Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1244267 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1380 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:49:36 pm »
ja jestem jutro jak coś :)
kocham moje uszate szczęście!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1381 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:08:41 pm »
Gajka, uszaki z Dogerii dziekuja b za prezenciki i odwiedziny :-))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1382 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:40:16 pm »
Proszę bardzo :) jakbyśmy się szybciej wygrzebali to jeszcze byśmy Wam pomogli, ale Jerzy maruda wszystko na ostatnią chwilę :(

A nawialiśmy szybko, bo mu obiecałam, że jak ze mną pojedzie to obejrzę z nim (nudnego) "Obcego", pf :P

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1383 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:20:47 pm »
spoko maroko....nastepnym razem "odpracujecie" :-P
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1384 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:52:27 pm »
Baaaa :D

Ale nawet udało mi się nie zasnąć na tym nieszczęsnym "Obcym", a w 90% przypadków podczas filmów wybieranych przez Jerza śpię :P


Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwiecień 03, 2013, 11:41:26 am »
andy, ais, słuchajcie. Doznałam objawienia dydaktycznego :-).

19 kwietnia mamy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. pomyślałam, że chętnie byśmy zaprosili kogoś z SPK z królikami, o ile by hyła taka możliwość. Moglibyśmy to połączyć ze zbiórką na SPK. Macie może taką osobę , która by mogla wpasc z królikami i poopowiadać dzieciom o nich? Mielibyście ochotę coś takiego zorganizować? Ładnie proszę:-)

Czy byłyby to godziny przed czy popoludniowe jest do, dogadania. Zajęcia mamy od 9;30 do 12:00, a potem ok 14:00-15:00 by można coś zrobić:-)

Nie konsultowałam jeszcze tego z dyrą, bo jej dzis nie ma, ale ona jest otwarta na tego typu rzeczy:-)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1386 dnia: Kwiecień 03, 2013, 14:19:01 pm »
zaiscie b dobry pomysl :-)
teraz trzeba dogadac sie z kims kto umie i chce mowic do dzieci :-P

formula promocji odpowiednich zachowan wsrod dzieci, rownego traktowania zwierzat przez malych i duzych (ludzi) jak rowniez pokazanie iz krolik tez zwierze a nie tylko miesna przekaska dla psa kota czy czlowieka i tez czuje i potrzebuje milosci moze byc fajnym pomyslem
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1387 dnia: Kwiecień 03, 2013, 14:25:07 pm »
Super :-)  dzieciom starczy ktokolwiek-beda tak zaaferowane zwierzętami, ze będą sluchały piąte przez dziesiąte :-P mamy dzieci od lat dwóch - to moje, więc spokojnie- do 5, 4 grupy. 2 i 3 latki sztuk 13, 3latki drugie i 5 latki po 16. W każdej grupie dwóch nauczycieli, wiec pełen relaks:-)

Szukajcie, szukajcie, a jutro jak dyra będzie to jej powiercę dziurę w brzuchu:-) nie bedzie miałaic do gadania:-P

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1388 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:52:09 pm »
Pozwolę coś napisać od siebie - z praktyki ;)
Ponieważ realizuję już II edycję podobnych typu akcji z inną fundacją, jeździmy po szkołach (tylko klasy pierwsze) z psami, i tylko czasem królikiem - rzucę tylko kilka uwag praktycznych. Pierwsza edycja odbyła się w Kobierzycach (przy Wrocławiu), droga obejmuje Bytom - w ciągu tego miesiąca mamy kilkanaście szkół, w niektórych jest aż po 5 klas pierwszych!

Aby zwierzę się nie stresowało za bardzo i przeżyło zajęcia (tu mam na uwadze stworzenie pokroju pies czy kot) - maksymalne dzienne obłożenie to 2 klasy do 25 osób. W podstawówkach/przedszkolach na widok zwierzaka często jest ryk i krzyk, dzieci biegają, skaczą, piszczą.. Wyzwaniem dla opiekuna jest, by czworonóg przetrwał to bezboleśnie i bez traumy w stosunku do ludzi. Zwierzę nie rozumie i nie zrozumie naszych intencji, doskonale za to wykrywa wszelkie emocje.. Ze mną jeżdżą moje psiaki - katowane i bite w przeszłości, lubią dzieci, ale trzeba to robić z umiarem - są głaskane (dzieci podchodzą pojedynczo i są szkolone przez nas jak to zrobić prawidłowo, jak dotykać, mówić, czytać mowę ciała).
Ale to psy - wróćmy do królika, (który psem nigdy nie będzie) i jego natury. Żaden uszak nie wytrzyma cyklicznych spotkań (podróż, dzieci, hałas, znowu podróż.. i tak w kółko). Nawet najbardziej wyluzowany luzak łatwo się denerwuje i choć nie pokaże po sobie - stres może odbić się na jego zdrowiu.
Przy jednokrotnej wizycie mało korzystne dla królika wydaje mi się głaskanie przez stado dzieci - lepszym rozwiązaniem wydaje jest uszak w kojcu, którego nie męczą. Do bezpośredniego kontaktu rozsądniej jest zaopatrzyć się w zabawki (misie i takie tam) dla każdego malucha i zajęcia poprowadzić w stylu: "Królik to nie pluszowa zabawka" - dzieci łapią pluszaka za łapkę i on nie reaguje; opiekun pokazuje na króliku, że jemu się to nie podoba, że królika się nie nosi na rękach, że czuje i reaguje, etc.
Z uwagi na wrażliwość uszaków - trudno zrealizować takie zajęcia z ich udziałem, by nie szkodziły.. Piszę to z własnego doświadczenia - bo we dwie osoby musimy panować dzielnie nad całą klasą dzieci, bo przecież jakiś autorytet trzeba mieć, nie można całkowicie na nauczycielu polegać, bo wtedy już w ogóle nas słuchać nie będą :P
Warto skonsultować plan zajęć z psychologiem dziecięcym - który powinien doradzić w tej kwestii (program, który realizuję, jest napisany w 50% przez psychologa, w 50% przeze mnie).
Trzymam kciuki za projekt, mądre rozwiązania oraz oczywiście ich sukces :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1389 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:02:28 pm »
Miałam możliwość współprowadzenia takich zajęć, więc wiem z czym to się wiąże i mam podobne doświadczenia.

Mi chodzi o jednorazowe zajęcia z uszami w kojcu w dwóch grupach, ale to już są szczegóły, które będą ustalane, jeśli się znajdzie chętny do poprowadzenia. Właśnie zabieram się za maila do ais, bo mam zgodę dyrektorki.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1390 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:22:00 pm »
Ale wiesz co, ja myślę, że cykl takich zajęć to genialny pomysł! Wykorzystać przecież można komputeryzację placówek - zamiast prawdziwego królika - prezentacja multimedialna z filmami i zdjęciami, dźwiękami - a na żywo pomagać będą pluszaki. Super byłby taki plan realizacji - dzieci byłyby zachwycone, a i nauczyłyby się sporo :)
Gratuluję pomysłu z przedszkolem:)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1391 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:25:58 pm »
U nas komputeryzacjs ogranicza się do mojego tableta i starego lapa dyrekcji :-P

Byłoby na pewno swietnie, jestem w ogóle zwolennikiem takich reczy, ale niestety ograniczają nas finanswe placówki- dla spku dyra obiecala albo zbiorke kasy albo duuuuuużo siana :-D  no i pytanie czy znajdzie się dobry człowiek, ktory nam to poprowadzi. Sama bym to zrobiła, gdyby cika i smoky nie byli takimi trzesityłkami :-P 

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1392 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:22:11 pm »
z dziećmi trzeba uważać i dobrze się przygotować żeby nie było tak że potem każde będzie chciało króliczka a rodzice się wściekną... trzeba wiedzieć jak wytłumaczyć że nie mogą mieć króliczka do puki nie dorosną tak żeby zrozumiały i nie zaczęły płakać ;)
pracowałam jako niania i wiem jakie to może być trudne  :glupek:
kocham moje uszate szczęście!

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1393 dnia: Kwiecień 04, 2013, 17:04:14 pm »
Dlatego po takim spotkaniu broszury informacyjne powinni otrzymać rodzice, bo trudno wymagać od przedszkolaka zdrowego rozsądku.. ;)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1394 dnia: Kwiecień 04, 2013, 18:37:05 pm »
Z przedszkolakami miałam zajęcia o zwierzetach, w tym o królikach nie raz i poradze sobie spokojnie, nawet 2 tyg temu miałam zajęcia w przedszkolu i zabrałam Drapichrusta i Myszusia. Moje króliki są przyzwyczajone do obcych ludzi, Myszuś od 10 lat co jakis czas występuje.

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwiecień 04, 2013, 19:16:54 pm »
łaaa, Ais, to świetnie! Wysłałam do Ciebie maila w tej sprawie zresztą, żeby było już tak formalnie :) Jeżeli coś będzie niezrozumiałe to daj, proszę, znać. Pisałam go po ciemku na tablecie podczas leżakowania, więc może być różnie :P

Myszuś to weteran widzę już :D

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:56:16 am »
super, super !!  :brawo: Takie akcje w szkole może uświadomią część rodziców, że to co sami okazują zwierzętom, w jaki sposób reagują na ich krzywdę, w taki sposób uczą dzieci wrażliwości i emaptii, ludzkich odruchów....


Nieśmiało chciałam zapytać o króliczka LEOSIA, który jest na PK gdzieś w warszawie... ale poza tą stroną  (http://www.przygarnijkrolika.pl/  ) nie ma o nim żadnych wieści. Czy ktos coś wie o tym maluchu?   

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1397 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:22:31 pm »
Ja o Leosiu nie wiem nic :)

Kochani, potrzebujemy podkładów! :) Szczegóły tutaj: http://www.kroliki.net/pl/warszawa/jak-mozesz-pomoc-krolikom-z-warszawy/kup-dzis-podklad-dla-krolika

Jesli kilka osób nam podaruje po 5 podkładów, to już będzie dobrze :)

Potrzebujemy 240 podkładów miesięcznie.

Offline Gajka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1142
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1398 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:31:03 pm »
Ais, doszedł do Ciebie mój mail?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1399 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:45:49 pm »
hej, tak własnie odpisałam na maila :)