Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1239430 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 02, 2013, 15:55:34 pm »
W Dogerii siedzi 6 naszych królików :) Wszystkie są wystawione na www.adopcje.kroliki.net - w wyszukiwarce MAZOWIECKIE

Kwinto Bieluszek
Carlos
Bunny

Puchatka Warszawska
Buba
Grzywka

We wtorek przyjade tam autem i część towarzystwa wyjedzie, prawdopodobnie Puchatka, Buba i Bunny. Szukamy domu tymczasowego dla Buby! :)
Buba to piękna półroczna baranica, ruda w czarne kropki.

Kwinto Bieluszek i Carlos będa mieli robione badania jeszcze, zabierzemy ich, jak będą zdrowsi. Grzywka czeka spokojnie na sterylizację i leczy zaziębienie.

Jutro do domu tymczasowego pojedzie z Animy królik, którego nazwałam "Strażnik Nowoursynowski". Jest to rudy samiec niekastrowany, długowlosy, troche przypomina psa Lassie. Jeszcze nie ma ogloszenia. Przywiozła go tydzien temu straz miejska, z ulicy Nowoursynowskiej.

Postanowilam, ze bede nazywac wszystkie króliki od strazy miejskiej straznikami i strazniczkami z roznymi przydomkami, to nam potem o wiele bardziej ulatwi raportowanie dla miasta - skąd mamy króliki.


Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 02, 2013, 21:48:01 pm »
kartony z ziołami ,żwirek i jeszcze trochę różnych smakołyków dla królików  dostarczone do dogeri



Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 03, 2013, 00:01:49 am »
czy udalo sie zerknac na Kwinto Bieluszka ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 03, 2013, 09:39:36 am »
Kwinusia nie udało sie niestety wygłaskać Byłyśmy o2o.30  .Czekałyśmy dłuższa chwilę pod drzwiami ,myślałam ze juz będziemy musiały wracać
z całym towarem do domu ,a tu 3 kartony z ziołami ,15 kg żwirku i jeszcz klika mniejszych torebek .Otworzył na młody człowiek .Nie znam persenolu Dogeri i nie wiem czy to był lekarz czy może pan od sprzątania. Najwazniejsz że wszystko przekazane ,a Kwinto może  uda sie jeszcze wytarmosić
Jszcze tylko dodam że małe saszetki w kartonach to na mole , gałazki w skarpecie to bagno, też na mole .
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 09:52:18 am wysłana przez lidia123 »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 03, 2013, 13:48:29 pm »
ja moglem czekac tylko do ok19:50....najwazniejsze ze udalo sie przekazac all dary za co kroliki beda napewno wdzieczne, lekarz wudoxznieusial pojechac robic zastrzyki a ten mlody to napewno nie Pan od sprzatania bo bierze udzial we wszyskich operacjach i zabiegach w lecznicy
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 03, 2013, 14:44:35 pm »
Nowoursynowski rudzielec juz u mnie :) Nie wiedziałam za bardzo, do kogo podać kontakt w sprawie adopcji, więc podałam do Ciebie ais :) Podałam też tel do siebie, to zawsze mogę odpowiedzieć na jakieś pytania. Powiedz mi tylko, czy mam kierować ludzi do Ciebie czy do Kamili Ścisłowksiej?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 03, 2013, 22:06:18 pm »
ło jezu .... ile dzis bylo darów w lecznicy  przeciera_oczy

dziekuje w imieniu szamaczy bo one byly jak najbardziej zainteresowane zawartoscia pakunków, kazdy z nich dostal po rozsadnej porcji   :bunny:

owszem kilka z nich chcialo mnie chapnac podczas karmienia ale szczesliwie skonczylo sie bez .... obrazen  :>

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 22:12:11 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 03, 2013, 23:29:15 pm »
pewnie w Twoich żyłach płynie karotka i to dlatego :D
kocham moje uszate szczęście!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 03, 2013, 23:55:40 pm »
Pewnie wyczaiły, że Andy marchewkę im podjada i takie cięte. :diabelek
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 04, 2013, 00:29:48 am »
właśnie znalazłam wyciągnięty przez małą jeden szew na dywanie, ma na brzuszku w jednym miejscu troszeczkę podrażnione i malutki strupek ale to chyba nic strasznego skoro i tak jutro jedziemy na zdjęcie szwów? sama całkiem niedawno miałam i wiem że tuż przed zdjęciem jak już się zagoi strasznie to swędzi więc nie dziwie się że chce się tego pozbyć... na szczęście o ten jeden chyba po prostu zahaczyła podczas mycia więc resztę może zostawi do zdjęcia weterynarzowi...
kocham moje uszate szczęście!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 04, 2013, 13:46:33 pm »
właśnie znalazłam wyciągnięty przez małą jeden szew na dywanie, ma na brzuszku w jednym miejscu troszeczkę podrażnione i malutki strupek ale to chyba nic strasznego skoro i tak jutro jedziemy na zdjęcie szwów? sama całkiem niedawno miałam i wiem że tuż przed zdjęciem jak już się zagoi strasznie to swędzi więc nie dziwie się że chce się tego pozbyć... na szczęście o ten jeden chyba po prostu zahaczyła podczas mycia więc resztę może zostawi do zdjęcia weterynarzowi...

jutro tj poniedzialek czy wtorek ? ja bym obserwowal czy nie wyciaga sobie kolejnych nici ....

a to, żeby nie być gołosłownym..... góraaa prowiantu od Pani Lidii dla uszatych, dziękujemy 

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 14:14:32 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 04, 2013, 14:15:43 pm »
no oczywiście że obserwuję!
dziś jakoś tak 17/18 myślę że będziemy na zdjęciu reszty, dziś bo weterynarz mówił że po 10 dniach a dziś już minęło 10 dni, po za tym dziś mam transport a jutro musiałabym tłuc się z małą busem po nad godzinę w jedną stronę ;)
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 04, 2013, 15:18:19 pm »
Bardzo dziękujemy Pani Lidii, wirtualnej opiekunce Kwinta, za dary, zdjęcie już dał Andy wyżej :) :)  :heart

Dzień wcześniej dostalismy rowniez w prezencie inne dary, od Pani Agnieszki Ł. - klatkę, domki drewniane i inne akcesoria - sama je zobaczę dopiero jutro :)  :heart


Bardzo przepraszam, że nie udało się zobaczyć Kwinto, była juz 20.30, ale smsa wysylalam do kliniki, może cos przeoczono. Na razie wszystkie króliki nadal siedzą w klinice - jest czynna w tygodniu od 14 do 20, w weekendy od 16 do 20. http://dogeria.waw.pl/

Jutro będę tam i zobaczę, czy uda się odebrac juz czesc królikow, planuję odebrac Puchatkę, Bunniego i Bubę - czekają 3 domy tymczasowe.
Odnosnie Kwinta, Carlosa i Grzywki - dowiem sie jutro, jak wygląda ich sytuacja. Na Carlosa i Grzywkę nie mamy domów tymczasowych :( prosimy o zgłoszenia na domytymczasowe@kroliki.net

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 04, 2013, 15:23:38 pm »
A w biurze macie jeszcze jakieś uszaki?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 04, 2013, 15:30:51 pm »
Dzisiaj mamy cztery - bo Iwan wyjechal kilka dni temu do domu tymczasowego.

Czyli: w biurze są: Pani Ząbek, Dyzio Drugi, Strażnik i Reksio.
Do biura wrócą za tydzien lub góra dwa: 7 z 11 hodowlańców, ktore teraz siedzą na dt u Ziabaka z forum.
4 króliki siedzą na kwarantannie w Animie, lada chwila bedzie wiadomo, jaki mają poziom przeciwcial na e.cuniculi i czy sie kwalifikują do biura/na dt
W Dogerii siedzi 6 krolikow, z czego 2 nie mają dt zalatwionego (Carlos i Grzywka)

Tak więc jest perspektywa, ze w ciagu tygodnia bedziemy miec w biurze z powrotem w sumie 17 królików, w tym 7 hodowlanców, a straz miejska nie próżnuje i w każdej chwili mogą znów przywiezc jakies kroliki.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 04, 2013, 15:36:31 pm »
To faktycznie niebawem może być tam tłum... :/
Ais wrzuć może prośbę na FB - z reguły jest po takim apelu spory odzew, więc i może tym razem ktoś na DT się zgłosi, tak samo ogłoszenie na tablicy.pl?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 04, 2013, 15:59:54 pm »
w ostatecznosci nie zginiemy, bo hodowlance są razem, więc samice pójdą razem do biurowej łazienki :) Ziabak chce wziąc 4 samczyki, więc wsrod 7 krolików, które wrócą licze na to, że będzie wiekszosc samic.

Jednak mimo chwilowego rozdysponowania królików i oddechu w biurze mamy caly czas dług:

1200 zł w Medicavecie - za leczenie królików w styczniu/grudniu, w tym w dużej mierze króliki Jurand Bieluch i Ciasteczko.

Mamy też faktury z Ogonka styczniowe niezapłacone :(

Na koncie mamy tylko 293 zł, z czego 260 zł to darowizna na leczenie Puszka Połamańca w Dogerii.
50 zl darowizny ze stycznia dołozylismy do faktury na księgową - SPK musialo zaplacic w styczniu 2650 zl wyrównania za 2012 rok.

Dogeria i Anima dopiero wystawią nam faktury i możemy chwilę z tym poczekać.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 16:35:58 pm wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 04, 2013, 17:08:43 pm »
Wysyłam zrzuty ekranu z pdfów z wyciagu z konta VW mazowieckie za styczeń 2013 :) Obejmuje nasze wpływy i wydatki w styczniu. Wpływy obejmują 2 darowizny bezposrednio na to konto oraz transfery z darowizn na warszawskie króliki z konta VW ogólnego.










Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 05, 2013, 12:14:08 pm »
chętnie dowiem się co tam u Kwintulinka i reszty warszawski uszu

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 05, 2013, 12:19:17 pm »
Umówilam sie dzisiaj na 13 w lecznicy Dogeria na odbiór Bunniego, Buby i Puchatki, zaraz wychodzę z domu :)