 pm »
mojego nie odstrasza rzucanie niczego;) kiedys rzucalam sama rolke od papieru, ale spojrzal i dalej sie bral za dziobanie ;) ahh... te krolaski....

anUSZka

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2006, 17:16:37 pm »
jak to rzucanie? rzucasz czyms w krolika?  :wow

Katasza

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2006, 18:03:35 pm »
rzucaniem w krolika to najwyzej sprowokujecie go do robienia na zlosc albo nerwicy.... ciekawa jestem czy rodzice jak bylyscie male tez w was rzucali dlugopisami jak bylyscie niegrzeczne.....

toosia

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2006, 18:24:33 pm »
ale ja nie w nią... obok niej... echhh
(pani od polskiego w podstawówce rzucała w uczniów kluczami :P )

Hania

  • Gość
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2006, 19:07:30 pm »
kluczmi... no niezle :wow  do nas tylko mowi "siad" i "wyciagnij lape" :hahaha

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
ZJADA DYWAN:(
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2006, 19:13:23 pm »
dokladnie.. obok a nie w krolaska....  :bejzbol