Autor Wątek: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.  (Przeczytany 6672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline omry

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« dnia: Maj 18, 2012, 00:09:56 am »
W Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie pod Szczecinem znajduje się ok. 200 zwierząt. Są to zwierzęta zarówno dzikie, jak i udomowione. Część z nich trafiła tam ranna i czeka na powrót do zdrowia oraz na wypuszczenie do naturalnego środowiska, druga część natomiast jest oswojona i zostanie tam na zawsze. Oprócz dzikich zwierząt takich jak bobry, sarny, dziki, kaczki, wiewiórki czy lisy są tam też koszatniczki, fretki, króliki i świnki morskie, które czekają na swoje domy. Pan Michał, który zajmuje się całym towarzystwem nie ma zwyczajnie czasu na ogłaszanie się w Internecie, dlatego też ilość adopcji nie powala.
Może ktoś z okolic szuka króliczka? A może ktoś znajomy szuka fretki? :) Zapraszamy do adopcji!

http://iv.pl/images/01296060537307696985.jpg
http://iv.pl/images/14645235367194494929.jpg
http://iv.pl/images/64731797611374759160.jpg
http://iv.pl/images/21171084508628524268.jpg
http://iv.pl/images/30671339819670525369.jpg



Pozdrawiam,
Paula P.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2012, 00:16:39 am »
Myślę, że mogła bym pomóc w wyadoptowaniu zwierzaków- albo chociaż zabrania części do DT, żeby ułatwić "ogarnianie" p. Michałowi pozostałej reszty. 200 różnych zwierząt to masa roboty, także podejrzewam, że odciążenie chociaż z części królików, swinek czy koszatniczek ( widziałam na którymś zdjęciu) było by pożądane.

W jaki sposób można się skontaktować z p. Michałem bezpośrednio?

Jestem w stanie pomóc w zrobieniu zdjęć, poogłaszaniu futer na potralach adopcyjnych i pilnowania ich adopcji, a także zabrania części zwierzaków do różnych DT- bo łatwiej znaleźć dom stały, gdy znane jest bardziej zwierzątko z charakteru itd.

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2012, 00:24:11 am »
Myślę, że mogła bym pomóc w wyadoptowaniu zwierzaków- albo chociaż zabrania części do DT, żeby ułatwić "ogarnianie" p. Michałowi pozostałej reszty. 200 różnych zwierząt to masa roboty, także podejrzewam, że odciążenie chociaż z części królików, swinek czy koszatniczek ( widziałam na którymś zdjęciu) było by pożądane.

A może dałoby się znaleźć grupę, która chciałaby na miejscu pomagać, jak w Azylu w Toruniu? Wiadomo, ośrodek nie byłby miejsce docelowym i dt jak zawsze w cenie, ale przy pomocy zakróliczonych może dałoby się poznać zwierzątka i skorzystać na współpracy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2012, 00:32:55 am »

To nie ode mnie zależy, tylko od zarządzajacych ośrodkiem ;) Wiec najpierw muszę o czymkolwiek porozmawiać z p. Michałem, prawda? Nie znam pana, w ośrodku nigdy nie byłam, tylko o nim słyszałam o w telewizji od czasu do czasu coś obejrzałam. No, i raz rozmawiałam z p. Michałem w sprawie jakiegoś królika, o ile mnie pamięć nie myli.

A zresztą- Wielgowo jest ogólnie trudno dostępną dzielnicą Szczecina, przynajmniej z lewobrzeża,a i z prawobrzeża nie tak łatwo. Tam tak łatwo się nie dojedzie. Zwłaszcza bez samochodu.
Zresztą- zobacz sobie na mapie ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2012, 00:36:18 am »
http://rozklady.docelu.pl/m,Szczecin/linia,73D,1,Wielgowo+11,SZC_73D_3,SZC_73511 a do Basenu Górniczego można dojechać tramwajami - 8 lub nocnym.

:)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2012, 00:37:28 am »
A zresztą- Wielgowo jest ogólnie trudno dostępną dzielnicą Szczecina, przynajmniej z lewobrzeża,a i z prawobrzeża nie tak łatwo.

No w końcu to ośrodek rehabilitacji dla zwierząt, a nie zoo, żeby ludzie się zwalali :P
Ale masz tam chyba bliżej, jak do Torunia, to zawsze awaryjnie może się przydać taka znajomość. Iskra, działaj :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline omry

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2012, 00:40:08 am »
Dziękuję w imieniu Pana Michała za chęć pomocy :) Wiedziałam, że znajdę tu osoby, którym los tych zwierząt nie będzie obojętny.
Jeśli chodzi o pomoc, to myślę, że bardziej trzeba jedzenia czy sianka dla zwierzaków, niż pomocy wolontariuszy jako tako ze względu na to, że tych udomowionych stworków jest mało w porównaniu z dzikimi, a do dzikich Pan Michał i tak nie wpuści, co jest raczej zrozumiałe. Pomyślałam więc o ogłoszeniach tych adoptusiów :)
Potrzeba też, jeśli ktoś miałby dojścia, koziego mleka czy mleka dla niemowląt dla młodego jelonka i dzika.

Nie wiem, jak będzie z DT, więc Iskro wyślę Ci PW z numerem do Pana Michała i proszę, dogadujcie się między sobą :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2012, 00:44:46 am »
http://rozklady.docelu.pl/m,Szczecin/linia,73D,1,Wielgowo+11,SZC_73D_3,SZC_73511 a do Basenu Górniczego można dojechać tramwajami - 8 lub nocnym.

:)

Wiem jak tam dojechać :) Ode mnie to dwie godziny wołami :) Jeżeli moja pomoc będzie potrzebna- mogę pojechać co weekend, robić zdjęcia, ogłaszać, zabierać do DT jak się znajdą wolne i zajdzie taka potrzeba.I raczej nie częściej, bo ja w tygodniu, wiecie, uczę się, pracuję, mam życie towarzyskie itd.. ;)

Nie ma co robić wielkich planów- najpierw trzeba załapć kontakt i porozmawiać jaka pomoc jest potrzebna :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline omry

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2012, 00:45:34 am »
A, dodam jeszcze, że Pan Michał powiedział mi, że czasem trafia do niego koło setki króli z laboratoriów. Nie wiem, jak on sobie z tym radzi, więc myślę, że wtedy dobrze by było, by miał kontakt z fundacją czy osobami prywatnymi mogącymi mu pomóc.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2012, 00:47:09 am »
A zresztą- Wielgowo jest ogólnie trudno dostępną dzielnicą Szczecina, przynajmniej z lewobrzeża,a i z prawobrzeża nie tak łatwo. Tam tak łatwo się nie dojedzie. Zwłaszcza bez samochodu.
Zresztą- zobacz sobie na mapie ;)

Napisałaś że ciężko tam dojechać więc wysłałam rozkład jazdy a nie mapę dojazdu,chociaż w linku jest i to i to :P

Offline omry

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2012, 00:14:08 am »
Nie miałam dostępu do kompa :)
Świnkowicze mieli pomóc, wiadomo cokolwiek? :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2012, 08:35:21 am »
Myślę ,ze trzeba rzucić problem na forach np. dla koszatniczek , fretek

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króle w Wielgowie pod Szczecinem.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2012, 16:43:55 pm »
Aktualnie królików w ośrodku nie ma :) Koszatniczki mieszkają z wiewiórkami i jest im tam na tyle dobrze, że nie szukają nowego lokum :)
Są za to dzikie zwierzątka- jelonek i koziołek- i one potrzebują koziego mleka, gdyby ktoś ze Szczecina miał na zbyciu :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."