Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1244265 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1420 dnia: Kwiecień 18, 2013, 15:28:16 pm »
A co tam słychać u Cytrynek? Ile znalazło domy? Dajcie jakiś sygnał :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1421 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:45:15 pm »
Cytrynki w liczbie 6 są w naszym biurze :) 5 razem siedzi w łazience, gdzie może sobie pobiegać - są to 4 samice (3 czarne i 1 łaciata, ta jedna jest wysterylizowana już) oraz 1 wykastrowany łaciaty samiec.

Szósta Cytrynka - niekastrowany samiec - siedzi w klatce.

Do tego w biurze mamy jeszcze Strażnika - niekastrowanego samca, Kłębuszka - to młoda 3 miesięczna samica - i Negri - również samica, niesterylizowana.


Razem - 9 królików w biurze siedzi, ale z racji 5 Cytrynek w łazience o dziwo nie jest jeszcze tłoczno, jeszcze 5 królików się zmieści.


Czy ktoś chciałby młode Cytryniątko albo dwa? ;) sa bardzo grzeczne i wesołe, mają po niecałe 5 miesięcy, są dość małe jak na hodowlańce, właściwie mają wielkość miniaturek. A i co najciekawsze - są to baranki! :) Praktycznie nasze Cytrynki wyglądają wszystkie jak baranki miniaturowe.

Do adopcji poszedł jeden Cytrynek, drugi jest w domu tymczasowym - kto wie, czy nie zostanie, a 3 wraz z matką poszły do Ciebie.



Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1422 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:10:31 pm »
Czyli wszystko dobrze :) Oby tylko się znalazły dobre domy dla wszystkich. Ja zachęcam do wzięcia kilku Cytrynek na raz, np. 3 bo one mają bardzo dobrze wykształcone zachowania społeczne z racji tego, że od małego były właściwie razem i długo z matką. No a poza tym to w końcu rodzina :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1423 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:12:48 pm »
MArzy mi się ktoś, kto weźmie ich 5! :)

Ja mam 4 króliki razem, swoje własne, a z anim w styczniu nie pochowałam Bielaka, to było ich 5 razem. Sprzątania tyle, co przy jednym, bez różnicy :) A ile więcej radości!

Jedyne, czego trzeba, to wydzielić im jakieś miejsce w domu, aby stała zagroda.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1424 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:19:50 pm »
No 5 razem to niezła frajda :) A był taki jeden najmniejszy czarny Cytrynek, on się tak zawsze przytulał najbardziej - jak sobie radzi?

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1425 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:39:07 pm »
radzi sobie całkiem nieźle. Wydaje mi się, że wiem o którym mówisz. Dziś sprzątałam w biurze Ja i Selaronda. I jak dałam miskę z jedzeniem to się cztery sztuki ustawiły i ten mniejszy nie miał jak przejść. Dlatego wlazł im na głowy i nie miały innego wyjścia jak się przesunąć. I tym sposobem najadł się do syta :)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1426 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:24:30 pm »
:) no to dobrze, u mnie też tak robił ale czasem nie mial siły przebicia, to dostawał osobno.

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1427 dnia: Kwiecień 18, 2013, 23:40:13 pm »
W takim razie może i ja mu coś osobno zorganizuję. :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1428 dnia: Kwiecień 19, 2013, 08:04:27 am »
Dzisiaj mam zajęcia w przedszkolu na ul. Irysowej o królikach, wezmę moją Lisicę, będą dwie grupy po 30 dzieci.

Potem jadę do naszego biura ogarniać króliki :)

A na koniec czeka mnie spotkanie z księgową stowarzyszenia.

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1429 dnia: Kwiecień 19, 2013, 19:20:27 pm »
Pytanko odnośnie nie-małych Cytryniątek: jak z braniem na rączki i tuleniem? Wyrywają się, czy któryś jest chętny do przytulania?

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1430 dnia: Kwiecień 19, 2013, 19:28:08 pm »
żaden młody królik nie usiedzi na rękach, no chyba że jest przestraszony albo chory więc jak je sie będzie przyzwyczajać to za jakiś czas będą lubiły ;)
ja przyzwyczajam dorosłe króliki i też da radę więc to wszystko kwestia poświęcenia im troszkę czasu...
kocham moje uszate szczęście!

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1431 dnia: Kwiecień 19, 2013, 19:57:09 pm »
Zajęcia się udały, dzieci zamiast Dnia Ziemi zapamiętały Dzień Królika, ilość pieniędzy w puszce rośnie i zgodnie z obietnicą, poniżej nasza puszka :D dla niewiedzących dodam, że Żuki mają 2-3 lata i panią z ogromnym brakiem plastycznego talentu, niemniej Żukom jeszcze wolno robić brzydkie prace plastyczne, bo są małe :P





Zdjęć będzie więcej, jak tylko dostanę linka do zdjęć z zajęć. Póki co jeszcze ich nie mam. Raz jeszcze wielkie dzięki w imieniu dzieciaków! :)


Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1432 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:15:21 pm »
Pytanko odnośnie nie-małych Cytryniątek: jak z braniem na rączki i tuleniem? Wyrywają się, czy któryś jest chętny do przytulania?
Jeśli chodzi o Cytrynki to z głaskaniem i przytulaniem nie jest źle. Mój królik na DT nie da się pogłaskać wcale, jak nawet podejdzie i się wyciągnie do niej rękę to zwiewa.
Natomiast Cytrynki nie uciekają, dają się głaskać i na ręce też czasem biorę i się nie wściekają. Myślę, że w domu w którym będzie ktoś je dotykał i głaskał (nie 5 min dziennie jak teraz) to będą naprawdę cudowne miziaki :) A muszę powiedzieć, że są to naprawdę piękne króliki :)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1433 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:16:30 am »
Cytrynki od malucha były bardzo dużo głaskane i przytulane, były wśród nich takie mniej chętne do dłuższych pieszczot ale tez były takie że same się wręcz wpychały jeden przez drugiego do głaskania.

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1434 dnia: Kwiecień 20, 2013, 03:16:51 am »
Hej, hej Stolyco ;)
A co słychać u Śmietana? Na stronie adopcyjnej jest dalej aktywny, a jest tak przecudny, że aż trudno mi w to uwierzyć :)

Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1435 dnia: Kwiecień 20, 2013, 20:45:32 pm »
Jeszcze jedno słowo o Cytrynkach  :bis: Cytrynki są  :zakochany: doskonałe. Byłam u nich przed chwilą i jak tylko podeszłam   do ich "zagrody" wszystkie przybiegły do mnie z ciekawością  i chcą  głasknia,  ktoś kto je przygarnie będzie miał wielką z nich
radość, ale  żeby przynajmniej w duecie ...... one się kochają  :heart a i mają apetycik  :turla:doskonały apetycik .....

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1436 dnia: Kwiecień 21, 2013, 13:33:50 pm »
cytryny zawsze byly pierwsza klasa, do miziania i do zabaw .... mimo ze niezbyt czesto mialem okazje je odwiedzac to zawsze to bylo dla mnie doswiadczenie :-)))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1437 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:07:50 am »
Poczta nie działa (znowu) więc trudno, napisze tutaj...
Otóż chciałam się zapytać co się stało oficjalnie i nieoficjalnie ze wszystkimi królikami przebywającymi do niedawna w lecznicy Dogeria?
Wiem tylko że zostały zabrane i ok jeśli chodzi o te zdrowe (choć siedziały tam za free i przy okazji miały w razie czego weterynarza pod łapą) ale bardziej interesuje mnie los tych chorych? Niektóre króliki jak np Yogi czy Plusius były tam leczone i w trakcie leczenia zostały zabrane. Leczenie tych królików było opłacone, hotel miały za darmo, weterynarz wiedział co i jak bo prowadził je od samego początku i co? Dodam że oba uszaki miały ropnie i zabranie ich stamtąd to bardzo głupi pomysł a olanie wizyt kontrolnych na czyszczenie to ryzykowanie ich zdrowia jak nie życia dlatego chcę wiedzieć o co chodzi i kto za to odpowiada?  
kocham moje uszate szczęście!

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1438 dnia: Kwiecień 27, 2013, 01:01:27 am »
 :D ?? ??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1439 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:22:49 am »
Alesia, każdy królik ma pośrednika, zapytaj, proszę, pośrednika.  Mała szansa, że forumowicze będą wiedzieli więcej niż pośrednik :]
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan