Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1239306 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1040 dnia: Luty 21, 2013, 07:43:54 am »
Tak mi się zdaje że ci co siedli na księgową nie mają pojęcia o pracy w księgowości i o tym jaka odpowiedzialność się z tym łączy.. Każdemu łatwo oceniać jak się nie wie o co chodzi..
i ile czasu trzeba na to poświęcić - zgoda w 100%
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1041 dnia: Luty 21, 2013, 08:38:40 am »
Ais dziś w telewizji jak zawsze ładnie wyszła.
Ciekawa jestem jak wyszedł ten materiał, który będzie o 11,55.
Będę oglądać :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1042 dnia: Luty 21, 2013, 08:44:17 am »
link prosze
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1043 dnia: Luty 21, 2013, 09:00:56 am »
jeszcze do tego nie ma linku ale jak już znajdę to podam :)


Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1044 dnia: Luty 21, 2013, 09:36:08 am »
Też widziałam  :DD a to cudo na kolanach  :heart

Wirtualny opiekun

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1045 dnia: Luty 21, 2013, 10:55:57 am »
i ile czasu trzeba na to poświęcić - zgoda w 100%
Wolentariusze sprzatajacy Azyle w Toruniu,Sopocie tez duzo czasu na to poswiecaja i nie biora za to pieniedzy....albo Zgagai wiele innych osob i z Forum jak i z poza .Gdyby SPK dostawalo jakies duze pieniadze regularnie od panstwa to jeszcze mozna by zrozumiec,ale utrzymuje sie tylko z darowizn ludzi kochajacych kroliki i ktorzy tez napewno chcieliby,zeby kasa trafila TYLKO na potrzeby krolikow.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1046 dnia: Luty 21, 2013, 10:59:54 am »
ale oni nie ponoszą odpowiedzialności finansowej i karnej za swoje ewentualne błędy i nie muszą sie od tego ubezpieczać :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1047 dnia: Luty 21, 2013, 11:09:42 am »
ale oni nie ponoszą odpowiedzialności finansowej i karnej za swoje ewentualne błędy i nie muszą sie od tego ubezpieczać :)
Ale jak nie ma kasiory to czym zaplacic? nie dac krolikowi jesc?
Mam calkowicie odmienne zdanie na ten temat.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1048 dnia: Luty 21, 2013, 11:11:36 am »
Zasadniczo za prowadzenie rachunkowości odpowiada zarząd organizacji, a odpowiedzialność, którą może ewentualnie ponosić także księgowa – zależy tego, na jakiej zasadzie zostało im powierzone prowadzenie rachunkowości (umowa o pracę czy świadczenie usług) i jak zostały określone ich obowiązki.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1049 dnia: Luty 21, 2013, 11:13:56 am »
Ale za niedokładne posprzątanie nie grozi postępowanie karne skarbowe :) Gdyby cos szwankowało w naszej ksiegowosci - a na to nie możemy sobie pozwolic - to SPK może łatwo upasc. Tak samo - za niedopilnowanie procedur z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu grozi nam fajna kara w wysokosci 5 milionów zł (kara jest identyczna dla firm i dla organizacji społecznych, przeszlismy na ten temat szkolenie w urzędzie wojewódzkim). Za brak procedur - napisalismy je i opublikowalismy juz dawno temu na http://www.kroliki.net/pl/organizacja/procedury-i-regulaminy/instrukcja-w-zakresie-przeciwdzialania-praniu-pieniedzy-oraz-finansowaniu-terroryzmu, a sporo organizacji ich nie ma!! - grozi kara 50 tysięcy zł. Lepiej miec ksiegowosc zrobiona na tip top za 400 zl miesiecznie niz potem szukac tych 5 milionow zł - załozę sie, ze musialabym sprzedac dom i mieszkanie, a i jeszcze by nie wystarczylo, za potkniecia SPK w przypadku finansow odpowiada zarząd.

Co do pytania o Vivę - Viva płaci za ksiegowosc miesiecznie tyle ile my rocznie :)

Odnosnie mojego wystepu w TVP2 :) Dzisiaj po godzinie 7 rano byłam ja i Kamila już w telewizji, razem z Borówką, Kwinto Bieluszkiem i moim Slonikiem.
Kamila pomogła rozstawic zagrodę i ja wyposażyc, potem dostala do odbierania telefon od widzów (telefony byly interesujące, np że w d* nam sie poprzewracało, że ratujemy kroliki albo, że obrazamy dzieci uzywając słowa adopcja, zglosily sie tez 2 nowe domy tymczasowe - w tym jeden ze świętokrzyskiego).

O 8.11 dali material nagrywany wczoraj z Michałem Kucharskim, Kamilą Ścisłowską, Gosią Pycek i Eweliną - domem tymczasowym, reporter dal sporo materiałów o wężach zabijających kroliki, tak więc reportaz byl mocny w wymowie. Potem o 8.13 dali mnie z e Slonikiem na kolanach - pluje sobie w brode, że nie podałam mu cykorii, a miałam ją przyszykowaną - wyglądałby żwawiej, gdyby jadł :)

Ne moglam wymienic zadnego adresu internetowego, nie mogli go rowniez dac w podpisach - takie maja zasady. Prosilam przed programem, ale nie mogli, tak więc nie przemycilam adresów.

Nie wymienilam wszystkich miast, bo mi przerwali po dwoch nazwach. Naprawdę, nie da sie rozwinąc zadnej mysli, kiedy program jest tak krotki.

Zdązylam natomiast wymienic liczbe 20 milionow krolikow rocznie, ktore sie w Polsce zabija na mięso i futro, co zrobilo na nich wrazenie, oraz liczbe naszych 250 krolikow na adopcyjnej stronie. Zdazylam powiedziec naszą nazwę oraz wspomniec, ze są jeszcze 2 inne krolicze organizacje, ale nie dali mi dokonczyc, jakie. Nie bylo mowy, zeby rozwodzic sie o domach tymczasowych czy posrednikach adopcyjnych, ledwo zdazylam powiedziec, jaka jest procedura adopcyjna, a juz przerwali mi i lecialo nastepne pytanie :) z wrazenia chyba przez to zapomnialam dac Słonikowi tej cykorii.

Generalnie sama nie wiem juz teraz, o czym mowilam, ale  chetnie poczekam, az ktos da linka :) Nasz Stefan z Warszawy mial to nagrac, wiec pewnie ja cos dostane wieczorem.

Natomiast dzisiaj tez na dwojce powiedzmy od 11.55 do 12.30 - w tych granicach - puszczą 6 minut reportazu o nas - wystapi Prym i dzieci Cytrynki oraz Michal Kucharski i ja, może jeszcze kogos z wczorajszego reportazu udalo sie zmontowac.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1050 dnia: Luty 21, 2013, 11:14:28 am »
w sumie rachunek jest prosty - nie ma księgowej - nie ma organizacji -  w Polsce pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1051 dnia: Luty 21, 2013, 11:18:50 am »
Nie, wymogiem jest aby była prowadzona księgowość a nie była księgowa jako osoba. Nie można wykluczyć, że znalazłby się wolontariusz, mający księgowość w małym palcu i zgodzący się pomóc za darmo/pół ceny, itd.
Ew. zatrudnienie księgowej na umowę o pracę co znosi odpowiedzialność zarządu (zatrudnienie księgowej na umowę o pracę, a nie zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych). Niekoniecznie tej, która jest teraz, tylko innej, tańszej.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1052 dnia: Luty 21, 2013, 11:21:49 am »
no właśnie o to mi chodziło - ogólnie : trzeba prowadzić księgowość i tyle, jak nie ma nikogo tańszego to trudno - obowiązki księgowe muszą być dopełnione bo inaczej zonk :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1053 dnia: Luty 21, 2013, 11:22:55 am »
Ais a bedziesz miala jakies adresy zeby to obejrzec? :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1054 dnia: Luty 21, 2013, 11:26:36 am »
tak, linki prosimy :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1055 dnia: Luty 21, 2013, 11:29:50 am »
w sumie rachunek jest prosty - nie ma księgowej - nie ma organizacji -  w Polsce pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Ja nie twierdze,zeby nie bylo ksiegowej..
Powiem wprost co mi lezy na sercu.....
Czy to ksiegowa czy tez inna osoba pomagajaca zwierzetom i  kochajaca je nigdy nie powinna na takiej pomocy zarabiac.....jesli sie kocha te stworki to pomoc bezinteresowna dla nich przynosi pocieszenie,ze sie moglo pomoc w jakikolwiek sposob.
Ja w kazdym badz razie PRZENIGDY bym nie wziela za zadna pomoc dla zwierzat pieniedzy!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1056 dnia: Luty 21, 2013, 11:36:30 am »
Też bym chciala, zeby dla nas wszyscy pracowali za darmo - chociazby lekarze weterynarii! Mamy ciagle dlugi własnie przez to, że trzeba im płacic. Ja rozumiem - koszty materiałów, za które musieli zapłacic, ale robociznę mogliby wykonywac dla nas za darmo. skoro ja pracuję po 14 godzin na dobę dla SPK za darmo, to i oni mogą raz na kilka dni nasze kroliki przyjmowac calkowicie za darmo. Mam nadzieje, że znajdziemy takich lekarzy.

Ja już powoli wlączam telewizor, zeby zobaczc te nasze wyczyny - niby ma sie to zaczać okolo 11.55 na dwójce i trzeba pilnowac do 12.30, bo nie wiem, kiedy te 6 minut naszego reportazu pokażą. ale jak ktos nie zdaży, to to akurat będzie latwo dostepne na stronie tvp2 (oby dobrze wyszlo!!! kręcili nas 8 godzin tydzien temu, nie mam zielonego pojecia, co z 8 godzin wyciagną do 6 minutowego programu :P karkołomne zadanie. Tylko mi nie marudzic, ze czegos nie powiedzialam! przez 8 godzin powiedzialam wszystko :)

a i ubralam sie w to samo co dzisiaj, ale to szczegół :P

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1057 dnia: Luty 21, 2013, 11:40:10 am »
za niedopilnowanie procedur z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu grozi nam fajna kara w wysokosci 5 milionów zł

chcialam sprostowac, ze musieli troche kary chyba zmodyfikowac? Na szkoleniu wersja była o 5 milionach zł, a teraz szukam tego i szukam i widzę tylko karę zaledwie 750 tys zł :) Tak czy siak jak dla nas to bez roznicy czy taka czy taka i tak upadniemy wtedy z hukiem, a ja pójde pod most z Pyckową i Kucharzem, będziecie nam jedzonko przysyłać :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1058 dnia: Luty 21, 2013, 11:47:33 am »
Jeśli praca zajmuje Ci 14 godzin dziennie, to może powinnaś lepiej delegować obowiązki. Nie da się w ten sposób pracować i być w pełni efektywnym - wiem o tym, bo sama pracowałam kiedyś w takim trybie, zdarzało mi się pracować po 18 h/dobę.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1059 dnia: Luty 21, 2013, 11:49:38 am »
To co delegowałam, to delegowałam. Wiekszosc tej pracy to tez delegowanie :) Generalnie dzisiaj wstalam o 5.45 i jeszcze nie jadlam sniadania.

Jednoczesnie teraz wprowadzam kolejne poprawki do sprawozdania z dotacji i sprawdzam pismo do prokuratora generalnego - Kucharski napisał, ja sprawdzam, czy poprawnie, jak tylko obejrze reportaz to lece na zebranie do urzedu miasta w spr zwierzat - to potrwa do 16, potem znow do maili. A jeszcze po domach tymczasowych musze podzwonic, pozalatwiac miejscowki, zeby jutro rozwiezc troche krolikow. Telefon odbieram całą dobe, ale to nic nadzwyczajnego akurat w SPK.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 11:52:48 am wysłana przez ais »