Autor Wątek: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.  (Przeczytany 9996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lopq

  • Gość
Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« dnia: Styczeń 05, 2012, 12:18:21 pm »
Witam poszukuję klatki dla królika  ponieważ moja jest już dla niego za mała. Chętnie przyjmę ją lub po prostu się wymienię. Wymiary to 60x30x30 . Jeśli ktoś będzie chciał zdjęcia proszę pisać.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:21:40 pm »
A czemu nie kupisz na allego np120cm? Są tanie, bo już od 90zł można kupić jakąś:)
Edit. Tutaj setka http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-swinki-100-cm-x54x44-gratis-i2016538712.html  najtańsza na całym allegro


lopq

  • Gość
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:39:23 pm »
gdyby mnie było stać na kupno to bym się nie pytała prawda? :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:47:08 pm »
Biorąc królika trzeba się liczyć z wydatkami. Klatek nikt nie oddaje, bo raczej klatki nikomu nie zalegają. Przeważnie są oddawane potrzebującym uszakom, które nawet własnego konta nie mają. Ta, która Ci pokazałam nie jest droga. Ciężko będzie dostać tańszą. Tak poza tym klatka to przeważnie jednorazowy wydatek i starcza uszakowi na całe życie. Drogie to dopiero są wizyty u weta, zabiegi kastracji/sterylizacji czy dobry granulat. Królik wcale nie jest tańszy w utrzymaniu od psa czy kota. Jeśli nie znajdziesz klatki rozważ kupno na Allegro, bo w sklepie taka klatka kosztuje koło 240zł. Pieniądze wydasz raz i tyle. Uszakowi nie potrzeba jakiejś najlepszej. Taka starcza. Sama mam podobną ale 120cm. I trzyma się nieźle :)


lopq

  • Gość
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:14:47 pm »
Jak widać jakoś sobie radzę więc nie potrzebuje kazania typu "królik potrzebuje tego i tego" Uprzejmie się zapytałam i tyle. A w sklepadch klatki tyle nie kosztują jak już o tym mówimy chyba,że u Ciebie.U mnie kosztują ok. 120 zl ;)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:23:45 pm »
U mnie w sklepie klatka, którą można kupić na necie za 117 kosztuje 240, więc wyzysk. Transporter kupiłam za 50 w sklepie identyczny za 90. Niestety nie mam taniego zoologicznego pod nosem. Jak królik nie jest niszczycielem, najlepiej wychowywać go bezklatkowo. Wtedy klatka nie jest potrzebna. Dziwnie to brzmi, ale są grzeczne króliki :D


Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:56:57 pm »
hihi dziwnie brzmi, ale tak jest :) moje bezklatkowce są tego żywym przykładem :D

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:01:13 pm »
Moje tak pół na pół bezklatkowe.Piszę tak bo mają cały pokój dla siebie ale jest zagroda przy ścianach co by znowu tynkiem się nie zajadały :mhihi

lopq

  • Gość
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:02:29 pm »
ogólnie rzecz biorąc jest miły i gdy wyciągam go z klatki żeby sobie połaził na specjalnym posłaniu to nie wychodzi za nie (chociaż nawet nie jest odgrodzony) kiedyś został nawet na calą noc tak zostawiony ale niestety załatwia swoje potrzeby wszędzie tylko nie na posłanie. ;P

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:04:39 pm »
To trzeba uszaka nauczyć korzystania z kuwety i może mieszkać bez klatki :)


Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:03:26 pm »
Biorąc królika trzeba się liczyć z wydatkami- ale skoro jest mozliwość wymiany akcesoriów, to dlaczego nie? a po co bazarki prywatne? czy te osoby tez powinny zaniechać sprzedaży różnych rzeczy na rzecz swoich uszaków? :) bo skoro organizują taką formę sprzedaży, to znaczy, że "porwały się z motyką na słońce" biorąc uszaka...czy pomagając bezdomnemu? nie wyrabiają finansowo? nie- prawda?
Ja też kombinuję jak mogę- zamiast kupować nowe, drogie rzeczy dla moich zwierzaków (nie wszystkie mam z wyboru- a jeść i godnie żyć musza wszystkie).  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 21:12:21 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:03:28 pm »
Biorąc królika trzeba się liczyć z wydatkami- ale skoro jest mozliwość wymiany akcesoriów, to dlaczego nie? a po co bazarki prywatne? czy te osoby tez powinny zaniechać sprzedaży różnych rzeczy na rzecz swoich uszaków? :) bo skoro organizują taką formę sprzedaży, to znaczy, że "porwały się z motyką na słońce" biorąc uszaka...czy pomagając bezdomnemu? nie wyrabiają finansowo? nie- prawda?
Ja też kombinuję jak mogę- zamiast kupować nowe, drogie rzeczy dla moich zwierzaków (nie wszystkie mam z wyboru- a jeść i godnie żyć musza wszystkie).  :D


Ja popieram, ale z klatkami jest ciężko. Za darmo bardzo trudno jakąś dostać, więc trzeba się liczyć z tym, że chociaż te 50-70zł trzeba dać za używaną. No a nowe stoją od 90zł. Co innego odkupić albo dostać od kogoś zabawki, którymi uszak się nie bawi, no a klatka zawsze się przyda, albo można ją sprzedać i parę groszy na suszki będzie.


lopq

  • Gość
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:40:58 am »
czekam teraz na odpowiedź z tablica . pl zobaczymy czy mi się uda :) Jak narazie dziękuje za wszystkie linki i odpowiedzi :*

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:30:29 am »
Ja bym wolała już dopłacić te 20-30 i mieć nową ;)Nie wiadomo czy zwierzak który  wcześniej mieszkał w tej klatce chorował na coś zaraźliwego. Oszczędzając teraz możesz wydać potem 2x tyle na leczenie.
Ewentualnie zanieść klatkę do weta który ma lampy odkażające, tylko nie każdy się zgodzi na coś takiego ;) Odkażanie na własną rękę np. chlorem odradzam, wniknie w plastik i będzie drażnił układ oddechowy króliczka. Dlatego polecam nową klatkę i nie oszczędzanie na domku dla zwierzaka który ma posłużyć na lata.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:53:45 am »
całe życie jest ryzykiem...:( wystarczy, ze złapiesz ręką za barierkę, którą wcześniej dotykał ktoś chory...a zwierzę- równie dobrze można nabyć chore..jego choroba może uaktywnić się dopiero po pewnym czasie...na pierwszy rzut oka można nie zauważyć...itd itp...wiec nie popadajmy w przesadę ;)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:19:41 pm »
nubijka,każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nie chcę ryzykować zdrowia moich zwierzaków.  bo mnie na to nie stać.Wolę już zapłacić te 20-30 więcej i spać spokojnie.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:49:58 pm »
tak, masz prawo- to jest forum, więc każdy ma prawo napisać co myśli :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:55:10 pm »
Ja mam takie samo zdanie jak Ewer. Nie chce ryzykować że od bakterii z klatki królik coś załapie. Przecież jakieś zwierzątko mogło w niej umrzeć na coś poważnego czy chorować, a króliki mają to do siebie, że przecież liżą czasem dno klatki. I co wtedy? Ocet czy wrzątek to za mało. Chemii przecież nie można używać. Dlatego wole przeciwdziałać chorobom, niż je leczyć gdzie uszak na tym strasznie cierpi.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Poszukuję dużej klatki dla królika pilne.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2012, 14:03:09 pm »
Nie przesadzajcie :) SPK dostaje używane klatki dla adopcyjnych królików i z powodzeniem ich używamy. Są dostępne skuteczne środki do dezynfekcji, nie trzeba od razu lać chloru ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan